İzlediğinizde Uzun Süre Etkisinden Çıkamayacağınız 10 Uzaylı Filmi  

IMDb yüksek olan uzay filmlerinden en çok izlenen ve tercih edilenlerini sizler için derledik. En çok beğenilen uzaylı filmlerini gelin birlikte inceleyelim.

Uzaylı filmleri çoğu zaman fantastik gibi görünse de temelde içgüdüsel bir korku ile izlediğimiz ilginç yapımlardır. Evrende bizden başka canlıların da yaşıyor olduğuna inanmak doğrudan bir savaş tehdidi olarak algılanabilir. Herkes barışı ister ancak herkes korkuyla savaşır.

Uzaylı filmleri listemizde izlediğinizde uzun süre etkisinden çıkamayacağınız başarılı yapımları IMDB puanları ile birlikte derledik. İzlemeye başlamadan önce seçiminizi yapın. Şimdiden iyi seyirler.

1. Wall- E (IMDB: 8,5)

Wall- e

Animasyon tarzını sevenler için uzayda geçen farklı bir hikaye işleniyor. Artık Dünya’nın yaşanılamaz bir hale gelmesinde ana sebep olan çöpler nedeniyle her yer korkunçtur. Wall E ise bir robottur. Onun temel görevi ise artık dünyanın temizlenmesini sağlamaktır.

Dünyadaki insanların bir uzay aracına bindirilip götürülmesinin ardından temizlik başlamalıdır. Ancak Wall-e bir robottan fazlasıdır. Her zaman fazlası olmuştu. Büyük küçük herkesin severek izleyeceği bir yapım.

2. Avengers Serisi (IMDB:8+)

Avengers serisi

Avengers serisi izleyenlerin büyük bir hayranlık duyduğu bir film serisidir. Uzaylılar ile mücadele, savaşlar ve dünyayı korumak söz konusu olduğundan Avengers ekibi iş başında.

Avengers yapımlarını izleyemeye serinin en başından Iron Man filmlerinden başlayabilirsiniz. Ekibin toplanması her bir süper kahramanın ortaya çıkış hikayesi için sırasıyla izlemekte fayda var. Avengers serisinde uzaylı mücadelelerini ve insanların arzuları ve diğer insanlar ile olan mücadelelerini izleyeceksiniz.

3. Arrival (IMDB: 7,9)

Arrival

Arrival dilimizdeki adı ile Geliş dünyaya gelen bir uzay gemisini işlemektedir. Bir dil bilimcisi olan louise’in uzay gemisine girerek uzaylıların amaçlarını anlamaya çalışır. İletişim kurmanın yollarını ararken uzaylıların asıl amacının barış mı yoksa savaş mı olduğunu da anlamaları gerekir.

Uzay gemilerinin içinde neler olduğu, iletişim kurmanın yolları ve iletişim kurulduktan sonra yaşanacaklar sizi filme bağlayacak ana konular. İzlemenizi tavsiye ediyoruz.

4. Yarının Sınırında (IMDB: 7,9)

Yarının sınırında

Yarının Sınırında, Dünyanın yakın bir geleceğinde bir adamın uzaylılar tarafından yapılan bir istilaya maruz kalmasını işliyor. Dünya uzaylılar tarafından istila altındadır. Öyle ki Mimics adı verilen bu uzaylılar çok güçlüdür. Dünyanın orduları ve birlikleri uzaylılar ile mücadele etmek için fazla zayıftır.

Dünyayı kurtarmak için zihinlerini kontrol etmesi gereken iki askerin yaşam mücadelesine tanıklık edin. Başrollerinde Tom Cruise, Emily Blunt ve Bill Paxton gibi isimleri göreceksiniz.

5. Sihirli Dağ (IMDB: 7,6)

Sihirli dağ

Sihirli Dağ filmi Dwayne Johnson’un eğlenceli oyunculuğu ile ailecek izleyebileceğiniz bir uzaylı filmidir. Filmde bir dağın içinde saklanan uzaylı mühimmatını almaya gelen iki uzaylının ve arkasındaki düşman uzaylıların savaşı konu edilmektedir.

İlginç olan ise insan kılığına giren iki uzaylı da çocuk kılığına girmiştir. Herkes çocukları sever ancak bu çocuklar fazlasıyla yetenekli. Çünkü onlar birer uzaylı. Şimdi amaç hem dünya hem de uzaylıların kendi gezegeni için gereken sihirli dağa ulaşmaktır.

6. Dünyanın Durduğu Gün: 12.12.08 (IMDB: 7,5)

Dünyanın durduğu gün

2008 yılında izleyiciler ile buluşan Dünyanın Durduğu Gün izleyebileceğiniz en anlamlı uzaylı filmlerinden biri olabilir. İnsanlığın dünya ile olan ilişkisinin dünyanın dışında yaşayan diğer canlılar tarafından izlendiğini ve bir gün müdahale edildiğini düşünün.

Dünyayı korumak için görevlendirilmiş başka varlıkların olduğu bir evrende insanlığın sonunun gelmesi çok olası. İzlediğinizde kendinizi sorgulayacağınız türden başarılı bir yapım.

7. Sessiz Bir Yer (IMDB; 7,5)

Sessiz bir yer

2018 yılında vizyona giren Sessiz Bir Yer filminde kimse çıt çıkarmıyor. Sadece işaret dilini kullanarak iletişim kurabilen insanların olduğu dünyada konuşulmamasının nedeni ise uzaylıların dünyayı istila etmiş olması.

Ses çıkaran her şeyi yakalayarak parçalayan bu uzaylılardan kurtulmanın tek yolu sessiz olmaktan geçiyor. Ancak her şey 2 çocuklu ailemizin küçük çocuğunun elindeki sesli oyuncağı çalıştırması ile değişir. Artık bir uzaylı tarafından kovalandıklarını biliyorlar. Hayatta kalma mücadelesine tanıklık edin.

8. Kurtuluş Günü (IMDB: 7,3)

Kurtuluş günü

Kurtuluş Günü dünyanın her yerine iletişim ağının koptuğu bir gün dünyaya yaklaşan uzaylı cisimleri ile yapılan savaşı işleyen bir yapımdır.

Başrolünde Will Smith’i de gördüğümüz yapımda savaşı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. 1996 yapımı olmasına rağmen oldukça çok sevilen ve başarılı bulunmaktadır. Hatta filmin devam serisi olarak Kurtuluş Günü 2 de yayınlanmıştır. 

9. Oblivion (IMDB; 7,1)

Oblivion

Oblivion yine uzaylılarla ilgili olan bir Tom Cruise klasiğidir. 2013 yılında yayınlanmış olan yapımda daha önce terk edildiği düşünülen bir gezegene askerler gönderilir. Bu gezegen ise dünyadır. İnsanların yaşamlarını anlamak ve nasıl yaşam sürdüklerini fark edebilmek için gönderilen bir askerin yaşadıklarını izleyeceksiniz.

Dünyadaki insan neslinin yok olmasına neden olan uzaylıların hala orada olmaları ise beklenmeyen tehlikedir. Fazlasıyla gerilimli ve yoğun bir yapım.

10. Zathura (IMDB: 6,2)

Zathura

Zathura uzayda geçen çılgın bir macerayı konu almaktadır. Bir oyun düşünün. Her zar attığınızda yaşananlar sizin hayatınızı baştan sona etkiliyor. Bir an kendinizi uzayda bulabilirken bir an yerin dibinde olabilirsiniz.

Zathura 2005 yılında yayınlanmış olan ve çok sevilmiş olan bir uzay macerasıdır. 65 milyon dolar bilet gişe hasılatı yapmıştır. İzlemeniz şiddetle tavsiye edilir. Ailecek izlenebilecek bir yapım.

En İyi Netflix Dizileri +37: IMDb Dizi Önerileri

Disney Plus Kore Dizileri (En Çok İzlenenler)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥