Türkçe Altyazılı Promo Nedir?

Türkçe altyazılı promo, bir film, dizi, video oyunu veya diğer medya içeriğinin tanıtımını yapmak için kullanılan ve Türkçe altyazı içeren kısa bir videodur.

Türkçe altyazılı promo Türkçe dublaj olarak da çeşitli içerikler izleyebilirsiniz. Promo içerikler televizyon dizi ve programları hakkında önden yapılan tanıtım videolarıdır. Türkçe altyazılı olarak promo içerikler izlemek için doğrudan promo içerik yayınlayan fragman sitelerini inceleyebilirsiniz.

Promo Nedir?

Promo kelime anlamı ile Promotion kelimesinin kısaltmasıdır. Dilimizde promosyon anlamına gelmektedir. Farklı sektörlerde kullanılan bir kelimedir. Promosyon tabirinin müzik, sinema, reklam ve satış gibi farklı sektörlerde değişik anlamları vardır. Promo tabirinin alanlara göre yaygın kullanım alanları;

  • Sinema ve televizyon sektöründe promo ön gösterim anlamına gelmektedir. Fragman ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır. Before the Motion olarak da ifade edilebilir.
  • Müzik sektöründe promo tabiri bir nevi ön hazırlık albümü olarak kullanılmaktadır. Genellikle yeni bir albüm çıktığında tanıtım olarak önden ilgili yayın organlarına gönderildiğinde promo olarak tabir edilir.
  • İnternet üzerinde promo siteleri insanlara hazır tanıtım videoları hazırlayarak kullanım imkanı sunan sitelerdir. Bu siteler üzerinden videoları alabilir, telif olmadan kişiselleştirip kullanabilirsiniz.

Sinema dünyasında promo ile fragman arasındaki fark; fragmanın filmler için kullanılan bir tabir olmasıdır. Dizi ve televizyon programları için yapılan tanıtımlar ise promo olarak adlandırılır.

Altyazılı Promo İzle Türkçe Dublaj

Altyazılı promo izle, Türkçe dublaj olarak da farklı seçenekler ile izleyici deneyimine sunulmaktadır. Altyazılı promo içerikler izlemek için takip ettiğiniz televizyon yayınlarının tanıtım videolarını internet siteleri üzerinden takip edebilirsiniz.

Güncel televizyon programları ya da diziler için hazırlanan promo içerikler yayınlanacak olan bölümlerden derlenerek oluşturulmaktadır. Bu içerikler ile izleyiciye gelecek bölüm hakkında içerik bilgisi verilmektedir. İzleyiciyi bağlamak ya da izleyicinin ilgisini canlı tutmak için başvurulan bir yoldur.

Horror Promo Film İzle

Horror promo film izle seçeneği ile korku filmlerinin ön tanıtımlarını izleyebilirsiniz. Korku temalı filmler ön gösteriminin en çok merak edildiği filmlerdir.

Film izleme amaçlı çalışan web sitelerinde birçok yayınlanacak filmin önceden fragmanı da yayınlanmaktadır. Horror promo içerikleri izleyerek filmi izlemek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Yangın Gecesi Promo Film İzle

Yangın gecesi promo film izle seçeneği ile 2 dakikalık fragmanı izleyebilirsiniz. Filmde savaş nedeni ile yıkılan bir şehirde yaşayan 3 genç kızın yaşamı konu edilmektedir. İlginizi çeken içerikler için önce promo versiyonunu izleyebilir ve film hakkında fikir edinebilirsiniz.

İllegal Hayatlar Promo İzle

İllegal Hayatlar promo izleme seçeneği ile 2 fragman izleyebilirsiniz. 13 Ocak’ta sinemalarda yayınlanmaya başlayan yapımda kaçak kumarhane işletmeye çalışan bir adamın yaşam hikayesi konu alınmaktadır.

Mahsun’un yaşadıkları ve kaçak kumarhaneyi ayakta tutmak için başvurduğu yollar trajikomik bir yaşam öyküsünü ortaya koyuyor.

Promo ne anlama gelir?

Promo kullanıldığı alana bağlı olarak tanıtım, reklam, PR gibi anlamlara gelmektedir. Müzik ve televizyon sektöründe ön tanıtım amaçlı kullanılan bir tabirdir.

Promo film ne demek?

Promo film içeriklerin tanıtım videolarıdır. Filmin tanıtımını içeren kısa videolar promo film olarak adlandırılır. Promosyon kelimesinin kısaltmasıdır. Tanıtım amaçlı yayınlanan kısa film kesiti. 

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥