Ttnet abonelik iptali e-devlet yapılabilir mi sorusu merak ediliyor. TTNET kullanıcıları taşınma ve benzeri durumlardan kaynaklı aboneliklerini iptal etmek isteyebilir. Abonelik iptal işlemleri artık eskisi kadar uzun sürmüyor. E-devlet sistemi geliştirildikten sonra abonelik fesih işlemleri için de hizmet vermeye başladı. Bu nedenle de TTNET aboneliğinizin iptal işlemleri için TTNET şubelerine gitmeden e-devlet üzerinden kolayca işlem yapabilirsiniz. E-devlet abonelik iptali adımlarını hızlıca aktaralım;

 • E-devlet hesabınıza giriş sağlayın.
 • Ana sayfada yer alan arama çubuğuna TTNET abonelik yazın ve çıkan sonuçlar arasında yer alan ‘’Abonelik Fesih Başvurusu (TTNET)’’ kısmına tıklayarak devam edin.
 • Ardından açılan ekranda talep edilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girerek abonelik feshini onaylayın.
 • Bu adımlardan sonra 24 saat içerisinde aboneliğiniz iptal edilecektir.

E-Devlet İnternet Abonelik İptali

TTNET Abonelik İptali E-devlet

E-Devlet internet abonelik iptali işlemleri oldukça basittir. Bildiğiniz üzere uzun süre önce artık bütün kurumsal internet firmalarının abonelik fesih işlemleri e-devlet platformuna taşındı. Artık hizmet alan kişiler fesih işlemlerini yapmak için şubelere gitmek zorunda değildir. Bunun yerine kolayca e-devlet üzerinden de abonelik iptal işlemlerini yapabilirler;

 • E-devlet şifreniz ile hesabınıza giriş sağlayın.
 • Ardından ise BTK tarafından sunulan ‘’Abonelik Fesih Başvurusu’’ hizmeti sayfasına erişin. İlgili arama çubuğu alanına ‘’Abonelik Fesih Başvurusu’’ yazarak kolayca ulaşabilirsiniz.
 • İnternet Abonelik Fesih Başvurusu için sadece şifreniz ile giriş yapmanız yetmiyor. Ek olarak güvenli bir kimlik doğrulaması da yapmanız gerekiyor. Bu adımda Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı veya Banka kartı gibi kimlik doğrulama yöntemlerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.
 • Bu adımlardan sonra karşınıza çıkan listeden abonelik iptali sağlayacağınız şirketi seçin.
 • Sonraki adımda ise fesih başvurusu yap alanına tıklayarak devam edin.
 • Fesih başvuru nedeninizi net bir şekilde ilgili alana yazın.
 • Ardından fesih belgenizi imzalayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.
 • İlgili fesih talebiniz 24 saat içerisinde iptal olarak yansıyacaktır.

Daha fazla ilgili içerik;


TTNET abonelik iptali ücreti

TTNET abonelik iptali ücreti cayma bedeli olarak isimlendiriliyor. TTNET dahil olmak üzere internet hizmeti sunan tüm firmalar sözleşmeli aboneliklerin sözleşme süreci dolmadan iptal edilmesi halinde cayma bedeli talep ederler. Örneğin internet aboneliğinizi 12 aylık bir taahhütle başlattıysanız ve 6. Aydan sonra iptal etmek isterseniz kullandığınız tüm ayların indirim ücretleri hesaplanır.

İndirim ücretlerinin yanı sıra modem ücreti ve diğer masraflar da eklenerek sözleşme tarihinden önce iptal yaptıracağınız için çıkan tutar cayma bedeli olarak yansıtılır. Cayma bedelini ödemediğiniz taktirde aboneliğimizin iptali söz konusu değildir. Belirlenecek cayma bedeli kullanıcıya göre değişiyor. Genel hesaplamalar ise kullandığınız ayların indirim tutarlarının toplanması ile elde ediliyor.

TTNET Fesih Dilekçesi

TTNET fesih dilekçesi hazırlamadan da aboneliğimizi iptal edebilirsiniz. Çünkü artık e-devlet üzerinden tüm abonelik fesih işlemleri sadece dakikalar içerisinde yapılabiliyor. E-devlet sisteminde her şey hazır ve kayıtlı olduğu için dilekçe yazmadan sadece fesin adımlarını takip ederek kolayca işlem yapabilirsiniz. Sırasıyla e-devlet dilekçe olmadan fesih işlemi adımları şu şekilde yansıyor;

 • E-devlet hesabınıza giriş sağlayın.
 • Ardından ise ‘’Abonelik Fesih İşlemleri TTNET’’ alanına tıklayın.
 • Açılan ekranda sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun.
 • Son adımda fesih işlemini onaylayın.
 • İlgili adımlardan sonraki 24 saat içerisinde fesih işleminiz tamamlanacaktır.

Eğer abonelik fesih işlemlerinizi belirttiğimiz adımlar ile e-devlet sistemi üzerinden yaparsanız herhangi bir dilekçe yazmanıza gerek kalmayacaktır. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak kolayca abonelik iptal işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

TTNET Borç Sorgulama T.C. İle

TTNET borç sorgulama T.C. ile e-devlet üzerinden yapılabilir. TTNET fatura borcunuzun olup olmadığını hızlıca e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile öncelikle e-devlet hesabınıza giriş sağlayın. Daha sonra şu adımları takip edin;

 • Arama çubuğuna TTNET yazın
 • Ardından açılan ekrandan ‘’TTNET/Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama’’ alanına tıklayın.
 • Açılan ekranda borcunuz varsa doğrudan ekrana yansıyacaktır. Borcunuz yoksa da borç bilgisi bulunamamıştır yazacaktır.

TTNET abonelik iptal işlemleri, borç sorgulama işlemleri ve diğer tüm işlemler hakkında tüm detayları aktardık. Aklınıza takılan sorular ya da içeriğimizde eksik bulduğunuz noktalar için yorum alanından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ttnet internet aboneliği nasıl iptal edilir?

Ttnet internet aboneliğinizi iptal etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Ttnet müşteri hizmetlerini arayın.
Müşteri temsilcisine aboneliğinizi iptal etmek istediğinizi söyleyin.
Müşteri temsilcisi size abonelik iptali için gerekli olan bilgileri verecektir.
Gerekli bilgileri müşteri temsilcisine verin.
Abonelik iptali talebiniz işleme alınacaktır.

e-Devlet üzerinden internet aboneliği nasıl iptal edilir?

e-Devlet üzerinden internet aboneliğinizi iptal etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
e-Devlet portalına giriş yapın.
“Hizmetler” sekmesine tıklayın.
“Ttnet” hizmetini bulun ve tıklayın.
“Abonelik İşlemleri” sekmesine tıklayın.
“Abonelik İptali” seçeneğine tıklayın.
Aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz hizmeti seçin.
Gerekli bilgileri girin.
“Aboneliği İptal Et” seçeneğine tıklayın.

Ev interneti aboneliği nasıl iptal edilir?

Ev interneti aboneliğinizi iptal etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Ev interneti servis sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayın.
Müşteri temsilcisine aboneliğinizi iptal etmek istediğinizi söyleyin.
Müşteri temsilcisi size abonelik iptali için gerekli olan bilgileri verecektir.
Gerekli bilgileri müşteri temsilcisine verin.
Abonelik iptali talebiniz işleme alınacaktır.

e-Devlet abonelik nasıl iptal edilir?

e-Devlet üzerinden abonelik iptali yapabileceğiniz birçok hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetleri kullanmak için öncelikle e-Devlet portalına giriş yapmanız gerekir. Daha sonra, “Hizmetler” sekmesine tıklayın ve aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz hizmeti bulun. Hizmeti seçtikten sonra, “Abonelik İşlemleri” sekmesine tıklayın ve “Abonelik İptali” seçeneğine tıklayın. Ardından, aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz hizmeti seçin ve gerekli bilgileri girin. Son olarak, “Aboneliği İptal Et” seçeneğine tıklayın.

E devletten abonelik iptal edilir mi?

E-Devlet üzerinden abonelik iptali yapabileceğiniz birçok hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetleri kullanmak için öncelikle e-Devlet portalına giriş yapmanız gerekir. Daha sonra, “Hizmetler” sekmesine tıklayın ve aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz hizmeti bulun. Hizmeti seçtikten sonra, “Abonelik İşlemleri” sekmesine tıklayın ve “Abonelik İptali” seçeneğine tıklayın. Ardından, aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz hizmeti seçin ve gerekli bilgileri girin. Son olarak, “Aboneliği İptal Et” seçeneğine tıklayın.

Abonelik iptali nasıl yapılır?

Abonelik iptali yapmak için öncelikle aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz hizmetin sağlayıcısına başvurmanız gerekir. Hizmet sağlayıcısı, size abonelik iptali için gerekli olan bilgileri verecektir. Bu bilgileri sağlayıcıya verdikten sonra, abonelik iptali talebiniz işleme alınacaktır. İşlem süresi, hizmet sağlayıcısına göre değişebilir.
Abonelik iptali yaparken aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz önemlidir:
Abonelik iptali talebinizi yazılı olarak yapmanız tavsiye edilir.
Abonelik iptali talebinizin işleme alındığını belirten bir belge almanız önemlidir.
Abonelik iptali işlemi tamamlandıktan sonra, hizmet sağlayıcısı tarafından size bilgilendirme yapılacaktır.
Leave A Reply