Wednesday: Korku ve Eğlence Sevenlere!

Wednesday korku ve eğlence sevenlere yönelik çıkarılmış olan Netflix en çok izlenen diziler arasına girdi. Karanlık ve bulmaca çözmeyi severlerin mutlaka bakması gereken yapımlar arasında yer alıyor. Netflix yapımı Wednesday dizisinin konusu, dizinin hikayesi ve Wednesday Addams’ın tuhaf dünyasına dair merak edilenleri burada derledik.

Wednesday: korku ve eğlence sevenlere!
Wednesday

Wednesday Konusu Nedir?

Wednesday konusu itibariyle sorunlu bir genç kızın yeni kayıt olduğu yatılı okulda yaşadıklarını işlemektedir. Böyle anlatınca size çok basit gelebilir ancak Addams ailesi sandığınızdan daha karanlık. Wednesday Addams, Addams ailesinin kızıdır. Aynı zamanda fazlasıyla karanlık bir fikir dünyasına sahiptir.

Wednesday Addams birçok farklı alanda uzmanlık kazanmış karanlık bir kız çocuğudur.

Wednesday addams
Wednesday addams

Annesi ve babası arasında Wednesday açık ara farkla annesine benziyor. Addams ailesinin kızı olan Wednesday ailesinin onu zorla okula göndermek istemesi üzerine haylazlık üstüne haylazlık yapar.

Öyle ki son okulunda kardeşine zorbalık yapan okul arkadaşlarına onlar havuzdayken bir pirana saldırısı düzenlemişti. Bir havuzda aç piranalar tarafından ısırılmak ve öldürülmekten daha acı ne olabilir ki?

Wednesday hayatın daha karanlık ve daha soğuk olmasını isteyen nadir kimselerden. Annesi ve babası sonunda onun için bir karar alır ve onu normal çocukların olmadığı bir okula göndermeye karar verir. Kendi okullarına.

Bir okul ne kadar garip olabilir ki?

Bir okul ne kadar garip olabilir ki
Bir okul ne kadar garip olabilir ki

Wednesday ailesinin de okuduğu okula kısa sürede alışır. Çünkü burada garip tipler, kurt adamlar, bitki bilimciler ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Ancak Wednesday okula geldikten hemen sonra başlayan cinayetler onun ilgisini çeker. Peki cinayetleri gerçekten kim işliyor?

Cinayetleri işleyen canavarın kim olduğu asıl gizemin ta kendisidir. Wednesday için masum insanlara zarar veren bu canavarı bulmak artık karanlık tarafının onu zorladığı bir bulmaca haline gelir. Ardından Wednesday teker teker ipuçlarını takip ederek şüphelileri listelemeye başlar. Macera burada alevlenmeye başlar.

Wednesday Addams Kimdir?

Wednesday Addams dizinin başrolüne hayat veren isim Jenna Ortega olarak bilinmektedir. Jenna 2002 doğumludur. Bugün 20 yaşında olan Jenna, Wednesday’den önce farklı yapımlarda da rol almıştır.

Jenna’nın daha önce oynadığı çok bilinen yapımlardan bazıları Scream 5 ve The Fallout olarak bilinmektedir. Jenna Ortega 20 yaşında olsa da dizide kendinden çok daha genç bir karakter olan Wednesday’i canlandırması ile ün kazanmıştır.

SSS

Wednesday kaç yaş için?

Wednesday Türkiye’de 18 yaş ve üzerinin izleyebileceği kategoride yer alan bir dizidir. Dizide yer alan doğaüstü karakterler, korku ve adrenalin dolu sahneler nedeniyle çocukların izlemesi uygun bulunmamaktadır. 

Wednesday dizi kaç bölüm?

Wednesday ilk sezonu 8 bölüm sürmüştür. Bir Netflix yapımı olan Wednesday’ın yeni sezonunun da yayınlanacağı kesin olarak biliniyor.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥