WhatsApp’ta Sona Alınan Durum Nasıl Düzeltilir, İptal Etme – Sona Alınanları Görme

WhatsApp’ta sona alınan durum nasıl düzeltilir konusunu adım adım ele aldık. WhatsApp sona alınan durum hakkında tüm sorularınızın yanıtları…

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma platformu olan WhatsApp’ta durum paylaşımında bulunabilirsiniz. Rehberinizde kayıtlı olan kişilere paylaştığınız durumlar 24 saat sonra silinir. Dilerseniz duruma havalı sözler dilerseniz resimler paylaşabilirsiniz. Rehberinizde kayıtlı olan kişilerde durum paylaştığı zaman anında görebilirsiniz. Ancak durum paylaşımını görmek istemediğiniz kişileri sona alabilirsiniz. Durum görüntülemesini sona aldığınız kişileri iptal etmek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit.

  • İlk önce cihazınızdan Whatsapp uygulamasına daha sonra Güncellemeler sekmesine geçiş yapın.
  • Açılan sayfanın üst kısmındaki üç noktaya tıklayın.
  • Sona alınmış durum güncellemeleri seçeneğinin üstüne tıklayın.
  • Açılan sayfada kişinin durumuna giriş yapın.
  • Durum açıldıktan sonra üç çizgiye tıklayarak öne al ifadesine tıklamanız yeterli olur.
Durumları Sona Alınca Ne OlurKişinin hikayesini durum sekmesinde göremezsiniz.
Duruma Gizliden Bakılır Mı Hayır
Durum Görmek İstemiyorum Durumları sona alabilirsiniz.
Durum Geçmişi Var Mı Hayır

WhatsApp Durum Sona Alınanları Görme

Whatsapp'ta sona alınan durum nasıl düzeltilir, i̇ptal etme - sona alınanları görme

WhatsApp uygulamasında bulunan birçok özellikle çevrenizdeki kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Hem durum paylaşımı yapabilir hem de mesajlaşarak kolayca rehberinizde kayıtlı kişilerle sohbet edebilirsiniz. Durumunu görmek istemediğiniz kişiyi sona mı aldınız? Bu sayede WhatsApp durum görünmüyor sorunu oluşur. Kimleri sona aldığınızı görüntülemek istiyor olabilirsiniz. Bu yüzden yapmanız gereken adımlar çok basit.

İlk önce WhatsApp uygulamasını açın. Durum bölümüne geçiş yapın. Ardından sağ üst kısımdaki üç noktaya tıklayın. Karşınıza sona alınmış durum güncellemeleri çıkacaktır. Bu ifadeye tıklayarak sona aldığınız kişileri görebilirsiniz. Eğer durum paylaşımında bulunduysa duruma tıklayın ve durum içindeki üç noktaya tıklayın. Ardından öne al ifadesine tıklayarak sona alınan durumu iptal etmiş olursunuz.

WhatsApp Durumu Sona Alınca Ne Olur

WhatsApp uygulamasında dilediğiniz gibi durum paylaşabilirsiniz. Dilerseniz söz paylaşımı dilerseniz fotoğraf paylaşımında bulunabilirsiniz. Ayrıca durumlarını görmek istemediğiniz kişileri de sona al seçeneğini kullanabilirsiniz. Sona al seçeneğini kullanırsanız o kişinin durumu ana ekranda güncellemeler sekmesinde yer almaz.

Durum sekmesinde kişinin paylaştığı hiçbir şeyi göremezsiniz. Sona alınan kişinin durumunu görmek için sona alınmış durum güncellemeleri seçeneğine geçiş yapmanız gerekir. Bu kısımdan kişinin durumları görülür. Sona aldığınız kişiye bildirim gitmez. Bu yüzden rahatlıkla durumlarını görmek istemediğiniz kişileri sona alabilirsiniz.

WhatsApp durum güncellemeleri hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve sorularınızı bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr