Telegram hesap silme 2024, konusu hakkında detaylı bilgiler ve görsel anlatımlarla sizlere yardımcı oluyoruz. Telegram hesap silince karşı taraftan siliniyor mu ve Telegram silinen hesap profili ne oluyor, bütün detaylar aşağıda makalemizin devamına yer almaktadır.

Telegram hesap silme linki iOS ve Telegram hesap silme linki Android cihazlarda nasıl yapılır aşağıya doğru makalemizi incelediğinizde size görsel anlatımlarla aktardığımız Telegram hesap silme bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Telegram Hesap Silince Karşı Taraftan Siliniyor Mu

Telegram Hesap Silme

Telegram hesap silince karşı taraftan siliniyor mu, Telegram profilinizi silmeden önce bütün mesajlara bakmanız ve hepsini silmenizi öneriyoruz. Gerçi Telegram bu noktada zaten her şeyi sildiğini belirtiyor ama yine de kalıcı olarak silmek sizin için daha etkili ve rahat olacaktır.

Kanallar ve gruplar normal şekilde devam etse de sizlik bölümlerden uzaklaşmış oluyorsunuz. Bu yüzden de hesabınızı sildikten sonra birkaç gün boyunca yeni hesap oluşturmanıza izin verilmiyor. Bu yüzden de dikkatli olmanızı öneriyoruz. Yani son adımda emin olduktan sonra hesabınızı silmenizi önermekteyiz.


Daha fazla ilgili içerik;


Telegram Silinen Hesap Profili

Telegram Hesap Silme

Telegram silinen hesap profili, yedek alma işleminde dikkat etmeniz gereken nokta telegram’ın desktop uygulamasını indirmeniz olacaktır.

Ardından bu uygulama üzerinden Telegram’ı açın ve bilgisayarınızdan kontrole başlayın.

Sol üst tarafta yer alan çizgi ikonuna tıklayarak ayarlar bölümüne geçin ve verileri dışa aktar seçeneğine ulaşın.

Verileri seçin ve sonra da hepsini dışarı aktarmaya başlayın.

Bu işlemler bitince verileri göster diyerek web sayfası kısa yoluna tıklayın ve işlem tamam olacaktır.

Hesabı silmek için ortalama 1 ay süre gerekiyor. Yani sistem 1 ay süre istiyor ve bu süre içerisinde rahatlıkla hepsini kaybetmeniz anlamına geliyor. Hesabın kendini yok etmesi durumu da buradan kaynaklanıyor. 1  ay hiçbir şey yapmıyorsunuz ve giriş yapmamanız gerekiyor. Sonrasında zaten kapanmış oluyor. Aynı şekilde 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıl gibi seçenekler bulunuyor.