5G ne zaman gelecek 2024 (5G Türkiye’de var mı)

Yüksek erişebilirler, bant genişliği ve kesintisiz internet keyfini yaşayabileceğiniz 5G hakkında birçok konu merak edilmektedir. Sanal gerçeklik ve nesnelerin interneti konusunda büyük bir önem taşıyan 5G bazı ülkelerde kullanılmaya başlanmıştır. Yeni nesil teknolojiyle kullanılan alt yapı tamamen değişecektir.

Günümüzde kullanılan birçok teknolojik ürünleri daha kullanılışlı hale getirecektir. Saniyeler içerisinde işlemlerinizi halledebilir evlerinizde bulunan kablolu internet den daha hızlı bir şekilde internette gezinebilirsiniz. Ağ gecikmesi en aza indirgenerek oyunlarınızı rahat oynayabilir ve videolarınızı keyifle izleyebilirsiniz. Peki ülkemize 5G ne zaman gelecek derseniz işte sorunuzun cevabı için yazımızı derledik. Hadi gelin bakalım.

Türkiye’de 5g nerelerde var

İstanbul / Beyoğluİstiklal Caddesi
İstanbul / ÜsküdarPaşa Limanı Su İskelesi
İstanbulİstanbul Havalimanı
İstanbulBeşiktaş Adalar İskelesi
İstanbulBeşiktaş Adalar İskelesi
İstanbul / GaziosmanpaşaMerkez (İETT Hareket Amirliği)
İstanbul / İkitelliGalvano Teknik Sanayi Sitesi
İzmir / KarşıyakaKarşıyaka Caddesi, 1671. Sokak
Ankara / ÇankayaZiya Gökalp Caddesi
Ankara / AltındağFatih Köprüsü
Trabzon / OrtahisarKahramanmaraş Caddesi
Antalya / GeyikdağlarıPembelik
Muğla / MenteşeDenizli Yolu
Kocaeli / İzmitCumhuriyet Caddesi
Sakarya / HendekAnadolu Otoyolu
Kayseri / Kocasinanİnönü Bulvarı
Eskişehir / TepebaşıSiloönü Sokak
Türkiye’de 5g nerelerde var

Türkiye’de 5g nerelerde var, 5G ile birçok teknolojiyi kullanmaya hazır olun. Son zamanlarda 5G uyumlu telefonların piyasaya sunulmasıyla birlikte ilerleyen zamanlarda 5G teknolojisini kullanabiliriz. 5G teknolojinin avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır.

5G teknolojinin amaçlarından biri Nesnelerin İnterneti kavramını desteklemektedir. 5G özelliği ile hayatımızda yer alan işlerimizi kolay bir şekilde halledebileceğiz. Hızlı bir iletişim gücüne sahip olacağımız 5G ülkemize ne zaman geleceğini merak ediyorsanız hadi gelin bakalım.


Daha fazla ilgili içerik;


5G ye Geçen Ülkeler

5g ne zaman gelecek

5G uzun zamandan beri tartışılan ve gündemde olan konulardan biridir. 5G teknolojiyi birçok ülkede kullanılmaya başlanmıştır. 5G’yi yurtdışında kullanmak istiyorsanız herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. 5G deneyimini yaşamak için 5G uyumlu bir cihaza sahip olmanız yeterlidir. 5G teknolojisini deneyen ülkeleri merak ediyorsanız şu şekildedir;

  • Almanya, Belçika, Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Çekya, Çin, Danimarka, Estonya, Filipinler, Finlandiya, Güney Kore, İsrail, İsveç, İtalya, Katar, Letonya, Norveç, Polonya, Romanya, San Marino, Tayland, Tayvan, Umman, Vatikan, Avusturya, İngiltere gibi ülkelerde 5G kullanımına geçilmiştir.

5G Zararlı Mı

5G hayatımızı kolaylaştıracak ve hızlı internet deneyimini bizlere yaşatacaktır. 5G teknolojisinin birçok avantajı vardır. Peki ya dezavantajları? 5G kullanımının vücuda ve telefonlara birçok zararı vardır. Bu zararları merak ediyorsanız gelin bir göz atalım.

5G teknolojisi deriye ve gözlere ciddi anlamda etkileri vardır. 5G teknolojiden faydalanmamız için anten ve baz istasyonun kurulması şarttır. Baz istasyonlarını kuruldukça insan sağlığı üzerinde ciddi anlamda zararları bulunmaktadır. 4.5G’ye göre daha fazla riskleri bulundurmaktadır. Gözlerde katarakt oluşumuna etki etmektedir. Hücre büyümesine ve kanser oluşmasında etkili olmaktadır. Kalp çalışmasını etkilediği ve spermlere zarar verdiği de söylenmektedir. Ekosisteme zararı da oldukça fazladır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥