Trendyol İade Nasıl Yapılır

Trendyol iade nasıl yapılır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Trendyol para iadesi ne zaman yapılır ve Aras kargo geri iade nasıl yapılır işte detaylar.

Trendyol’un iadesi için insanların ürünleri aldıktan sonra 15 gün içinde gerekli yerlere müracaat etmesi gerekmektedir. Trendyol iade için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında aşağıdakiler yer almaktadır:

  • İade edilmesi planlanan ürünün satın alınan ile aynı olması gerekmektedir. Ürünlerin yıpranmış, kullanılmış ya da kırılmış olması durumunda ücret iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade edilen ürünlerin faturaları zorunludur. Eğer bir ürün satın alıp bu ürünün faturasını kaybetti iseniz bir kâğıda isminizi, soy isminizi, sipariş numaranızı ve iade nedeninizi yazarak Trendyol’a gönderebilirsiniz. Ayrıca faturası kaybedilmiş ürünler için gmail adresinize gelen e faturadan yararlanabilirsiniz.
  • Siparişin iadesi 15 günden sonra kabul edilmemektedir. 15 gün kargonun müşteriye ulaşması sonrasında başlamaktadır.

Trendyol Para iadesi

Trendyol Para İadesi Ne Zaman Yapılır

Trendyol’dan ücret iadesi almak isteyen kişilerin ürünleri aldıkları iş yerine iade talebi iletmeleri gerekmektedir. Talepler mağazalar tarafından değerlendirilmekte ve ürün durumuna göre kabul edilmektedir. Ürünün iade işlemi 2 gün ile 10 gün arasında tamamlanmaktadır. İade taleplerinin kabul edilmesi sonrasında kişilere SMS olarak ya da mailden bilgi mesajı ulaşmaktadır. Debit kart ile yapılan işlemlerde tek seferde ödeme tamamlanmaktadır. Ancak taksit ile yapılan kredi kartı işlemlerinde paranın hesaba düşmesi için biraz daha uzun bir süre gerekmektedir. Sürenin uzaması taksit sayısına ve taksit tutarına bağlı olarak değişmektedir.

Aras Kargo Geri İade Nasıl Yapılır

Aras Kargo’dan iade yapmak isteyen müşteriler en yakın Aras Kargo şubesine gitmelidir. Aras Kargo görevlisine Trendyol iadesi ile ilgili detaylar bildirildikten sonra ürünü ilgili adrese gönderebilirsiniz. İade sırasında sizden herhangi bir ücret istenmeyecektir. Ücretler Trendyol mağazaları ya da Trendyol’un kendisi tarafından karşılanmaktadır.

Trendyol İade Kargo Ücreti Kime Ait
Trendyol İade Kargo Ücreti Kime Ait

Trendyol İade Adresi

Trendyol’un ürün iade adresi İstanbul içerisindedir. DSM Grup Danışmanlık olarak bilinen adres, Logipark Tesisleri Orta Mahallesi Tuzla şeklinde tanımlanmaktadır.

Trendyol İade İnceleniyor

Trendyol’un iade incelemesi ürünlerin kullanılıp kullanılmadığı ile ilgili yapılan incelemedir. Müşterilerden gelen şikâyetlere göre Trendyol iade ekibi ürün incelemeye başlamaktadır. İncelemeler 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır. İnceleme sonuçları müşterilerin mail adresine ya da cep telefonlarına iletilmektedir. İade sürecinin takibi ile ilgili Trendyol profilinden yararlanılabilmektedir. Trendyol profilinden yarım kısmına tıklanarak canlı yardıma bağlanılabilmektedir. 8.30 ile 24.00 saatleri arasında Trendyol müşteri hizmetleri ürünleriniz ile ilgili sizlere yardımcı olacaktır.

Trendyol Para İadesi Ne Zaman Yapılır
Trendyol Para İadesi Ne Zaman Yapılır

Trendyol İade Kargo Ücreti Kime Ait

Trendyol’daki iade ücreti genel olarak Trendyol mağazaları tarafından karşılanmaktadır. Yeniden yapılan gönderimler ve teslim alınamayan kargolar ise Trendyol’un kendisine aittir. Bu nedenle müşterilerin ürünlerini incelemek için gönderir iken herhangi bir ek ücret ödemesşne gerek bulunmamaktadır.

Trendyol Faturasız İade Nasıl Yapılır

Trendyol’dan alınan ürünün faturasız iadesi için müşteriler Trendyol müşteri hizmetlerinden bilgi alabilmektedir. Eğer Trendyol’dan bir ürün aldı iseniz ve fişiniz yok ise mağazanın size gönderdiği maili kullanabilirsiniz.

Trendyol Değişim Nasıl Yapılır

Trendyol değişimi diye bir durum söz konusu değildir. Trendyol değişim ile değil iade ile ürün talep eden bir sistemdir. Bu nedenle müşterilerin almak istemedikleri ürünü geri iade etmeleri ve ardından yeni almak istedikleri ürünü seçmeleri önerilmektedir.

Trendyol İade Kodu

Trendyol’dan iade kodu almak iptali talep edilen ürünler sayesinde olmaktadır. İptal talepleri sonrasında Trendyol personelleri ürünleri incelemekte ve iade için onay vermektedir. Onay sonrasında kişilerim mail adreslerine ya da Trendyol hesaplarına bir kod gelmektedir. Trendyol iade kodu ürünlerin kargoya verileceği güne kadar kalmaktadır. Bu kod, bireyleri bilgilendirme amacı taşımaktadır.

Trendyol Nasıl Satıcı Olunur

Trendyol Express Kargo Takip

Trendyol E-Posta Değiştirme

Trendyol 5 GB Bedava İnternet

googlehaberler