Telefon Hoparlörü Nasıl Temizlenir

Telefon hoparlörü nasıl temizlenir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Telefon hoparlör temizleme programı ve telefon ahize temizleme işte detaylar.

Telefon hoparlörü nasıl temizlenir sorusu merak ediliyor. Tüm mobil cihazların hoparlör yerleri sıklıkla toz ve benzeri kirlerle doluyor. Bu da cihazın ses kalitesini düşürüyor. Evde telefonun şarj kısmını temizlemek istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Küçük bir sulu boya fırçası alın.
  • Ufak dairesel hareketlerle hoparlör ve ahize bölgesini temizleyin.
  • Bu işlemi birkaç defa tekrar edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra çift taraflı bant kullanarak da telefonun ahize ve hoparlör alanını temizleyebilirsiniz. Bandı açarak hoparlör kısmına yapıştırıp çekin. Böylece alandaki tüm toz ve kirler bantla beraber çıkacaktır.

Telefon Hoparlör Temizleme Programı

Telefon hoparlör temizleme programı kullanarak hoparlör kısmında biriken sudan kurutulabilirsiniz. Kullanıcıların bu hizmeti almak üzere en sık tercih ettiği program ise Fix My Speakers uygulamasıdır. Uygulama şeklinde kullanabileceğiniz gibi web sitesi üzerinden de kullanabilirsiniz. Programın web sitesine erişim sağlayın. Mobil cihazınızın internet tarayıcı üzerinden siteyi açtıktan sonra ana ekranda yer alan alana tıklayın. Buraya tıkladıktan sonra telefonunuzdan rahatsız edici düzeyde bir ses çıkacaktır. Bu ses dalgaları sayesinde hoparlörde biriken su dışarı çıkacaktır.

Taksitle Telefon Nasıl Alınır

Telefon Ahize Temizleme

Telefon ahize temizleme işlemleri için birden fazla seçenek bulunuyor. Ahizeden değişik sesler çıkmaya başlamışsa muhtemelen ahizeniz kirlenmiştir. Ya da su birikmesi olabilir. Eğer bu tarz bir durum varsa doğrudan telefoncudan hizmet alabilirsiniz. Ayrıca evde ahize ve hoparlör temizlemesi için küçük uçlu bir fırça da kullanabilirsiniz. Ahizeyi temizlemenin bir diğer yöntemi için bunun için geliştirilen uygulamalardır. Fix My Speakers uygulamasını indirerek ahize temizleme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Telefon Ahize Temizleme
Telefon Ahize Temizleme

Ayarlardan Hoparlör Temizleme

Ayarlardan hoparlör temizleme işlemi bulunmamaktadır. Çünkü ahizedeki problemler genelde dış etkenlerden kaynaklanıyor. Toz, kir ya da su ve benzeri etkenler telefonunuzun ahizesinde ses bozukluğu yaratır. Bunu ise ayarlar kısmından değiştirmeniz ya da temizlemeniz mümkün değildir.

Telefon Hoparlör Temizleme Sakızı

Telefon hoparlör temizleme sakızı adında bir ürün bulunmuyor. Ancak bazı kullanıcılar telefonların ahizesini temizlemek için normal sakız ya da çift taraflı bantları kullanıyor. Sakız ile ahize temizliği yapmak için sakızı direk ahizenin üzerine yapıştırıp çekmeniz gerekiyor. Böylece ahiz alanındaki toz ve kirler sakızı çektiğinizde sakızla birlikte gelecektir.

Telefon Hoparlör Temizleme Huawei

Telefon hoparlör temizleme Huawei telefonları için nasıl yapılır sorusu merak ediliyor. Eğer Huawei cihazınızın hoparlöründe sorun olduğunu düşünüyorsanız temizlemek için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Telefonunuzun mikrofon ya da hoparlör deliklerini ince ve kuru bir fırça yardımı ile temizleyin.
  • Eğer ahize kısmına sıvı bulaşmışsa bir iki gün kadar bu sıvının kurumasını bekledikten sonra fırça ile temizleyin.
Telefon Hoparlör Temizleme Huawei
Telefon Hoparlör Temizleme Huawei

Telefon Hoparlör Temizleme Samsung

Telefon hoparlör temizleme Samsung cihazları için farklı yöntemleri kullanarak yapılabilir. Eğer telefonunuzun hoparlöründe ses sorunu başladıysa muhtemelen ciddi oranda toz ve kir birikmiştir. Ya da sıvı teması olması halinde de ahiz sorunları ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda küçük bir fırça ile ahizenizi temizleyebilirsiniz. Eğer ses oranında ciddi bir bozulma varsa telefonu garantisi varsa servisi yoksa bir telefon tamircisine vermeniz faydalı olacaktır.

Google Hoparlör Temizleme

Google hoparlör temizleme araştırması yaptığınızda karşınıza birden fazla seçenek çıkacaktır. Kullanıcıların da tavsiyesi ile hoparlör temizlemesi ile ilgili yöntemler şu şekildedir;

  • Telefonunun ahize kısmındaki tozları bir küçük fırça yardımı ile çıkarabilirsiniz.
  • Eğer sıvı teması olduysa telefonu pirinç içerisinde bekleterek sıvının tamamen kurumasını bekleyebilirsiniz.
  • Telefon hoparlöründeki suyu çıkarma uygulamalarını kullanabilirsiniz. (Fix My Speakers vb. siteler)
  • Eğer hoparlörde ciddi oranda ses sorunu oluşmuşsa içten temizlenmesi gerekir. Bu durumda telefonunuzu tamircilere ya da kendi servislerine teslim edebilirsiniz.

Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarma

Faturalı Telefon Borç Sorgulama

En Çok Satan Telefonlar

Şeffaf Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu