Xiaomi’de uygulama nasıl gizlenir videolu anlatım ile yardımcı oluyoruz. Telefonda bir uygulama nasıl saklanır, gelin birlikte inceleyelim.

Xiaomi uygulama gizleme işlemiyle birlikte başkaları tarafından görünmeyen uygulamaları ana ekrandan kaldırmak mümkündür. Bu uygulamalar yalnızca ana ekrandan kalkmaz diğer kişiler telefonu eline aldıklarında da görmelerine imkân tanımaz.

Bu sayede gizlilik çok daha yüksek oranda sağlanabilir. Android cihazlar, Apple cihazlara göre daha fazla özelleştirilebilir olduğu için tercih ediliyor. Nitekim Xiaomi de özelleştirilebilme açısından en üst sıralarda yer alıyor.

Xiaomi Uygulama Gizleme Yok

Xiaomi’de Uygulama Nasıl Gizlenir

Xiaomi uygulama gizleme yok sorununu yaşayan kişilerin sayısı gittikçe artış gösteriyor. Bu noktada uygulamaları gizlemek için birden fazla yol bulunuyor. Redmi telefonlarda uygulamayı gizlemek için ilk etapta Ayarlar sekmesinden Uygulama Kilidi ayarlarına giriş yapmak gerekiyor. Akabinde gizli uygulamayı açığa çıkararak uygulama gizleme özelliğinin olmaması sorunu çözülebilir.

Xiaomi Redmi Note 9 Uygulama Gizleme

Xiaomi Redmi Note 9 uygulama gizleme işlemi MIUI işletim sisteminin en sık tercih edilen özelliklerinden birisidir. Uygulamayı gizlemeye yarayan bir kilitleme özelliği sunar. Bunun yanı sıra kayıp ve çalıntı durumlarında e-Devlet ve mobil bankacılık uygulamaları da güvende kalır.

Nitekim bu, Xiaomi telefonların en beğenilen işlevlerinden birisidir. Mi hesabına giriş yaptıktan sonra bir şifre belirleyerek uygulamaları gizlemek mümkündür.

Xiaomi’de Uygulama Nasıl Gizlenir?

Xiaomi’de Uygulama Nasıl Gizlenir
Xiaomi’de Uygulama Nasıl Gizlenir

Xiaomi’de uygulama nasıl gizlenir sorusunun yanıtı oldukça basittir. Xiaomi telefonlarda uygulama gizleme özelliğine erişmek için herhangi bir ek uygulamaya ihtiyaç duyulmuyor. Aşağıdaki adımları uygulayarak Xiaomi telefonlarda uygulama gizlemek mümkündür:

  • İlk işlem, telefonun ayarlar menüsüne girmektir.
  • Uygulama kilidi seçeneğine tıklanır.
  • Gizli uygulamalar sekmesinde yer alan uygulamaları düzenlemek, ekleme/çıkarma yapmak mümkündür.
  • Gizlenmesi istenen uygulamaya tıkladıktan sonra zoom out yaparak gizlenen uygulamalar için şifreyle giriş yapmak mümkün hale gelir.

Uygulama gizleme adımları yer verdiğimiz şekildedir. Bu adımlar sadece Xiaomi marka akıllı telefonlar için geçerlidir.

Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır
Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır

Uygulama gizleme nasıl yapılır sorusunun yanıtı telefon ve işletim sistemi modellerine göre değişiklik gösterebiliyor. Nitekim son dönemde tirajı en yüksek telefon Xiaomi olduğu için bu konu Xiaomi özelinde araştırılıyor. Uygulama gizleme işlemini uygulayabilmek için yukarıdaki adımları gerçekleştirmek yeterli olacaktır. Böylece uygulamalara şifre koymak ve onları görünmez kılmak mümkün.

Telefonda Bir Uygulama Nasıl Saklanır?

Telefonda Bir Uygulama Nasıl Saklanır
Telefonda Bir Uygulama Nasıl Saklanır

Telefonda bir uygulama nasıl saklanır diye merak edenler için yanıt oldukça basit. Bunun için ek olarak üçüncü parti uygulama indirmek de mümkün sistemin sunduğu avantajlardan yararlanmak da mümkündür.

Xiaomi telefonlar için sistemsel olarak bunu yapmak mümkünken Samsung cihazlarda farklı uygulamaları indirerek uygulamalar gizlenebilir. Bu noktada en sık tercih edilen uygulamalar aşağıdaki gibidir:

  • Hyde
  • Gizle

Apple Uygulama Nasıl Gizlenir?

Apple Uygulama Nasıl Gizlenir
Apple Uygulama Nasıl Gizlenir

Apple uygulama nasıl gizlenir sorusu son dönemde iPhone kullanıcıları için oldukça büyük bir önem taşıyor. Kestirmeler özelliğinin dahil olmasıyla birlikte iPhone’da yeni bir dönemin başladığını söylemek mümkündür.

Gerekli kestirmeleri kullanmak suretiyle Apple cihazlarda da artık uygulamayı gizleyebilmek ve şifreleyebilmek mümkün hale geliyor. Nitekim bunu uygulamak için Kestirmeler içerisinde uygulama gizleme özelliğini aktif etmek yeterli oluyor.

Xiaomi telefonda uygulama gizleme hakkında tüm detayları sunduk. İçeriğimiz boyunca yer verdiğimiz tüm bu bilgilerin eksik veya hatalı olduğunu düşünüyorsanız hemen yorum alanı üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Xiaomi Keşfet Kapatma – Telefonda Kilit Ekranı Nasıl Kapatılır?

Xiaomi Mİ 11 Ultra Fiyat (Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek)