Volim nedir, Volim fazla tüketildiğinde kafa yapabilecek türden bir alkollü içkidir. Volim içeceklerin birer içki çeşidi olduğunu unutmamak gerekir. İlk içişte meyveli soda benzeri bir hissiyat bırakması nedeni ile içki etkisi yapıp yapmayacağı sıkça araştırılmaktadır. Yazımızın devamında Volim zararları, ne kadar içilirse sarhoş edeceği hakkında merak edilenleri inceleyebilirsiniz.

Genelde hızlı içim ve hızlı hafa yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bir alkollü içecek çeşiti olan Volim bira içmekten daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise az öncede bahsettiğimiz gibi hızlı içim ve daha etkili bir kafa yaşamak isteyenlerin içkisi olarak adlandırılmaktadır. Rakı sofrası gibi meşakkatli uğraştırıcı bir sofra kurmanıza gerek yoktur.

Volim Sarhoş Eder Mi

Volim Sarhoş Eder Mi

Volim az tüketildiğinde sarhoşluk hissiyatı vermeyen ancak çok tüketilirse sarhoş eden bir alkollü içecektir. Volim içerisinde bulunan alkol oranı ise %14.4 olarak bilinmektedir. Volim içkisinin adının anlamının aşk olduğunu biliyor muydunuz? Bu kelime Sırpçadır. Peki Volim fiyatları ne kadar?

Volim içerek sarhoş olmak için tek bir şişe yeterli olmayabilir. Kişilerin alkol tüketirken ne zaman sarhoş olacağı daha doğru bir ifade ile ne kadar alkol tükettikten sonra sarhoş olacağı vücut direnci ile ilişkilidir.

2 Volim Kafa Yapar Mı

2 Volim Kafa Yapar Mı

2 volim kafa yapabilir. Volim içerisinde %14.4 alkol barındırdığından içildiğinde alkol hissiyatı vermeyen içkiler arasında yer alır. Breezer benzeri bir içkidir. 2 şişe Volim içtiğinizde ise sarhoş olmaya yaklaşabilirsiniz. Ancak kelimenin tam anlamı ile körkütük sarhoş olamazsınız.

Tamamen sarhoş olmak için ortalama 4 şişe Volim içmeniz gerekebilir. Vücut direncinize bağlı olarak 2 adet Volim içmek sizi sarhoşa yakın bir hissiyata sokmaya yetecektir.

Volim Zararları – Volim Yasaklandı Mı

Volim Zararları

Volim zararları itibari ile içkinin insan vücudunda neden olduğu tüm olumsuz durumlara neden olabilen bir içki türüdür. Volim yasaklandı mı? gibi sorulara cevaben “Volim yasaklanması söz konusu değildir.” İçeriğinde barındırdığı yüksek alkol oranı ile ağızda bıraktığı tat arasında bir bağlantı kuramayabilirsiniz. Ağızda tatlı bir tat bıraksa da alkolün vücudunuza verdiği tüm zararları veriyor. Bilinen Volim içmenin zararları;

 • Vücudun sahip olduğu su oranını bozar. Vücudun susuz kalmasına neden olarak genel vücut dengesini olumsuz etkiler.
 • Sürekli tüketimi ses tellerine zarar verir. Uzun süre tüketildiğinde sesteki değişimler fark edilebilmektedir.
 • Volim içerisinde bulunan %14.4 alkol toksik özellik taşımaktadır. Damarlarda sertleşme ve damar daralmasına neden olur.
 • Vücutta bulunan tüm organlara işleyişini bozarak zarar verir.
 • Uyku düzeninin bozulmasına neden olur.
 • Derin uykuya dalmayı engeller.
 • Volim alkol tüketimi sonucunda kişide ağızda kuruluk ve koku meydana gelir.
 • Volim tüketimi uzun vadede koku duyusunda bozulmalara neden olur.
 • Kalpte ritim bozukluğu problemi yaşanmasına neden olur.
 • Karaciğer hücrelerinin hasar almasına neden olur.
 • Alkol tüketimi ciltte kızarıklıklara ve bölgesel şişliklere neden olur. Bu kızarıklıklar kalıcıdır.
 • Gözde sararma ve görme bozukluklarına neden olur.

Volim nedir sarhoş eder mi?

Sırp ve balkan dilinde “Volim” anlamı “Aşk” olarak bilinmektedir. İçerisinde yüksek alkol bulundurması (%14.4) ile tercih edilenler arasında başta yer almaktadır. İnsanın açlık ve tokluk durumuna göre değişen kafa durumu açken 1 tokken 2 Volim ile çakır keyif olabilirsiniz.

Volim etkisi ne kadar sürer?

Alkol kana karıştıktan sonra içmeye devam etmiyor ve sızmadıysanız etkili sarhoşluk 4 ile 5 saat arası değişmektedir.

Yıllara Göre Bira Fiyatları

5 Comments

 1. ilk kez volim araştırıyorsanız demek ki içki ile yeni tanışıyorsunuz bilader. Tavsiyem tanışmayın hiç faydası yok hem de hiç.

 2. volim sarhoş eder. yüze 14 alkol oranı var. tadına kanıp da meyve suyu sanmayın. kafası çok acayiptir volimi abartmayın sakın. az az için önünüzü görün. pişman olacağınız şeyler yapmayın.

 3. Anonymous on

  Hiç kafa yapmıyor üç tane içtim. Alkol oranına bakarak neredeyse 9 biraya denk geliyor ama 2 biranın yaptığını yapmıyor

 4. Meyveli soda diyenlere inanmayın. Bize öyle deyip kandırdılar bir şey olmaz diye daha ilk şişesinde uçan kelebekleri görmemeye başladım bambaşka bir kafa