Türkiye Cep Telefonu ülke Kodu Nasıl Yazılır – Telefonu Alan Kodu

Türkiye cep telefonu ülke kodu nasıl yazılır ve Türkiye telefon kodu cep telefonu hakkında detaylı bilgilendiriyoruz.

Türkiye cep telefonu ülke kodu nasıl yazılır şeklinde son zamanlarda merak edilen bir soru bulunmaktadır. Telefonların hayatımızın çok önemli bir yerinde olduğu düşünülecek olursa bu soru oldukça büyük önem arz etmektedir.

009 ülkemize ait bulunmakta olan alan kodudur. Ülke dışından ülkemizde bulunmakta olan bir telefonun aranması gerektiğinde bu numaralar numaranın başına getirilmesi gerekmektedir. Diğer bir tabirle de +9 getirilmesi gerekmektedir. Yani 0 555 555 55 55 numaralı telefon numarasını yurt dışından aramak için yapılması gereken başına 009 (+9) getirilmesidir. Bu durumda çevrilmesi gereken numara +90 555 555 55 55 şeklinde aranması gerekmektedir.

Türkiye Telefon Kodu Cep Telefonu

Türkiye telefon kodu cep telefonu açısından da diğer telefonlardan farkı bulunmamaktadır. Sabit telefonların başına getirilmekte olan +9 cep telefonlarının başına da getirilmesi gerekmektedir.

Alan Kodu İstanbul Cep Telefonu

Alan Kodu İstanbul Cep Telefonu

İstanbul için alan kodu diğer şehirlerden farklıdır. Her şehirde 1 alan kodu bulunmaktayken İstanbul için 2 alan kodu bulunmaktadır. Bunlar;

  • Anadolu Yakası 0 216
  • Avrupa Yakası 0 212

Olarak kullanılmaktadır. Aranan numaranın hangi yakada olduğu ile bu kodlardan birisi kullanılır.

Yurtdışından Türkiye Cep Telefonu Nasıl Aranır

Ülke dışından Türkiye cep telefonu nasıl aranır sorusunun yanıtı sabit numaralar ile aynıdır. Ülkemizin tüm alanlarda alan kodu aynıdır. +9 kullanılmasıyla birlikte numara çevrilerek arama gerçekleştirilir.

Vodafone Blutv Kodu Nasıl Alınır

Vodafone PUK Kodu Nasıl Alınır

HES Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu