Trendyol nasıl satıcı olunur ve Trendyol’da satıcı olmak için gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. Trendyol’da şirket olmadan satış yapmak için neler yapmak gerekiyor, birlikte inceleyelim.

Trendyol satıcı nasıl olunur sorusu bu sitenin çok büyük bir alışveriş sitesi olmasıyla birlikte sıkça sorulmaya başlandı. Türkiye’nin En büyük e-ticaret sitelerinden birisi olan Trendyol satış yapmak için öncelikle satıcı başvuru butonuna tıklayarak karşımıza çıkan formu doğru bilgilerle istenilen şekilde doldurduktan sonra verdiğimiz iletişim bilgilerine onay sonucu beklenilmektedir.

Trendyol’da şirket olmadan satış yapmakMümkün değildir.
Trendyol’da satış yapmak karlı mıEvet.
Trendyol dükkan açma maliyetiÜcretsiz
Trendyol Nasıl Satıcı Olunur

Onaylanan başvuruların ardından, Trendyol yetkilileri ile tanışma toplantısı düzenlenmektedir. Firmanız ve size ait bilgilerin satış yapacağınız marka ve ürünlerin olduğu forumları eksiksiz şekilde doldurarak belirlediğiniz ürün ve  kategorilerde satış yapmaya başlayabilirsiniz . Buna ek olarak Trendyol’da satış yapmak için mağazanız veya fatura kesebilir şirketinizin bulunması gerekmektedir.

Trendyol Mağaza Açma Şartları

Trendyol mağaza açma şartları başında fatura kesebilir bir şirketinizin olması gerekmektedir. Şirket bilgilerinizin bazıları bu şartlar arasında yer alır. Bu şartlar şu şekilde sıralanır.

 1. Ad ve soyadı bilgisi
 2. Kişiye ait yada firmaya ait cep telefon numarası
 3. Kişiye ait veya firmasına ait telefon numarası
 4. Şirket türü
 5. Satış yapacağınız ürün kategorisi
 6. T.C. kimlik numarası ve vergi numarası
 7. İl ve ilçe bilgisi
 8. Referans kodu mutlaka doldurulmalıdır.

Trendyol dükkan Açma maliyeti

Trendyol dükkan açma maliyeti, herhangi bir ücret almadan tüm satıcı olmak isteyen kişilere ücretsiz şekilde sunulur. Birçok mağaza açma sitesi ve e-ticaret sitesi belirli ücretler talep ederek satış yapma imkanı sunar.

Türkiye’nin en büyük pazaryeri olma yolunda sürekli adımlar atan Trendyol üzerinden mağaza açmak isteyen kişilerden kesinlikle ücret talep etmez. Markalara olan ilgisi ve seçkin müşteri kitlesi ile birçok kişinin günlük milyonlarca kez ziyaret ettiği bir alış veriş sitesidir.


Daha fazla ilgili içerik;


Trendyol’da satıcı olmak için gerekenler

Trendyol’da satıcı olmak için gerekenler, bireysel ve kurumsal olarak değişebilir. Kurumsal satış için kişiden bazı belgeler ve firma bilgileri istenir. Ancak bireysel şekilde satış yapacak kişinin Trendyol’un uygulaması olan “Dolap” uygulamasına üye olması yeterli olacaktır.

Bu uygulama ile herhangi bir kuruma bağlı olmadan direk olarak satış yapma imkanı sunuyor. Bu uygulamayı kullanarak hobi olarak ürettiğiniz ürünler var ise buradan satışa sunmanız mümkündür.

2 Comments

 1. Satıcı olmak istiyorum ama elimde ürün yok. Ürünleri nerden toplayabilirim. Ucuz toptancı bulmam gerek ama bilmiyorum. Eğer çorap için toptancı tanıyorsanız benimle iletişime geçer misiniz

 2. Trendyol’da satıcı olmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  Vergi mükellefi olun. Trendyol’da satıcı olabilmeniz için vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. Bu, anonim, limited, şahıs veya diğer şirket tiplerinde bir kuruluşunuzun olması anlamına gelir.
  Ürün stoğuna sahip olun. Trendyol’da satış yapabilmek için online platformda satılabilecek ürün stoğuna sahip olmanız gerekmektedir.
  Trendyol’a başvurun. Trendyol’a başvuru yapmak için Partner.trendyol.com adresine gidin ve Trendyol’da Satıcı Olun butonuna tıklayın. Açılan başvuru formunda gerekli bilgileri doldurun ve gönderin.
  Başvurunuz onaylansın. Trendyol’daki başvurunuzun onaylanması için Gelir İdaresi Başkanlığı kayıtlarına göre şirketinizin aktif faaliyeti olması ve fatura kesebiliyor olmanız gerekmektedir.
  Ürünlerinizi yükleyin. Başvurunuz onaylandıktan sonra ürünlerinizi Trendyol’a yükleyebilirsiniz.

Leave A Reply