Whatsapp çevrimiçi Nasıl Kapatılır – Android ve Iphone

Whatsapp ta çevrimiçi nasıl kapatılır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Whatsapp’ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek işte detaylar.

Whatsapp çevrimiçi nasıl kapatılır sorusuna çevrimiçi görünmek istemeyen herkes yanıt arıyor. Nitekim ne yazık ki Whatsapp’ta tamamen görünmez olmak mümkün değildir. Yani siz Whatsapp’a girdiğiniz anda tüm kişileriniz ve rehberinde kayıtlı olduğunuz kişiler sizin çevrimiçi olduğunuzu görüntüleyebiliyor.

Henüz bunu tamamen kapatmaya dair bir özellikle Whatsapp tarafından sunulmadı. Ancak bunun yerine sadece son görülme bilgilerinizi kapatmanız mümkündür. Böylece kişileriniz ve diğer kullanıcılar en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu görüntüleyemez.

Whatsapp’ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek

Whatsapp’ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek mümkün değildir. Bunun için geliştirilen bir uygulama ya da özellik sunulmamıştır. Bu noktada Whatsapp’a her girdiğinizde çevrimiçi olduğunuz doğrudan görünecektir. Bunun dışında illa ki çevrim dışı görünmek itiyorsanız da iki seçenek sunulabilir;

  • Mesaj gönderirken çevrim dışı görünebilirsiniz.
  • Güvenilir olmasa da internet üzerinde yer alan APK ve Root yöntemlerini deneyebilirsiniz. Nitekim bunlar da cihazınıza çeşitli virüsler bulaşmasına neden olabilir.

Yinelemek gerekirse de bu tarz yöntemlerin çok tavsiye edilmediğini ve kalıcı çözümler olmadığınız bilmelisiniz.

WhatsApp Son Görülme ve çevrimiçi Kapatma

WhatsApp son görülme ve çevrimiçi kapatma, nasıl yapılır sorusu da sıkça merak ediliyor. Çevrimiçi bilginizi doğrudan kapatamadığınızı yukarıda ifade etmiştik. Ancak bunun yerine son görülme bilginizi kapatabilirsiniz. Bunun için de AYARLAR>HESAP>GİZLİKLİK>SON GÖRÜLME kısmından ‘’ Hiç Kimse’’ seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Böylece son görülmenizi kişileriniz de dahil olmak üzere siz istemediğiniz sürece hiç kimse görüntüleyemez.

WhatsApp çevrimiçi olmadan yazmak

Tamamen çevrimdışı görünmek mümkün olmasa da WhatsApp çevrimiçi olmadan yazmak mümkündür. Eğer gelen mesajlara cevap verirken çevrimiçi görünmek istemiyorsanız mesaj yanıtlarınızı bildirim çubuğu üzerinden verebilirsiniz. Gelen mesaj bildiriminde ‘’cevapla’’ seçeneğine tıklayıp çevrimiçi görünmeden yanıtınızı gönderebilirsiniz.

WhatsApp çevrimdışı Görünme Hilesi

Whatsapp çevrimdışı görünme hilesi

WhatsApp çevrimdışı görünme hilesi, yaparak sürekli çevrimiçi olmak isteyen kullanıcılar da bulunuyor. Nitekim nasıl ki çevrimdışı görünmek mümkün değilse, sürekli çevrimiçi görünmek de ne yazık ki mümkün değildir. Bunun için geliştirilen bir özellik bulunmuyor. Ancak yine bazı dolandırıcılar bu tarz hileler yaptıklarını iddia ederek ücret karşılığında işlem teklifinde bulunabilir. Bu tarz bir uygulamanın mümkün olmadığını bilmeniz faydalı olacaktır.

Whatsappta çevrimiçi kapatılır mı?

WhatsApp çevrimiçi görünürlüğünüzü kapatmak için yapmanız gerekenler şu şekildedir,
– Ayarlar/Hesap/Gizlilik/Son Görülme/Hiç Kimse
seçeneklerini takip ederek istediğiniz çevrimiçi kapatma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Çevrimiçi olduğumu kimler görebilir?

Sizin rehberinizde kayıtlı olmaktsızın engellemediğiniz herkes sizin çevrimiçi olduğunuzu görebilir.

Aero Instagram – Whatsapp ve Instagram Download

WhatsApp Profilime Kim Baktı Ücretsiz

WhatsApp’ta Kişi Nasıl Silinir? – Whatsapp Kişi Silme Nasıl Anlaşılır?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥