Tobo Formasyonu Nedir – Tobo Yükseliş Mi Öğrenme

Tobo Formasyonu Nedir kolay anlatım ile artık öğrenebilirsiniz. Tobo Ne Demek ve grafik yükselişe ne zaman geçer işte detayları.

Borsa ülkemizde son zamanlarda kullanıcısı sayısı artan yatırımlardan biridir. Yatırım dünyasında bilinmesi gereken birçok terim bulunmaktadır. Tobo ile obo terimleri oldukça önemlidir. Alım satım yapacak kişiler için sistemler oldukça önemlidir. Sistemleri öğrendiğiniz zaman bazı olayları öngördüğünüzü fark edeceksiniz. Tobo kavramı trend anlamına gelmektedir. Düşmekte olan bir trendin sonunun geldiğini öngörmenizi sağlamaktadır.

Borsada tobo formasyonu üç kısımdan meydana gelir. Sol omuz baş ve sağ omuz şeklinde ifade edilmektedir. Tobo formasyonunda en önemli kavramlardan biri dip bölgelerdir. Dip bölgeler baş kısmı ifade eder. Yanlardaki düşüş veya yükseliş ise omuz kısımlarıdır. Boyun çizgisinin altındaki bölgeler kapanış anlamına gelir. Tobo formasyonunda sizler için en önemli kısım boyun kısmıdır. Boyun kısmını takip etmeniz gerekmektedir. Tobo formasyonu trendin düşüşü bitirdiğini ve yükselişe geçeceğinin habercisidir.

Kripto Para Püf Noktalar

Tobo formasyonu nedir

Tobo Ne Demek

Borsada kullanılan terimleri bilmeniz gerekmektedir. Terimleri bildikten sonra grafikleri takip ederek zarar olasılığınızı düşürebilirsiniz. Tobo borsada trendi öngörmek anlamına gelmektedir. Genellikle trendi anlatır. Düşüş yaşayan bir trendin sonuna geldiğini göstermektedir.

Tobo sağ omuz, baş ve sol omuzdan oluşur. Bu kavramlarla hangi trendin düşüşün sonun bulacağını görebilirsiniz. Tobo sisteminde sol omuz kısmı düşüş yaşadıktan sonra en dip bölgesinde oluşan tepe çizgilerden bu trendin yükseleceği anlamına gelir. Sağ omuz ise yükseliş olarak değerlendirilir. Güvenli alma bölgesi ise boyun kısmında oluşmaktadır. Boyun kısmına geldiği zaman bu trendi almanız için bir öngörüdür.  Sağ omuz yükselişe geçtikten sonra hızlı bir şekilde davranmayınız. Boyun oluşmasını bekleyin.

Tobo ne demek

Tobo yükseliş mi

Borsa da grafikleri takip ederek bu grafikleri yorumlamanız gerekmektedir. Obo ve tobo kavramları borsa içerisinde kullanılmaktadır. Tobo trend anlamına gelmektedir. Tobo düşüş yaşayan bir trendin yükseleceğini göstermektedir. Grafiklerde tobo sistemine denk geldiyseniz bu trendin yükseleceğini gösterir. En güvenli alım noktasının boyun olduğunu unutmayınız.

Tobo yükseliş mi

Tobo Formasyonu Hedef

Tobo formasyonu dönüş sinyali vermektedir. Tobo formasyonunda sol omuz, baş (dip), sağ omuz kavramlarından oluşmaktadır. Takip ettiğiniz bir trend düşüş yaşıyorsa tobo formasyonu bizlere bu trendin düşmesinin son bulacağını göstermektedir. Düşüş yönünde giden fiyat en sonunda dip yapar ve yükselişe geçer. Daha sonra tekrar dip noktasına düşer. İkinci defa dip noktasına gelen bu trend daha sonra yükselişe geçer. Peki tobo formasyonunda hedef fiyatı nasıl belirleyebilirsiniz. Gelin birlikte inceleyelim.

Hedeflediğiniz fiyat boyun kısmında olması gerekir. Yani sol omuzda dibi gördükten sonra biraz daha düşerek en dibi görmesini bekleyin. Daha sonra sağ omuzda yükselen trendin dip görmesini bekleyin. Direk olarak hedef fiyat belirlemeyin. Sağ omuz kısmında da düşüş yaşandıktan sonra hedef fiyatı belirleyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken sağ omuzda yükseliş gördükten sonra hedefini belirlemeyin. Sağ omuzda da dip görmesini bekleyin. En sonunda sağ ve sol omuzların kesiştiği nokta (boyun) sizin için hedef fiyat olacaktır.

Tobo formasyonu hedef

Hangi Coin Alınır?

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥