Travazol Krem Nedir ve Travazol krem Vajinaya Nasıl Sürülür?

Travazol Krem Nedir ve Travazol ne için kullanılır detaylı bilgilendiriyoruz. Travazol Krem Fiyatı ve Travazol nasıl kullanılır işte detayları.

Travazol krem nedir ve ne için kullanılır, reçetesiz kullanılır mı ve benzeri sorular kullanıcılar tarafından sık bir şekilde araştırılıyor. Travazol genel olarak mantar lezyonlarının yol açtığı kaşıntıların giderilmesinde kullanılıyor. El, ayak, genital bölge dahil olmak üzere buralardaki mantarlı dokuların tamamen temizlenmesi amacıyla sıkça tercih ediliyor. Aynı zamanda mantarlardan ve kaşıntıdan kaynaklanan kızarıklık ve yanma hissinin de ortadan kaldırılmasında oldukça etkindir. Direk doktor tarafından reçete edilebildiği için tüm eczanelerden reçetesiz ücretle satın almanız da mümkündür.

Travazol Krem Fiyatı 2022

Travazol krem fiyatı 2022 yılında ne kadar oldu, fiyatı değişti mi gibi sorular merak ediliyor. Çünkü pek çok Travazol kullanıcısı reçetesiz doğrudan eczanelerden satın almayı tercih ediyor. Türkiye genelinde tüm eczanelerdeki güncel fiyatı ise şu şekildedir;

  • TRAVAZOL %1 + %0,1 KREM (15 G) 31 TL

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mü?

Travazol krem vajina içine sürülür mü, zararlı mı gibi sorular kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Travazol normal şartlarda mantar enfeksiyonları için kullanılıyor. Vajina bölgesinde oluşan mantarların, kaşıntı ve kızarıklığın tedavisi için de kullanımı uygundur.

Nitekim yine bu noktada bölgedeki mantarın türü ve detayları hakkında muayene olmanız ve doktor önerisi ile kullanmanız tavsiye edilir. Vajinanın dış yüzeyindeki mantarlar için kullanılsa da iç bölgesinde kullanılması tavsiye edilmez. Fakat bu konuda uzman bir doktora danışabilirsiniz.

Travazol Krem Vajinada Yanma Yapıyor?

Travazol krem vajinada yanma yapıyor ne yapmalıyım gibi sorularınız için hemen uzman bir doktora başvurmanızda fayda vardır. Her ilaçta olduğu gibi Travazol kremde de çeşitli yan etkiler olabilir. Özellikle de reçetesiz ve doktor bilgisi-önerisi olmadan kullanmanız halinde bu gibi durumlarla karşılaşma riskiniz oldukça yüksek olacaktır.

Mantar lezyonları zaten normal şartlarda da yanma ve kızarıklık gibi sorunlar ortaya çıkarır. Bunların giderilmesi için Travazol kullandığınız halde yanma durumu daha da artış gösteriyorsa mutlaka doktora başvurmayı ve bildirmeyi unutmamanız tavsiye edilir.

Travazol Krem Yan Etkileri

Travazol krem yan etkileri bazı kişilerde açığa çıkabiliyor. Her ilaç türünde olduğu gibi bu ilaçta da yan etki riski bulunmaktadır. Genel olarak sıkça görülen yan etkilerini sıralamak gerekirse de;

  • Kullanılan bölgedeki derinin incelmesi
  • Kılcal damarların kullanım sonucunda genişlemesi
  • Deride şeritlerin oluşması
  • Sivilcelenme ve benzeri değişiklikler
  • Yanma hissinde artış

Bu ve benzeri yan etkilerin görülmesi halinde hemen doktorunuza bildirmeyi ve tedbir almayı unutmamalısınız.

Eczaneler Açık Mı – Cumartesi Haftasonu Çalışma Saatleri

Ertesi Gün Hapı Fiyatı – Ella ve Postpil Ertesi Gün Hapları

GYNO Lomexin Krem Nasıl Kullanılır

Nöbetçi Eczane Çalışma Saatleri

Yetişkinlerde Demir Eksikliği Nelere Yol Açar

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu