Telefonda adım sayar nasıl çalışır ve Huawei telefonda adım sayar nasıl çalışır, bilgilendiriyoruz. Samsung telefonda adım sayar ve Redmi telefonda adım sayar nasıl çalışır, birlikte inceleyelim.

Telefonda adım sayar nasıl çalışır konusunda elde edilen sonuçlar yüzde yüz doğrudur. Akıllı telefonlar özel olarak üretilmiş adım sayar bileklikler gibi doğru sonucu verir ve kullanıcıya pozitif deneyim yaşatır.

Yürürken telefonunuz yanınızda olmak koşuluyla günlük olarak kaç adım attığınızın bilgisini elde edebilirsiniz. Telefonunuzun içerisinde bulunan hareket sensörü ile yürümeniz algılanıyor. Bu algılama yapılırken konum bilginiz kullanılıyor. Hareket sensörleri ile yürümeniz algılanıyor ve konum ile de mesafe bilgisi elde ediliyor.

Adım Sayar Nasıl Kullanılır

Akıllı telefonunuz hareket sensörünün yardımıyla hareketlerinizi algılar ve telefonunuzdaki konum bilgisi ile de yürüdüğünüz mesafe hesaplanır. Günlük olarak attığınız adım sayısının bilgisi size bu şekilde verilir. Adım sayar nasıl kullanılır adımları şu şekildedir:

  • Uygulamayı telefonunuza indirin ve kurulumu yapın.
  • Uygulamayı kullanacakken telefon cihazınızı elinizde tutarsanız daha kesin sonuç verir.
  • Adımları hareket ettirdikçe telefonunuzu da ön kısma doğru hareket ettirin.

Eğer uygulamayı kullanırken adım attığınızda telefonu hareket ettirmezseniz adım sayılmamış olur. Telefonu cebinizde taşırsanız da adım sayılmaz.


Daha fazla ilgili içerik;


Redmi Telefonda Adım Sayar Nasıl Çalışır

Redmi Telefonda Adım Sayar Nasıl Çalışır

Redmi telefonlar kendi bünyesinde adım sayar uygulaması barındırır. Redmi telefonda adım sayar nasıl çalışır derseniz ülkemizde patenti olmadığı için kullanamazsanız. Kullanmak istediğinizde konumunuzu başka bir ülke yapmanız gerekir.

Kullanım boyunca konumu Endonezya yaparsanız adım sayar uygulaması çalışmaya başlar. Eğer açıldıktan sonra konumu değiştirirseniz yine uygulama kapanır. Uygulamanın bir özelliği de sizde açık olmasa bile adımlarınızı saymasıdır.

Konumunuzu değiştirip uygulamayı açınca o güne kadarki adımlarınızın toplu halde size sunulduğunu görürsünüz.

Huawei Telefonda Adım Sayar Nasıl Çalışır

Huawei telefonlarda kendinden adım sayar uygulaması mevcuttur ve etkinleştirirseniz ekranınızda günlük olarak adım sayınızı size bilgi olarak verir. Huawei telefonda adım sayar nasıl çalışır işlemi için birkaç adım takip etmelisiniz. “Ayarlar” kısmına gidin ve arama kutucuğuna “Adım sayar” yazarak uygulamaya ulaştıktan sonra “adım sayısını göster” kısmına tıkladığınızda otomatik olarak ekranda göstermeye başlar.

Adım sayar ile sağlıklı bir yaşam için kendinize adım limiti koyabilir ve ekrandan kolayca takip edebilirsiniz.