TOKİ para iadesi, başvurunun yapıldığı banka üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilir. Başvuru sırasında verilen IBAN numarasına iade ücreti yatırılır.

Toki kura çekilişinin açıklanmasıyla birlikte birçok kişi tarafından Toki para iadesi nasıl alınır sorusunun yanıtı merak edilmeye başlandı. Toki başvurusunda bulunduğunuz bankaya kimlik numaranızla gitmeniz ya da internet şubesi üzerinden para iadesi gerçekleştirebilirsiniz.  

Son zamanlarda 24 ilde Toki yapılacağa açıklanmış ve birçok vatandaş Toki başvurusunda bulunmuştur. Toki başvurusu yaptıktan sonra birçok kişi tarafından çekiliş heyecanla beklenmeye başladı. Toki kura numarası sayesinde çekiliş hakkında bilgi alan vatandaşlar çekiliş zamanını bekledi. Çekiliş sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte birçok vatandaş hayal kırıklığı yaşadı. Başvuruda bulunurken ödenen tutar kişilerin hesaplarına yatırılıyor. Sizler de Toki başvuru için hangi bankayı kullandıysanız o bankaya giderek ya da mobil bankacılık üzerinden paranızı geri iade alabilirsiniz. 

Toki Para İadesi E-Devlet 

Toki para iadesi için e-devlet sistemini kullanacak olan kişiler nereden ve nasıl sorgulayacağını bilmemektedir. Sizler için yazımızda e-devlet sistemi üzerinden toki para iadesini nasıl sorgulayabileceğinizi el aldık. 

Para iadesinin e-devlet sistemi üzerinden gerçekleşmesi için başvuruyu e-devlet üzerinden gerçekleştirmiş olmanız gerekir. Başvuru yaparken Ziraat ya da Halkbank’ı kullandıysanız bu bankalara gitmeniz gerekir. 

  • İlk olarak buradaki linke tıklamanız gerekir. 
  • Linke tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda e-devlet hesabınıza giriş yapın.  
  • Ardından para iadesi hakkında detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz.  
  • Sisteme paranızın yatıp yatmadığını ya da hangi durumda olduğunu görebilirsiniz. 
Toki Para İadesi Atm'den Alınır Mı 2022 

Toki Para İadesi Atm’den Alınır Mı?

Toki para iadesi için başvuruda bulunmanız gerekir. Başvuru esnasında belirttiğiniz ıbana başvuruda gerçekleşen ücretin iadesi gerçekleşir. Bu şekilde hesabınıza ücretiniz yatırılır ve ATM’lerden kolayca ücretinizi çekebilirsiniz. Halkbank kullanarak başvuru işleminizi gerçekleştirdiyseniz yapmanoz gereken işlemler şu şekildedir; 

  • İlk olarak linkine tıklayınız. 
  • Daha sonra başvuru esnasında kullandığını kimlik numarası ve cep telefonunuzu giriniz.  
  • Şifre ve hesap bilgisinin ardından başvuru iadeniz gerçekleşecektir. 

Ziraat bankası ise şubelerde yoğunluk olmaması için banka hesaplarına otomatik olarak para yatırma işlemini gerçekleştirmektedir.  

Toki Para İadesi Ziraat Bankası Nasıl Alınır?

Ülkemizin birçok yerinde yapılan konutlardan yararlanmak istiyorsanız başvuru yapmanız gerekir. Başvuru gerçekleştirdikten sonra kura çekilişinde hak sahibi olamayan kişilerin para iadesi gerçekleşir. Para iadesi başvurunun yapıldığı banka üzerinden alınır. Ziraat Bankası üzerinden başvurunuzu gerçekleştirdiyseniz para iadeniz ziraat bankası hesabınıza yatırılır. 

En fazla iki iş günü içerisinde hesabınıza para iadesi yapılması gerekir. Para iadesi hesabınıza yatırılmadıysa müşteri hizmetleriyle görüşmeniz ya da kimliğinizle birlikte şubeye gitmeniz gerekir. Toki para iadesi konusunda merak ettiklerinizi ve sorunlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.  

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Kredi

E Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir