Whatsapp Sohbet Kilidi Nasıl Yapılır – Sohbet Kilidi Nerede?

Son güncellemesiyle birlikte birçok kullanıcının ilgi odağı olan Whatsapp artık sohbetlerinizi kilitleyebileceğiniz duyurdu. Whatsapp sohbet kilidi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız gelin bakalım.

Whatsapp mesajlardaki gizliliği korumak adına uygulamaya Sohbet Kilidi özelliğini eklediğini açıkladı. Sohbet kilidi sayesinde sohbet erişimi için parola ya da biyometrik bilgilerin girilmesi gerekir. Eşinizin, çocuğunuzun ya da sevgilinizin Whatsapp mesajlarını okumanızı engelleyen bu güncellemeyle bazı kişiler sevinirken bazı kişiler üzüldü. Ayrıca sohbet kilidi arşivlenenler özelliği gibi ayrı bir kısımda gösterilecektir. Peki sohbet kilidi nasıl yapılır?

  • İlk olarak Whatsapp uygulamanızı açın,
  • Ardından kilitlemek isteidğiniz sohbete gelin ve üstüne basılı tutun.
  • Karşınıza Sohbeti Kilitle seçeneği çıkacaktır.
  • Bu seçeneğe tıklayarak sohbetinizi kilitleyebilirsiniz.
  • Sohbet kilidini gelen kutunuzu aşağıya çekerek görebilirsiniz.
  • Arşivlenenlerin üstünde Kilitli sohbetler içerisinde yer alacaktır.

Whatsapp Sohbet Kilidi Ne İşe Yarar

Whatsapp sohbet kilidi ne i̇şe yarar

Whatsapp kullanıcılarının sohbet ve mesajlarında gizliliğe çok fazla önem vermektedir. Whatsapp takip programı ya da casus yazılımlara karşı olan bir uygulamadır. İzniniz olmadan sohbetlerinize ve mesajlarınıza bakmak isteyen kişiler için yeni güncelleme geldi. Artık dilediğiniz sohbeti kilitleyerek izinsiz mesaj okuma işlemlerinin önüne geçebilirsiniz. Sohbet kilidi sayesinde;

  • Özel alanınızı korur,
  • İzinsiz mesaj okumanın önüne geçilir,
  • Kilitli sohbet bölümü sayesinde kimsenin görmediği bir alanda sohbetlerinizi tutmanızı sağlar.
  • Israrlı bir şekilde sohbetinize erişim sağlanmaya çalışırsa sohbet geçmişi silinmesi kaydıyla sohbetinize erişim sağlanır.

Whatsapp Sohbet Kilidi Nerede

Sohbet kilidi özelliği Whatsapp uygulamasına yeni gelen güncellemelerden biridir. Eğer cihazınızda otomatik güncelleme açık değilse manuel olarak uygulamayı güncelleyin. Uygulamayı güncelledikten sonra sohbet kilidi özelliğini kolayca görebilirsiniz.

Sohbet kilidini bulmak için kilitlemek istediğiniz sohbete basılı tutmanız yeterli olacaktır. Karşınıza artık arşivlenenler seçeneğinden sonra sohbeti kilitle özelliğini kolayca görebilirsiniz. Kilitlenen sohbetler içerisinde okunmasına istemediğiniz önemli konuşmalarınızı saklayabilirsiniz. Böylece başkasının Whatsapp mesajlarını okumasını engelleyebilirsiniz. Peki bu güncelleme hakkında düşüncelerinizi ve yorumlarınız nelerdir?

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥