Türksat Kanal Güncelleme 2022 – Türksat Frekans 2022 Tüm Kanallar

Türksat Kanal Güncelleme ve 2022 Türksat Frekans hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Türksat Frekans 2022 Tüm Kanallar Otomatik Arama işte detayları.

Türksat kanal güncelleme 2022 olarak gene farklı ve ilklerin temsilcisi olan Türksat firması kanal güncellemede kendi sistemini kullanmaktadır. İnternet sektörü olarak ülkemizde uydu üzerinden internet sunan tek kurum olan Türksat Türkiye’nin telekomünikasyonda dev isimlerinden biridir.

Tüksat kullanıcılarına ait uydu alıcılarında standart kanal arama yöntemleriyle kanal listelerinin aranmasına son veren bir sistem geliştirmiştir. Bu sistemde yeni frekanslara çok daha çabuk ulaşmak ve kanalları zorlanmadan herkesin kullanabileceği bir sistem geliştiren Türksat 2013 yılında hizmete sunduğu TKGS sistemini geliştirmiştir. Bu sistem sayesinde birçok uydu alıcısı ve smart TV üreten firmanın ürünleri daha uyumlu hale getirilmiştir. Tüksatta uygulanan TKGS sistemi sayesinde TKGS uyumlu uydu alıcıları ve Smart TV kullanıcılarının ürünlerinde TV ve radyo kanallarında meydana gelen değişiklikler artık hiç kanal ayarlamakla uğraşmadan, otomatik olarak güncellemesini sağlamıştır.

Türksat kanal frekansları değişti mi?

12380 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 uydu alıcılar için yeni güncel frekans.

En son Türksat uydusu hangisi?

Türksat 6A ilk milli haberleşme uydusu olarak “Spaca X” tarafından uzaya gönderildi.

Türksat Frekans

2022 Türksat Frekans

2022 Türksat frekans olarak firma hizmet kalitesini artırmak ve kullanıcı kapasitesini artırmak için bünyesine 2022 yılında yeni birçok frekans eklenmesi yapmıştır.

Türksat firması hizmet kalitesinin artırılması kapsamında yaptığı titiz çalışmalar sonucunda zaten bünyesindeki geniş frekans yelpazesine yeni frekansları da eklemeyi başarmıştır.

  • Türkiye ve Batı kapsama alanı için 12380 V SR:27500 Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR:30000 gibi yeni frekansların eklenmesini sağlamıştır.
  • Bu frekansları Türksat kullanıcıları birkaç işlem adımı izleyerek ulaşabilirler.
  • Bunun için sadece uydu alıcısından Ayarlar/tek kanal arama/Uydu kısmına girerek Türk sat 42° E” manüel olarak girilerek şebeke arama açık olarak seçilmesi yeterlidir.

Yukarıda belirtilen yöntem elle arama için yapılan yöntemdir.

Türksat Frekans 2022 Tüm Kanallar Otomatik Arama

Türksat frekans 2022 tüm kanallar otomatik arama yönteminde Tüksat firmasının kullanmış olduğu TKGS sistemi sayesinde artık tüm kanallar otomatik arama dahi gerektirmeden olarak yüklenmektedir. 12380 V SR:27500 ve 12423 H SR:30000 frekanslarını girerek otomatik arama yapabilirsiniz.

Türsat 4A Uydu Ekleme

Turksat 4A uydu ekleme işlemini Tüksat artık çok kolay uygulanabilir hale getirmiştir. Ne de olsa Türkiye’nin tüm bu uydu cihazlarında bulunan mevcut kanalları yine ana taşıyıcı olan Türksat 4A üzerinden sağlanmaktadır. Bu yüzden yayınlar evlerimize kolayca ulaşmaktadır. Eskiden uydu cihazlarında, teknik imkânlar sınırlı olduğu için uzun süreli işlem yapmak gerekirdi. Türksat TKGS sistemi sayesinde artık işlemler çok kolay hale getirildi.

Digitürk TV 8,5 Ayarlama Nasıl Yapılır

TRT Kürdi Türkçeye Nasıl Çevrilir

TRT Spor Şifresi Nasıl Kırılır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir Yorum

  1. Bu bilgiler ile çok rahat uydu kurulumu ve ayarları yaptım teşekkürler sağolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu