TOBB nasıl üye olunur ve TOBB üye sorgulama işleminin nasıl yapıldığını sizlere aktarıyoruz. uye.tobb.org.tr belge doğrulama ve üye.tobb.org.tr hızlı ödeme işlemini birlikte inceleyelim.

TOBB nasıl üye olunur sorusu son zamanlarda internetiin sıklıkla araştırılan konularından biri. Tam anlamıyla ücretsiz bir biçimde üyelik işleminizi gerçekleştirebilmeniz için, yapmanız gereken TOBB’un resmi web sitesi sanayi.tobb.org.tr adresi üzerindeki kayıt formunu doldurmak olacak.

TOBB Üye Sorgulama

TOBB üye sorgulama işlemi için alternatif olarak kullanılabilecek kanallar bulunur. Bunlardan ilki üye sorgulama işleminin ticari sicil gazetesi aracılığı ile yapılması. Ayrıca yine TOBB’un resmi sitesi üzerinden üye sorgulama işlemi yapılabilmekte.

Sistem üzerinde üye sorgulama işlemine ek olarak, pek çok online işlem yapılabilmekte. Hızlı aidat ödemeleri, unvan sorgulama, borç sorgulama bu seçeneklerden bazıları. Bu tarz işlemleri doğrudan TOBB’un resmi sitesinden yapabileceğiniz gibi, faaliyet gösterdiğiniz ile ait olan odanın sitesi üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkün. detaylar için yaşadığınız ile ve faaliyet gösterdiğiniz alan dair siteyi ziyaret edebilir. İhtiyaç duyduğunuz tüm işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

uye.tobb.org.tr belge doğrulama

uye.tobb.org.tr belge doğrulama işleminin resmi web adresleri üzerinden yapıldığını sizleri bu konuda bilgilendirici bir makale hazırlamış olduğumuzu bilmenizi isteriz.


Daha fazla ilgili içerik;


Tobb Kimler Üye Olabilir

TOBB oluşumunun temel amacı, ülkemizde aktif olarak faaliyet gösteren odaların ve borsaların birbirleri ile entegre ve danışma içerisinde işlem yapabilmesini sağlamak. Bu nedenle, üyelik işlemi için, belirtilen mecralara mensup olan kişilerin bir ayara getirilmesi de hedeflenmekte. Odalar ve borsalar arasında, faaliyet alanını geliştirmek, üyeler arasındaki dayanışmayı sağlamak, üyelerin hem birbirleri ile hem de hitap ettikleri hedef kitle yani halk ile arasında çift yönlü bir iyi niyet süreci oluşturmak hedeflendiğinden, üyelerin de bu mecralarda görev yapıyor olması önemli. Kayıt için;

  • Özel
  • Kamu
  • Oda-borsa

Eğitim kurumu statüsünde yerel bir işletmenin yetkili kişisi olmak gerekiyor. TOBB kimler üye olabilir? sorusunu bu şekilde yanıtlamak mümkün.

TOBB genel kadrosunun standart üyelerden farklı bir yapısı bulunuyor. Bu da seçim ile üyelik alıyor olmaları. Her 4 yılda bir kez seçim ile görev alan TOBB üyeleri, 1000 ila 1300 kişilik bir üyelik grubundan oluşuyor. Genel kurulda odaların ve borsaların temsil edilebilmesi için görev alan üye sayısı ise, 5 kişi. 1 başkan ve 14 kişilik de ayrıca yönetim kurulu üyeleri bulunuyor.