Tapdk ATM’den Nasıl Yatırılır? (Son Tarih Ne Zaman?)

Tapdk ATM den nasıl yatırılır, hangi banka üzerinden yatırılır ve benzeri detaylar sıkça merak ediliyor. Tapdk bildiğiniz üzere Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’dur.

Alkol ve tütün satışı yapan tüm esnaflar ilgili kuruma vergi ödemesi sağlar. Vergi ödemeleri ise ATM üzerinden kolaylıkla yapılabilir. Satış belgesi süre uzatım ödemelerinizi Ziraat Bankası mobil uygulaması ya da doğrudan Ziraat Bankası ATM’lerinden kolayca yapabilirsiniz.

Tapdk Ödemesi Nasıl Yapılır

Tapdk ödemesi nasıl yapılır, hangi banka üzerinden yapılabilir gibi detaylar merak ediliyor. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu olan Tapdk’nin süre uzatım ödemelerini Ziraat Bankası üzerinden kolayca yapabiliriniz. Ziraat bankası mobil uygulama ya da internet şube üzerinden ödemelerinizi yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Ziraat Bankası internet şubeye giriş sağlayın.
  • Ardından ise Ödemeler kısmında tıklayın.
  • Daha sonra sırasıyla Diğer Ödemeler- Diğer Kurumlar- Tob-Tütün ve Alkol D. Bşk. Online Yeni Satış Belgesi ve Süre Uzatım kısmına tıklayarak devam edin.
  • Açılan ekranda referans numarası belirterek ilgili ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.

Ödemenizi yaptıktan sonra internet şube üzerinden dekontunuzu mail olarak ya da ekran resmi olarak alabilirsiniz. Dekontlar ödeme sorunları ile karşılaşmanız halinde elinizde bulunmalıdır.

Ziraat Bankası TAPDK Ödemesi Nasıl Yapılır

Tapdk atm’den nasıl yatırılır

Ziraat Bankası TAPDK ödemesi nasıl yapılır, mobil uygulama üzerinden yapılabilir mi gibi soruların yanıtları sıklıkla araştırılıyor. Tapdk ödemelerinin tamamı Ziraat Bankası üzerinden yapılabilirsiniz. İster Ziraat bankası ATM’si ister mobil uygulama ya da internet şube üzerinden ödemelerinizi yapabilirsiniz. İnternet şube ya da mobil uygulama üzerinden işlemler daha rahat yapılır. Bu noktada Tapdk ödemesini Ziraat İnternet şube üzerinden yapmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Ziraat bankası mobil şube ya da internet şubeye giriş sağlayın.
  • Ödemeler seçeneğine tıklayarak devam edin.
  • Daha sonra ise Diğer Ödemeler- Diğer Kurumlar kısımlarına tıklayarak devam edin.
  • Açılan seçenekler arasından Tob-Tütün ve Alkol D. Bşk. Online Yeni Satış Belgesi ve Süre Uzatım kısmına tıklayın.
  • Son adımda referans numarası girerek ödemenizi sağlayın.

Tapdk Yenileme

Tapdk yenileme, son ödeme tarihine yetişemeyenler için ek süre verildi. Ek süre verilmemesi halinde belirtilen sürenin mesai bitimine kadar işlem yapılması gerekiyor. Aksi halde tütün mamulü, alkol ve alkollü içki alınması mümkün olmayıp satıcıların ellerinde bulunan ürünleri Nisan ayı sonlarına kadar da tasfiye etmeleri zorunlu kılınacak.


Daha fazla ilgili içerik;

Tapdk ödemesi nasıl yapılır?

Tapdk ödemesi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen satış belgesi veya izin belgesi bedeli için yapılır. Bu ödeme, Ziraat Bankası şubeleri veya internet bankacılığı üzerinden yapılabilir.

Tapdk ödemesi nereye yapılır?

Tapdk ödemesi, Ziraat Bankası şubeleri veya internet bankacılığı üzerinden yapılabilir.

Tapdk internetten ödeme nasıl yapılır?

Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapın.
Ödemeler sekmesine tıklayın.
Diğer ödemeler seçeneğine tıklayın.
Diğer kurumlar seçeneğine tıklayın.
Tob-Tütün ve Alkol D. Bşk. (M.Tapdk) Diğer Tahsilatlar seçeneğine tıklayın.
Ödeme tipi seçeneğini Satış Belgesi Bedeli olarak seçin.
Satış belgesi numarası veya Kurum sicil numarası bilgilerini girin.
Ödeme tutarını girin.
Ödeme talimatınızı onaylayın.

Tapdk ödemesi için gerekli belgeler

Satış belgesi numarası veya Kurum sicil numarası
Ödeme tutarı

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥