Elektronik ve kodlamaya yönelik uygulamalardan biri olan Tinkercad 3D Tasarım hakkında merak edilenleri yazımızda ele aldık.

Üç boyutlu tasarım ve kodlamaya yeni başlıyorsanız Tinkercad 3D tam size göre. Her yaş için uygun olan Tinkercad hayal gücünüzü hayata geçirmenize yardımcı olur. Tinkercad 3D sayesinde indirmenize gerek olmadan, kolayca üyelik oluşturarak üç boyutlu tasarımlarınıza başlayabilirsiniz. Arayüzü sayesinde kolay kullanım sağlar. Üç boyutlu tasarımın yanında kodlama özelliğini de kullanabilirsiniz. Blok tabanlı kodlama özelliği sayesinde üç boyutlu tasarımlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Tinkercad Nedir

Autodesk tarafından kullanıcılara sunulan Tinkercad 3D uygulaması sayesinde kolayca üç boyutlu tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Tinkercad uygulaması kısacası elektronik tasarım ve kodlamaya üzerine kuruludur. Öğretmenler, öğrencilerin teknolojiye olan ilgisini arttırmak tercih ettiği uygulamalardan biridir.

Tinkercad 3D uygulamasının içerisinde birçok farklı proje ve tasarım örneği vardır. Bu projeleri kullanarak ilk önce üç boyutlu tasarımını oluşturabilirsiniz. Tasarımı oluşturduktan sonra kodlama sayesinde projenizi hayata geçirebilirsiniz. Tasarımlarınıza devre ekleyerek ışıklandırma yapabilirsiniz. Çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirebilir ve kolay projeleri Tinkercad üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Tinkercad İndir

Tinkercad Nedir

Tinkercad 3D web uygulaması olarak karşımıza çıkar. AutoCAD üreticileri tarafından sunulan Tinkercad uygulamasını kullanmak istiyorsanız resmi web sitesini açmanız yeterli. Eğer cihazınıza indirmek istiyorsanız hem Google Play üzerinde hem de App Store üzerinden uygulamayı yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınızda Tinkercad 3D uygulamasını indiremezsiniz ancak web sitesi üzerinden kullanma şansınız vardır. Tinkercad 3D uygulamasını indirmek için alttaki bağlantıları kullanarak cihazınıza kolayca indirin.

iPhone App Store

Tinkercad Tasarımlar

Tinkercad ile hayal ettiğiniz nesneyi kolayca tasarlamanız için geometrik şekilleri bir araya getirebilirsiniz. Geometrik şekillerle bir araya getirdiğiniz nesneleri renklendirerek kişiselleştirebilirsiniz.

Tinkercad Tasarımlar
Tinkercad Tasarımlar
Tinkercad Tasarımlar
Tinkercad Tasarımlar
Tinkercad Tasarımlar
Tinkercad Tasarımlar

Tasarımların tamamına tinkercad.com/things adresinden ulaşın. Tasarımı daha iyi hale getirmek için basit devre kurarak ışıklandırma ekleyebilirsiniz. Tasarım yapmak sadece sizin hayal dünyanıza kalmış. Hayal edin ve tasarlamaya başlayın. Tinkercad uygulamasıyla sınıfınıza ve konunuza göre farklı proje tasarım örneklerini bulabilirsiniz. Tasarım örneklerini şu şekilde sınıflandırılmıştır;

  • 2. sınıftan başlayarak üniversiteden sonraya kadar farklı tasarım önerileri bulunur.
  • Ardunio’dan 3D tasarıma kadar birçok farklı konuda proje bulabilirsiniz.
  • İstediğiniz projeyi bulduktan sonra yapılış adımlarını uygulayarak tasarımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tinkercad Giriş

Tinkercad Giriş

Tinkercad uygulamasına giriş yapmanız çok kolay. Uygulama yüklemenize gerek olmadan basit adımlarla üye olun ve kolayca giriş yapın. Uygulamada farklı giriş seçenekleri bulunur. Tinkercad 3D resmi web sitesini açın tinkercad.com/login giriş ekranına gelin.

Okulda Tinkercad uygulamasını kullanıyorsanız sınıf kodu sayesinde ya da öğrenci hesabı üzerinden giriş yapın. Öğretmenseniz eğitimciler seçeneğine tıklayarak giriş yapın. Birine bağlı olmadan dilediğiniz gibi tasarım yapmak için Tinkercad kullanıyorsanız kişisel hesap seçeneğini kullanarak giriş yapmanız gerekir.

Tinkercad Öğrenci Girişi

Okul hayatında sıkça kullanılan Tinkercad sayesinde öğrencilerin teknolojiye olan ilgi ve becerisi artmaya başladı. Öğretmenler öğrencilerin yaptığı çalışmaları izlemesi sağlayan Tinkercad uygulamasına öğrenci girişi üzerinden hesap oluşturmanız gerekir. Öğrenci girişi iki farklı şekilde yer alır.

  • Sınıf kodu olan öğrenciler,
  • Öğrenci hesabı olan öğrenciler,

Öğretmen tarafından paylaşılan davet kodu elinizde varsa sınıf kodu seçeneğini kullanarak hesap açın. Eğer 9 rakamlı davet kodunuz yoksa Google, Apple ya da e-posta adresiniz ile oturum açabilirsiniz. Tinkercad 3D uygulaması hakkında merak ettiklerinizi, sorularınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.