Trendyol Para iadesi

Trendyol Para iadesi ve Trendyol sipariş iptali para iadesi ne zaman hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Trendyol sipariş iptalinde kargo ücreti işte detayları.

Trendyol para iadesi, site üzerinden alınan bir ürünün iptalinden sonra yapılmaktadır. Trendyol, 2010 yılından beri hizmet veren online alışveriş mağazasıdır. Site üzrinden müşteriler ürün satın alabilir. Ayrıca Trendyol küçük işletmelerin site üzerinden satış yapmasına da imkan tanır.

Trendyol müşteri üyelik sistemi ile çalışır. Kişiler gerekli bilgileri girerek üye olurlar. Daha sonra beğendikleri ürünleri satın alabilirler. Alınan bir üründe deforme, yanlış gönderim ya da beğenilmeme durumunda iptal edilebilir. İptal edilen ürünler incelemeden geçtikten sonra müşteriye para iadesi yapılmaktadır.

Trendyol Express Kargo Takip

Trendyol sipariş iptali para iadesi ne zaman?

Trendyol sipariş iptali yapabilmek için takip edilmesi gereken adımlar bulunur:

  • Uygulama veya site üzerinde “Hesabım” kısmından siparişler seçilmelidir.
  • Kişi siparişin detaylarını görüntülemelidir.
  • Bu bölümde açılan “Kolay İade Talebi Oluştur” bölümünden iade edilecek ürün ve iade edlme nedeni seçilmelidir.
  • Daha sonra kargo seçilmelidir. Ekranda kargo kodu çıkacaktır.
  • İade edilecek ürün ve fatura bir pakete koyulmalıdır.
  • İade kodu ile paket gönderilebilir.

Trendyol sipariş iptali para iadesi ne zaman? İade edilen ürün inceleme aşamasından geçecektir. Para iadesi ise 2 ile 10 gün arasında hesaba aktarılır.

Eğer ürün taksitle alınmışsa ücretin tamamı bankaya Trendyol tarafından ödenir. Ancak banka o ücreti taksit taksit karta yatırır.

Trendyol indirim Kodu Nasıl Kullanılır 2021

Trendyol sipariş iptalinde kargo ücreti

Trendyol sipariş iptalinde kargo ücreti alınmamaktadır. Müşterilerin kolaylıkla iade yapabilmesi için kargolar ücretsizdir. Sipariş iadesi kargolanırken iade kodunun verilmesi önemlidir. Aksi durumda iade olduğu anlaşılamaz ve kargo ücreti alınabilir.

Sipariş iptal süresi kargo müşteriye ulaştıktan sonraki 15 günü kapsar. Süresi geçen ürünlerde iade kabul edilmez. İade kargo kodunun süresi ise 7 gündür. Kodu aldıktan sonraki 7 gün içerisinde kargolanmazsa kabul edilmez.

Trendyol Linkinden Para Kazanma

Trendyol iade inceleme süresi

Trendyol iade inceleme süreci, ürünün iade koşullarına uyup uymadığını kapsar. Bu süreç ürün Trendyol ekibine ulaştığında başlar. Ürünün gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığı uzman ekip tarafından incelenir.

İnceleme 2 ile 10 gün arasında sürebilir. Bu süre işlem yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. İadesi onaylanan ürünlerin ücreti müşterinin hesabına iletilecektir. İade edilen ücretin karta yansıması banka şubesine bağlıdır.

Trendyol telefon numarası değiştirme

Trendyol Teslimat Noktası

Trendyol iade iptali

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

5 Yorum

  1. Mrb ben perde siparişini iptal edemiyorum. Sipariş numarasını sildiğim için. Ürünü iptal etmek istyrm lütfen yardımcı olurmusunuz

  2. 24 Kasım da yanlış ürün separiş verdim ve hemen iptal ettim, İade param banka kartıma hala yapılmadı

  3. bat aldım numarasını 31 vermişim ama 32 olması gerekiyordu sipariş yola çıkmadı beden degişimi yapabilirmiyim

  4. Urunler karşılanmadı ve ben iptal ettim fakat ücret trentyol çuźdan geçti benim hesabıma geçmedi. Ne zaman hesabıma gecer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu