Gizli Numaradan Arayan Nasıl Bulunur

Gizli numaradan arayan nasıl bulunur hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Özel numara nedir ve IPhone arayan numara yok bulma işte detaylar.

Gizli numaradan arayan nasıl bulunur sorusu merak ediliyor. Pek çok kişi kendisini biri gizli numaradan aradığı zaman merak ederek araştırma yoluna giriyor. Sunulan çeşitli programlar sayesinde artık gizli numaradan sizi kimin aradığını kolayca öğrenebilirsiniz. Bazı GSM operatörleri de sizi arayan numaraların kim olduğunu öğrenmeniz için hizmet veriyor. Arayan numaranın kimse ait olduğunu şu şekilde öğrenebilirsiniz;

  • Turkcell bilinmeyen numara servisini kullanmak için11832 numarasını arayabilirsiniz.
  • Avea bilinmeyen numaralar servisini kullanmak üzere 11855 numarasını arayabilirsiniz.
  • Türk Telekom bilinmeyen numara servisini kullanabilmek üzere 11811 numarasını aramanız mümkündür.

Özel Numara Nedir

GSM operatörleri üzerinden bir başka numarayı aradığınızda numaranızı gizlemek istiyorsanız buna özel numara denir. Yani aradığınız kişinin size ait açık iletişim numarasını görmesini engelleyebilirsiniz. Özel numara nedir sorusu kadar özel numaraya nasıl çevrilir sorusu da merak ediliyor. Kendi numaranızı özel numara yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Gizli arama yapmak istiyorsanız numarayı tuşlamadan evvel başına #31# kodunu yazın.
  • Bu kodun devamına ise başında sıfır olmadan aramak istediğiniz numarayı yazarak aramanızı yapın.
  • Böylece aradığınız kişide numaranız görünmeyecektir.

Turkcell Gizli (ÖZEL) Numara Arama Nasıl Yapılır

IPhone Arayan Numara Yok Bulma

IPhone arayan numara yok bulma seçeneği sunan bir kod ya da uygulama bulunmamaktadır. Ancak iphone telefonlarınızı gizli numara aramalarına kapatabilirsiniz. Bunun için tuş takımından *253# koduna tıklayıp arama gerçekleştirin. Bu adımdan sonra artık siz açmadığınız sürece hiç kimse sizi özel ya da gizli numaradan arayamayacak.

Özel Numara Nasıl Engellenir
Özel Numara Nasıl Engellenir

Özel Numara Nasıl Engellenir

Özel numara nasıl engellenir sorusunun cevabı her GSM operatörü için farklıdır. Yani Vodafone, Turkcell ya da Türk Telekom operatörlerinde bu işlemlerin yöntemleri farklılık gösteriyor.

  • Türk Telekom arayan gizli numaraları engelleme servisini aktif etmek için tuş takımına *253# yazarak arama gerçekleştirebilirsiniz.
  • Vodafone gizli numaralara kapatma işlemi için GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya SMS atabilirsiniz. Ya da doğrudan 7046’yı direk arayarak da gizli numara kapatma servisini kullanabilirsiniz.
  • Turkcell gizli numaraya kapatma işlemi için *253# tuşlayıp “YES”e basarak servisi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

11880 Gizliden Arayanı Bulma

11880 gizliden arayanı bulma hizmeti bulunmamaktadır. Sadece sizi arayan ancak rehberinizde kayıtlı olmayan numaraların kime ait olduğunu 11880’i arayarak öğrenebilirsiniz. Bu servis her operatör için farklı ücretlendirme tarifesi uyguluyor.

Turkcell Özel Numara Bulma
Turkcell Özel Numara Bulma

Turkcell Özel Numara Bulma

Turkcell özel numara bulma servisi ne yazık ki yoktur. Sizi gizli numaradan arayan birinin kim olduğunu ya da gizli numaranın kime ait olduğunu öğrenmeniz mümkün değildir. Sadece açıkça görünen numaraların kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Vodafone Özel Numara Bulma

Vodafone özel numara bulma servisi için verilen bir hizmet bulunmamaktadır. Sizi arayan bir başka gizli numaranın kime ait olduğunu Vodafone’yi arayarak öğrenmeniz be yazık ki mümkün değildir. Çünkü Vodafone dahil tüm GSM operatörlerinin bu tarz bir hizmeti bulunmamaktadır.

Özel numara Bulma uygulaması

Özel numara bulma uygulaması var mı tarzındaki sorular oldukça yoğun bir şekilde araştırılıyor. Ancak bu noktada etkin hizmet sağlayan hiçbir uygulama bulunmamaktadır. Sizi arayan gizli numaralarınızı uygulamalar üzerinden öğrenmeniz mümkün değildir. Sadece kayıtlı olmayan ancak numarası açık olan kişilerin kim olduğunu çeşitli servisleri kullanarak öğrenebilirsiniz

Instagram Gizli Hesap Görme

Instagram Çoklu Hesap Silme

Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarma

Taksitle Telefon Nasıl Alınır

googlehaberler