Twitter hesabı silme, Twitter platformunda oluşturduğunuz profilinizi ve tüm verilerinizi kalıcı olarak silme işlemidir. Bu işlem, profilinizi, tweetlerinizi, takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi, mesajlarınızı ve diğer tüm verilerinizi siler.

Hesabınızı kapatıp daha sonra geri dönüş yapmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için Twitter hesabınızı devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır. Belli bir süre hesabınız durur ama bu süre zarfında tekrar giriş yapmazsanız kalıcı olarak hesabınız silinir. Devre dışı bıraktıktan 30 gün sonra hesabınız tamamen silinir. Buna rağmen hesabınızı belli bir süre devre dışı bırakmak istiyorsanız şu adımları takip edin.

  • Twitter hesabınıza giriş yapınız.
  • Ardından sol üstte bulunan profilinize basın.
  • Daha sonra altta bulunan Ayarlar ve gizlilik seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada hesabınız seçeneğine tıklayın, daha sonra ekrana gelen hesabını devre dışı bırak seçeneğini seçin.
  • Hesabını devre dışı bırakmaya ilişkin bilgileri okuyun ve ardından devre dışı bırak seçeneğine basın.
  • Şifrenizi girdikten sonra hesabınızı devre dışı bırakmış olursunuz.

Twitter Hesabı Silme Linki

Twitter hesabı silme linki, Twitter hesap kapatmak için linke tıklayarak hesabınıza giriş yapınız. Bu linkle hem rahat hem de kolay bir şekilde kapanmasında yardımcı olacaktır.

Twitter hesabı devre dışı bırakma nedir?

Twitter hesabı devre dışı bırakma, Twitter platformunda oluşturduğunuz profilinizi ve tüm verilerinizi geçici olarak silme işlemidir. Bu işlem, profilinizi, tweetlerinizi, takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi, mesajlarınızı ve diğer tüm verilerinizi gizler.

Twitter Hesabı Dondurma

Twitter Hesabı Dondurma

Twitter hesabı dondurma, Twitter da kalıcı olarak hesabınızı anında silemezsiniz. İlk olarak hesabınızı devre dışı bırakırsınız daha sonra 30 gün içinde hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız kalıcı olarak silinir. Hesabınızı devre dışı bırakmanız için yukarıda önerdiğim adımları deneyiniz.

Hesabınızı devre dışı bıraktınız ama sürekli olarak etkinleştirme durumu ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda üçüncü taraf uygulama erişimini kaldırın. Üçüncü taraf uygulama, hesabınızı başka bir uygulamadan dolayı olarak giriş yapılmasını sağlayan uygulamadır.  

Twitter ’da hesabınızı devre dışı bıraktığınızda en çok merak edilen diğer bir konu ise mesajlarım silinir mi oluyor. Mesajlarınız bu 30 gün içerisinde direkt olarak silinmez. Devre dışı bırakma süreci bitip hesabınız silindiğinde mesajlarınız da silinir.


Daha fazla ilgili içerik;


Twitter şifresini unuttuğum, nasıl kapatılır?

Twitter nasıl kapatılır şifresini unuttuğum, insanların düşüncelerin ve fikirlerin rahatlıkla paylaştıkları Twitter ‘da bazı yazılar rahatsız edici olabiliyor. Çok sayıda kişi durum karşısında hesabın kapanması için çabalıyor. Twitter hesabını kapatmak çok kolay değildir ve zahmetlidir. Sadece şikâyet yoluyla hesabın kapanması mümkün olabilir. Belli bir sayıya ulaşınca hesap kapanır.