Advantan krem ne için kullanılır sorusuna genellikle iltihaplı cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için reçete edildiği şeklinde yanıt verilebilir. Advantan krem, alerjik cilt reaksiyonlarının neden olduğu semptomları hafifletir. Özellikle egzama tedavisinde başarılı ve yaygın bir kullanıma sahiptir.

Advantan Krem Kullananlar

Advantan krem kullananlar bu krem hakkında ciltteki kaşıntı ve kızarıklığı yatıştıran, ödemi iyileştiren, oldukça etkili bir krem olduğunu dile getirmektedirler. Egzama ile ilişkili tahrişi önler ve tedaviyi sağlar. Kortizonlu kremler listesinde yer alan Advantan krem, tehlikeli olabilen kortizon içermektedir bu nedenle krem ​​doktor reçetesi ile kullanılmalıdır.

Yetişkinler için tedavi süresi 12 haftadır. Bebekler ve çocuklar 4 haftayı geçmemelidir. Hamilelik varsa veya hamile olduğundan şüpheleniliyorsa kullanılması önerilmez. Dolayısıyla bu kremi uzman bir doktorun tavsiyeleri doğrultusunda kullanmalısınız.

Advantan Krem Vajinada Kullanılır mı?

Advantan Krem Vajinada Kullanılır mı

Advantan kremin prospektüsünde genital bölgede kullanılmaması gerektiğine dair bir ibare yoktur. Advantan Krem, mahrem bölgelerde de kullanılabilir. Ancak genital bölgedeki şikayetler çeşitli rahatsızlıklardan kaynaklanabileceğinden, Advantan kremin tıbbi müdahale olmaksızın genital rahatsızlığı gidermek için kullanılması uygun değildir. Dolayısıyla Advantan krem vajinada kullanılır mı sorusuna net bir cevap almak için size ilacı yazan doktor ile iletişim halinde olmak daha mantıklı olacaktır.

Advantan Krem Yüze Sürülür mü?

Etkilenen cilde ince bir tabaka halinde uygulamak ve hafifçe masaj yapmak gerekir. Günde bir kez uygulanması yeterlidir. Advantan Krem, alerjik ve enflamatuar cilt reaksiyonlarını azaltır ve kızarıklık, kızarıklık, kaşıntı, yanma ve cilt kalınlaşması gibi semptomları azaltır. Başlıca uygulama alanı egzamadır. Egzama, stres, kimyasal yüklü ürün kullanımı gibi etkenlerin neden olduğu genetik kaynaklı bir hastalıktır ve çoğu insanda ömür boyu sürer.

Egzama belirtileri birçok insanda bebeklik ve çocukluk döneminde başlar ve bazen durur, ancak çocuklukta egzama belirtileri olan kişilerin yetişkinlikte de egzama belirtileri gösterme olasılığı daha yüksektir. Nörodermatit semptomlarını azaltmak için birçok önlem vardır. Bu önlemlere uyulması bir miktar rahatlama sağlasa da, birçok hasta telafi edici tedaviye de ihtiyaç duyar. Advantan krem ​​rahatsızlığı azaltan bir ilaçtır. Başka bir deyişle, egzama ile ilişkili rahatsızlığı fiilen tedavi etmek yerine azaltır. Bu kremi kullanmayı bırakırsanız, rahatsızlık geri gelebilir.

Advantan krem yüze sürülür mü sorusuna ise, bütün yüze uygulanmaması gerektiği şeklinde yanıt vermek mümkündür. Yalnızca ihtiyaç duyulan bölgeye uygulanabilir.

Advantan Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Bu krem ​​sivilce veya sivilceleri tedavi etmez. Tersine, sivilceye uygularsanız sivilcenin durumunu daha da kötüleşebilir. Bu nedenle, Advantan krem sivilce için kullanılır mı sorusuna sürülmemesi gerektiği yanıtını vermek gerekir.

Advantan Krem Ne Zaman Etki Eder?

Advantan Krem düzenli ve tutarlı kullanımla bir hafta içinde etkisini göstermeye başlar.

Advantan Krem Göz Çevresi ve Altında Kullanılabilir mi?

Kesinlikle göz altına ve çevresine sürülmemesi gereken kremlerden biridir.

Zalain Krem Vajinaya Nasıl Sürülür – Kortizonlu Mu?

Travazol Krem Nedir ve Travazol krem Vajinaya Nasıl Sürülür?

Belogent Krem Ne İşe Yarar