İçeriğin devamı aşağıda ▼

Teknoloji

Xiaomi Keşfet Kapatma – Telefonda Kilit Ekranı Nasıl Kapatılır?

Xiaomi keşfet kapatma en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. Kilit ekranında keşfet nasıl kapatılır ya da haber kaldırma işlemleri nasıl yapılır merak ediyorsanız sizler için yazımızda ele aldık.  

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Xiaomi telefonlarda birçok kullanıcıyı rahatsız eden özellikler vardır. Temizleyici reklam binlerce kişi tarafından rahatsız olunan konular arasındadır. Başka rahatsız eden konulardan biri ise keşfet ekranıdır. Bu durum kullanıcıların birçoğunu rahatsız ettiği için bu özelliği kaldırmak istiyor olabilirsiniz. Peki bu özelliği nasıl kaldırabilirsiniz? Hadi gelin birlikte bakalım.  

 • İlk olarak Ayarlar seçeneğine tıklayınız. 
 • Ayarlar seçeneğinde yer alan Uygulamalar ifadesine tıklayın. 
 • Hemen ardından Uygulamaları Yönet seçeneğine tıklayınız.  
 • Karşınıza gelen Duvar Kağıdı Döngüsü seçeneğine seçin.  
 • Alt kısımda yazan Kaldır seçeneğine tıklayarak keşfet ekranını kapatabilirsiniz.  
Xiaomi keşfet kapatma kilit ekranı

Xiaomi Keşfet Kapatma Kilit Ekranı

Son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen Xiaomi telefon markası 12S Pro modeli ile birçok kişi tarafından ilgiyle karşılandı. Birçok kişi tarafından tercih edilse de Xiaomi kilit ekranı birçok kişiyi rahatsız etmeye başladı. Bu durumdan kurtulmak için yapacağınız işlemler oldukça basittir. Xiaomi duvar döngüsünün kaldırılmasıyla bu sorun ortadan kaldırılır. Duvar döngüsünü kapatmak ve keşfet ekranını ortadan kaldırmak için yapabileceğiniz yöntem şu şekildedir; 

Xiaomi cihazınızdan ayarlar kısmına ardından uygulamalar seçeneğine tıklayınız. Daha sonra karşınıza gelen uygulamaları yönet seçeneğine tıklayarak duvar kağıdı döngüsü seçeneğini bulunuz. Bu seçeneği bulduktan sonra kaldır ifadesine tıklamanız yeterlidir. Bu sayede kilit ekranında karşınıza gelen keşfet ekranından kurtulmuş olursunuz.    

Xiaomi kilit ekranı haber kaldırma 

Xiaomi Kilit ekranı Haber Kaldırma

Son zamanlarda birçok kişi tarafından beğenilen ve tercih edilen Xiaomi marka telefonlarda her gün yeni bir özellik karşımıza çıkar. Son zamanlarda karşımıza çıkan özelliklerden biri dinamik duvar kağıdıdır. Bu özellik kullanıcıların can sıkıntısından kurtulmak ve keyif alması için yapılsa da birçok kullanıcı tarafından beğenilmemiştir. Duvar döngüsü ve haberlerden kurtulmanız tabi ki mümkün. Haber kaldırmak için şu adımları takip ediniz.  

 • İlk olarak cihazınızdan Ayarlar seçeneğine tıklayınız.  
 • Bu kısımdan bildirimler seçeneğine taklamınız gerekir. 
 • Daha kilit ekranını göster seçeneğini devre dışı bırakın. 
 • Ardından bildirim gönderen uygulama ve tarayıcı bulduktan sonra bildirim göndermemesi için pasif hale getirebilirsiniz.  

Bu işlemlerin ardından hem kilit ekranınızda haber bildirimlerini görmezsiniz. Ayrıca duvar döngüsü de kapalı olduğu için tüm keşfet ekranından ve haberlerden kurtulmuş olursunuz.  

Xiaomi listelist kapatma

Xiaomi Listelist Kapatma 

Listelist kavramı okuyucu ve kullanıcıların daha keyifli, yeni şeyleri öğrenebilecekleri bir özellik olarak karşımıza çıkar. Xiaomi cihazlarda Listelist bildirimlerini görmek istemiyorsanız ve bildirimi kaldırmak istiyorsanız yapacağınız işlemler çok kolaydır. 

 • İlk olarak cihazınızın Ayarlar seçeneğine girdikten sonra Bildirimler seçeneğine tıklamanız gerekir. 
 • Bildirimler seçeneğinde birçok farklı uygulama karşınıza çıkar. 
 • Bu kısımda bildirim göndermesini istemediğiniz ve görmek istemediğiniz uygulamaları pasif hale getirin. 
 • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra bildirimlerinizi kaldırmış olursunuz.  

Telefondan Silinmeyen Uygulamaları Silme (Android)

Google Etkinliğim Silme – Google Geçmişi Silme

Xiaomi Mi Mix 5 Özellikleri Belli Oldu!

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

Faydalı linkler