Telefon Rehberi Yedekleme Programı

Ücretsiz telefon rehberi yedekleme nasıl yapılır ve mobil cihaz yedekleme işlemleri hakkında detaylı bilgilendirme.

Fiziksel olarak kullandığımız bir cihaz olan mobil telefonlar, her zaman başına bir durum gelebilecek ürünlerdir. Kırılma, bozulma ya da kaybolma gibi nedenler ile ilk korku, rehberin kaybedilmesi endişesi olacaktır. Her ne kadar bulut yedekleme sistemleri uygulansa da, bunlarla ilgili de bazen sorunlar yaşanabildiği görülmektedir. Bu nedenle sizler de birçok abone gibi telefon rehberi yedekleme programı arayışında olabilirsiniz. Program olarak yükleme yağmadan önce IOS ve Android için yedekleme program ve uygulamalarının ayrı olduğunu belirtelim. Ayrıca her program temiz ve güvenli olmayabilir.

Rehber Yedekleme Programı Nasıl Kullanılır?

iPhone telefonlarda yedekleme genellikle iCloud üzerinden yapılıyor. Ayarlar bölümünde giriş yaparak, Apple kimliğiniz ile profilinizi açmanız gerekir. Buradan iCloud bölümüne geçer, eşleştirme işlemi ile yedeklerinizi oluşturursunuz. Bunu yaptığınızda rehber yedekleme programı gerektirmeden, cihaz üzerinden yedekleme işlemini yapmış olursunuz. Harici bir yedekleme uygulaması kullanmak isterseniz InTuchApp, 2NQ, 3 iCountacts Pro, 4 PhoneSwappr gibi uygulamaları da güvenli şekilde indirerek, yedekleme işleminizi istediğiniz formatta yapmanız mümkündür bu tip uygulamalarda, sizin istediğiniz formatın olması önemlidir. Cihaz değişimlerinde de bu yedekler oldukça önemli şekilde işe yarayabilir.

Samsung Rehber Yedekleme Programı

Samsung tüm mobil ve akıllı cihazları üzerinde Android yazılımı ile işlem yapar. Bu nedenle de Android uygun şekilde yedekleme yapmanızı önerir. Yukarıda sayılan harici rehber yedekleme uygulamalarını yapabileceğiniz gibi cihaz üzerinden kendi iç yedeklerinizi de bulut sisteminize almanız önerilmektedir. Samsung rehber yedekleme programı için Google üzerinden, online eşitleme yapabilirsiniz. iPhone aksine Samsung yedekleri Micro SD kart ya da USB bellek üzerine de yazılabilir yapıdadır. Aynı zamanda Google Play Store üzerinde bulunan farklı yedekleme uygulamalarını cihazınıza ekleyerek, pratik şekilde yedek almanız mümkün olacaktır. Samsung için yedekleme; Ayarlar, Hesaplar kısmına giriş yaparsınız. Bu alanda yedek oluşturmak istediğiniz hesabı seçer ya da oluşturursunuz. Rehber ya da kişiler şeklinde yedekleme işleminizi yapabilirsiniz.

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu