Western Union para gönderme limiti, tek seferde gönderebileceğiniz maksimum para miktarını belirler. Bu limit, gönderdiğiniz ülkeye, kullandığınız gönderme yöntemine, alıcının kimlik doğrulama seviyesine ve Western Union’ın risk değerlendirmesine göre değişir.

Yurt içi ya da yurtdışı para göndermek için kullanılan Western Union sistemi birçok kişi tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Banka hesabına gerek duymadan dilediğiniz yere para gönderebilirsiniz. Bankalardan ya da Western Union acentelerine giderek para transferlerinizi kolayca gerçekleştirme imkanınız vardır. Ayrıca gerçek zamanlı kur sistemi uygulandığından dolayı kur farkı riskine kapılmadan paranızı gönderebilirsiniz.

  • Dolar bazında en yüksek 7500 dolar para transfer edebilirken,
  • Euro bazında en fazla 7500 euro gönderimi yapabilirsiniz.
  • Türk lirasında ise en fazla 5.000 TL ve üzeri para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Western Union Transfer Ücreti

Western Union Transfer Ücreti 2023

Yurtdışına ya da yurtiçine kolayca para transferi sağlayabileceğiniz bir sistem olarak karşımıza gelen Western Union transfer ücretlerini güncelledi. Dolar ya da Euro bazında transfer ücretleri değişkenlik gösterir. Ayrıca gönderdiğiniz ülkeye göre de bu ücretler değişebilir. Ancak standart olarak gönderme ücreti şu şekildedir;

Dolar Bazlı Transfer Ücretleri; En düşük 0 ile 100 dolar arasında 15 dolar transfer ücreti alırken, en yüksek 5000 ile 7500 dolar arasında 220 dolar transfer ücreti almaktadır.

Euro Bazlı Transfer Ücreti; En düşük 0 ile 100 euro arasında 10 euro transfer ücreti alırken, en yüksek 4.500 ve üstündeki euro transferi için 220 euro talep etmektedir.

Türk Lirası Transfer Ücreti; 200 TL gönderim için 30 TL transfer ücreti alırken, 5000 TL ve üzeri gönderiler için 225 TL transfer ücreti almaktadır.

Papara’ya nasıl para gönderilir bilmiyorsanız linke tıklayarak içeriğimize göz atmanız yeterli olacaktır.

Western Union İle Nasıl Para Gönderilir?

Birçok kişi tarafından Western Union ile para göndermek oldukça zor olarak görülse de durum öyle değildir. Para gönderme işleminizi kolayca ve dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistemi kullanarak para göndermek istiyorsanız iki türlü seçeneği kullanmanız gerekir.

  • Bankaların internet şubeleri ya da mobil bankacılıkları,
  • Western Union acentalarıyla para gönderme,

İki seçenekten herhangi birine kimlik kartınız ve nakit paranızla birlikte giderek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Para transferi gerçekleştiği zaman sizlere verilen MTCN adlı kontrol numarasını sadece para gönderdiğiniz kişiyle paylaşmalısınız. Western Union hakkında öğrenmek istediğiniz ya da merak ettiğiniz konuları lütfen bizlerle paylaşın.

Leave A Reply