Telegram Hesabı Tamamen Nasıl Silinir? Android ve iOs Telefondan Silme

Telegram Hesabı Tamamen Nasıl Silinir detaylı bilgilendiriyoruz. Android ve iOs telefondan telegram nasıl silinir işte detayları.

Belki de şu sıralar binlerce kişinin bir anda geçtiği uygulama olan Telegram, WhatsApp için oldukça güçlü bir alternatif olarak görülüyor ve bu yüzden de haliyle yeni pek çok kişiye ulaşıyor. Herhangi bir sebeple bu uygulamayı artık kullanmak istemiyorsanız ve milyonlarca kişiden biri olmak istemiyorsanız, bu konuda size birkaç önerimiz olacak. Bu yazımızda telegram nasıl silinir sorusunun cevabını veriyoruz.

WhatsApp tarafından geçtiğimiz günlerde yorumlanan ve tekrar gündeme getirilen bir gizlilik anlaşması vardı. Bu anlaşma yüzünden pek çok kişi WhatsApp’ı bırakıp Telegram’a geçiş yapmıştı. Hala popüler bir uygulama olan Telegram, WhatsApp için hem güçlü bir alternatif hem de çok daha iddialı özellikler barındırdığı için de tercih sebebi oluyor. Bu noktada telegram’ı hızlıca bırakmak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey konuya dair aşağıdaki önerilerimize göz atmanız olacaktır. Hem daha etkili hem de daha profesyonel bir şekilde bu uygulamanın içeriklerine göz atabilir ve sizinle ilgili ayarlamaları yapabilirsiniz. Telegram nasıl tamamen silinir? İşte cevabı.

Telegram hesabını tamamen sildiğimizde ne oluyor?

Telegram profilinizi silmeden önce bütün mesajlara bakmanız ve hepsini silmenizi öneriyoruz. Gerçi Telegram bu noktada zaten her şeyi sildiğini belirtiyor ama yine de kalıcı olarak silmek sizin için daha etkili ve rahat olacaktır. Kanallar ve gruplar normal şekilde devam etse de sizlik bölümlerden uzaklaşmış oluyorsunuz. Bu yüzden de hesabınızı sildikten sonra birkaç gün boyunca yeni hesap oluşturmanıza izin verilmiyor. Bu yüzden de dikkatli olmanızı öneriyoruz. Yani son adımda emin olduktan sonra hesabınızı silmenizi önermekteyiz.

Öncelikle yedek almanız lazım: Telegram yedeği almak nasıl yapılır?

Yedek alma işleminde dikkat etmeniz gereken nokta telegram’ın desktop uygulamasını indirmeniz olacaktır.

Ardından bu uygulama üzerinden Telegram’ı açın ve bilgisayarınızdan kontrole başlayın.

Sol üst tarafta yer alan çizgi ikonuna tıklayarak ayarlar bölümüne geçin ve verileri dışa aktar seçeneğine ulaşın.

Verileri seçin ve sonra da hepsini dışarı aktarmaya başlayın.

Bu işlemler bitince verileri göster diyerek web sayfası kısa yoluna tıklayın ve işlem tamam olacaktır.

Hesabı silmek için ortalama 1 ay süre gerekiyor. Yani sistem 1 ay süre istiyor ve bu süre içerisinde rahatlıkla hepsini kaybetmeniz anlamına geliyor. Hesabın kendini yok etmesi durumu da buradan kaynaklanıyor. 1  ay hiçbir şey yapmıyorsunuz ve giriş yapmamanız gerekiyor. Sonrasında zaten kapanmış oluyor. Aynı şekilde 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıl gibi seçenekler bulunuyor.

Telegram hesabı nasıl silinir?

Telegramda Durum Nasıl Paylaşılır?

Telegram silme link

Telegram yavaş mod nasıl kapatılır

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu