Galata kulesine nassıl gidilir, bilgilendiriyoruz. Yenikapı’dan Galata’ya nasıl gidilir ve Galata Kulesi hangi durak metro gelin birlikte inceleyelim.

Taksim Galata Kulesi nasıl gidilir sorusu son dönemde birçok kişi tarafından merak ediliyor. Taksim’den Galata’ya gidebilmenin pek çok yolu bulunuyor. Birçok film ve diziye de konu olan Galata’nın hikâyesi yüzyıllar öncesine dayanıyor.

Yalnızca Türkiye’de değil dünyada da merak edilen ve ziyaret edilen noktalardan birisidir. Kiminle çıkılırsa onunla evlenileceği rivayet edilen Galata’ya ulaşım oldukça kolaydır. Nitekim İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından birinde yer alıyor.

Yenikapı’dan Galata’ya Nasıl Gidilir?

Yenikapı’dan Galata’ya Nasıl Gidilir
Yenikapı’dan Galata’ya Nasıl Gidilir

Yenikapı’dan Galata’ya nasıl gidilir sorusunun yanıtı da oldukça kolaydır. Yenikapı-Hacıosman metrosu vasıtasıyla Şişhane durağında indikten sonra yokuş aşağı ilerleyerek kuleyi görmek mümkün. Bu rota aynı zamanda Yenikapı Marmaray istasyonu için de geçerlidir. Herhangi bir Marmaray durağından binerek Yenikapı’da indikten sonra Yenikapı-Hacıosman metrosuyla aktarma yapmak yeterli olacaktır.

Galata Kulesi Taksim’e Yakın mı?

Galata Kulesi Taksim’e yakın mı diye merak edenler için Galata’nın Taksim’e yakın olduğunu söylemek mümkündür. Hafta sonları on binlerce kişinin ziyaret ettiği Tarlabaşı yolunu Taksim yönünde devam ederek sol üst tarafta Galata’yı görmek mümkün. Galata Kulesi bu sebeple Taksim’e oldukça yakındır. Bu da Galata’nın ziyaretçi sayısının artmasına neden oluyor.

Galata Kulesi Hangi Durak Metro?

Galata Kulesi Hangi Durak Metro
Galata Kulesi Hangi Durak Metro

Galata Kulesi hangi durak metro ile gitmek isteyenler için Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Şişhane’de inmek gereklidir. Bu sayede metro ağlarını kullanarak herhangi bir trafik sorunu olmadan Galata’ya ulaşım sağlanabiliyor. Yenikapı istasyonuyla bağlantılı olan tüm metro hatlarını kullanmak mümkündür. Nitekim Karaköy’e sefer yapan tüm otobüs hatlarıyla Galata’ya ulaşmak da mümkündür.

Galata’ya Metro ile Nasıl Gidilir?

Galata’ya metro ile nasıl gidilir sorusu son birkaç yıldır çok merak ediliyor. Nitekim İstanbul’daki metro ağlarının genişlemesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte Galata gibi turistik alanlara da metroyla gitmek mümkün hale gelmiştir. Galata’ya metroyla gitmek için yukarıda belirtildiği yolun yanı sıra aşağıdaki otobüs hatları da tercih edilebilir:

  • 30D – Ortaköy/Dereboyu hattı
  • 28T – Topkapı/Beşiktaş hattı
  • 26B – Gayrettepe/Eminönü hattı

Yer verdiğimiz bu metro hatlarını kullanarak kolayca Galata’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Galata Kulesi Kaç Para?

Galata Kulesi Kaç Para
Galata Kulesi Kaç Para

Galata Kulesi kaç para sorusunun yanıtı Galata’yı gezmek isteyenler tarafından merak ediliyor. Fiyatlar her geçen yıl değişiklik göstermekle birlikte Mart 2023 itibarıyla 175 TL’dir. Fakat bu fiyatın yalnızca yerli turistler için olduğunu da bilmek gereklidir.

Hafta sonu yoğun bir ziyaretçi kitlesiyle karşılaşan Galata Kulesi’ni hafta içi gezerek daha keyifli bir deneyim elde edilebilir. Manzaranın tadını çıkarırken aynı zamanda mükemmel fotoğraflar çekilmek de mümkündür.

İstanbul Galata’ya nasıl ve nereden gidilir diye merak edenler için tüm detayları sunduk. Yer verdiğimiz detaylar hakkında görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Ya da direk eksik ve hatalı bilgiler olduğunu düşünüyorsanız onları da yorum alanı üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

İstoç Nerede – Metrobüs ile Nasıl Gidilir

Kemerburgaz Nerede – Kemerburgaz Avrupa Yakasında mı