En İyi 7 Yaz Parfümü – Hafif, Yumuşak, Kalıcı Yaz Parfümleri

En iyi 7 yaz parfümü ile karşınızdayız. Fresh ve yumuşak koku arıyorsanız bu kokular tam size göre. Yaz mevsimine özel parfümler…

Parfüm insanın karakterini yansıtır. Parfümler ikiye ayrılır. Kış ve yaz parfümleri farklıdır. Kışın biraz daha baharatlı kokular tercih edilirken, yazın ferah ve hafif kokular tercih ediliyor. Yaz sıcaklarında fresh bir parfüm arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Parfümün orjinalliği kesinlikle sorgulamayı unutmayın. Kullanıcıların en çok tercih ettiği yaz parfümlerine gelin birlikte bakalım.

Burberry Her Blossom Parfüm

Burberry her blossom parfüm

Kadınların en çok tercih ettiği yaz parfümleri arasında ilk sırada yerini alıyor. Londra’ya baharın gelişini temsil ettiği için içerisinde mandalina, sandal ağacı ve yasemin çiçeği gibi kokular bulunuyor. En iyi kadın parfüm olarak bilinen Burberry Her Blossom üst notalarında ahududu, vişne, çilek ve yaban mersini kokuları daha ağırlıklıdır. Genel olarak meşe ağacının odunsu kokusuyla birlikte birçok kişiyi etkiler. Uzun süre boyunca kokusunu hissedebilirsiniz.

Burberry Her Blossom Parfüm Fiyat 20232.300 TL

Burberry Her Blossom Kullananlar

 • Yumuşak ve yaz kokusuna bayıldımm. Yolda yürürken birçok kişi beni döndürüp parfümüm ismini soruyor. Mükemmel.
 • Kokusu çok güzel ancak kalıcılığı uzun sürmüyor. Hemen uçuyor. Daha fazla kalıcı olmasını isterdim.
 • Sahtesini asla tavsiye etmiyorum. Orijinal kokusuyla çok farklı. Kalıcılığı, yumuşaklığı, fresh kokusu resmen mükemmel. Bir kere kullanınca bırakamazsınız.

Lancome La Vie Est Belle Parfüm

Lancome la vie est belle parfüm

Çiçeksi notalardan oluşan bu parfüm birçok kadının en çok sevdiği parfümler arasında yer alıyor. Hayat güzeldir anlamına gelen bu parfümün ağırlıklı notaları iris, patçuli, yasemin, portakal, vanilya gibi kokulardan oluşuyor. Büyüleyici kokuya sahip Lancome La Vie Est Belle uzun süre boyunca kalıcılık sağlıyor. Etrafınızdaki kişileri kendinize hayran bırakabileceğiniz bir parfüm.

Lancome La Vie Est Belle Parfüm Fiyat 20232.900 TL

Lancome La Vie Est Belle Kullananlar

 • Sephora mağazasında kokladığım andan beri beni büyüledi. Muhteşem bir kokusu var. Kesinlikle almanızı tavsiye ediyorum.
 • Gerçekten çok güzel bir kokuya sahip. Hem kalıcılığı mükemmel hem kokusu. Yaz parfümü arıyorsanız kesinlikle alın.
 • Kafede bir kadının kokusuydu. Merak edip sordum ve bende aldım. Sürekli kullandığım kokulardan biri oldu.

Estee Lauder Bronze Goddess Eau Fraiche Parfüm

En i̇yi 7 yaz parfümü - hafif, yumuşak, kalıcı yaz parfümleri

Amber ve vanilya kokuları ağırlıklı olarak hissediliyor. Yaz mevsimlerinde hafif, ferah bir koku arayanların kullanması gereken bir parfüm. Kokladığınız andan itibaren içinizi huzurlu dolduran bir özelliğe sahiptir. İlk sıktığınız anda hindistan cevizi kokusunu alıyorsunuz daha sonra vanilya ve amber kokusunu almaya başlıyorsunuz. Tende 5 saate kadar kalıcılığı devam ediyor.

Estee Lauder Bronze Goddess Eau Fraiche Parfüm Fiyat 20231800 TL

Estee Lauder Bronze Goddess Eau Fraiche Kullananlar

 • Hoş bir koku olsa da iz bırakan bir koku olduğunu düşünmüyorum. Yaz bir kokusu ama havalı parfüm kokusu mu bilemiyorum.
 • Kokladığınızda yaz kokusunu hissediyorsunuz. Çiçekler, güneş ve denizi içinizde hissediyorsunuz.
 • Kalıcılık seviyesi orta düzeyde. Ancak her tende kalıcılığı farklı oluyor. Yazı çağrıştıran bir kokuya sahip almak için tereddüt etmeyin.

Chanel Coco Mademoiselle Parfüm

En i̇yi 7 yaz parfümü - hafif, yumuşak, kalıcı yaz parfümleri

Özgür ruha sahip, özgüvenli ve güçlü kadınların kokusu olarak bilinir. Oryantal kokuya sahip olmasına rağmen ferah bir hissiyat bırakır. Birçok kadının yaz aylarında kullandığı vazgeçilmez bir parfüm. Genellikle portakal, mandalina, bergamot ve odunsu notalar ağırlıklı olarak hissedilir. İnanılmaz kokusu sayesinde yolda yürürken herkesin aklını başından alabilirsiniz.

Chanel Coco Mademoiselle Parfüm Fiyat 2023 4.200 TL

Chanel Coco Mademoiselle Parfüm Kullananlar

 • Kokusu çok çok güzel ancak asla doldurmasını kullanmayın. Doldurmasıyla orijinal parfümün arasında çok farklılıklar var. İkisini de denedim birbirleriyle alakaları yok.
 • Muhteşem bir koku ve 12 saat boyunca teninizde kalıyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu para verilir mi demeyin gerçekten hak ediyor.
 • Başta tereddütte kaldım ama sıktıktan bir saat sonra kokusunu almaya başladıkça çok fazla hoşuma gitmeye başladı.

Victoria’s Secret Bombbshell Parfüm

En i̇yi 7 yaz parfümü - hafif, yumuşak, kalıcı yaz parfümleri

Şekerli bir kokuya sahiptir. İlk kokladığınız anda şekerli kokusundan dolayı parfümü sevmeyebilirsiniz. Şekerli olsa bile ağır bir koku olmaması ve yumuşak bir tonunun olmasından dolayı tercih edilir. Üst notalarında şakayık, vanilya ve mor çarkıfelek meyvesi ağırlıklı olarak hissedilir. Bu parfümün içerisinde diğer parfümlere göre afrodizyak etkisi vardır.

Victoria’s Secret Bombbshell Parfüm Fiyat 20234.300 TL

Victoria’s Secret Bombbshell Kullananlar

 • Kalıcı olmamasından dolayı bir puan kırdım. Yoksa kokusu muhteşem ve gerçekten etkiliyor.
 • İki saat sonra kokusu ortadan kayboluyor. Bu kadar muhteşem bir kokunun bu kadar kısa sürmesi beni çok üzdü.
 • Bayıldım resmen eşim çok beğendi. Kendinizi parfümü sıktıktan sonra dünyanın en güzel kadını olarak hissediyorsunuz.

Cristian Dior Joy By Dior Parfüm

En i̇yi 7 yaz parfümü - hafif, yumuşak, kalıcı yaz parfümleri

Meyve ve çiçek kokuları oldukça baskındır. Kokusu ile enerjiniz artabilir. Bergamot, mandalina ve yasemin çiçeklerini derinden hissedebilirsiniz. Çoşkulu sevinç anlamına gelen bu parfüm yaz mevsiminin olmazsa olmazlarından biridir. Birçok kadının tercih ettiği parfümün orta notalarında sandal ağacı kokusunu da derinden hissedeceksiniz.

Cristian Dior Joy By Dior Parfüm Fiyat 2023 3.900 TL

Cristian Dior Joy By Dior Kullananlar

 • Kokusu muhteşem ama tenimde kalıcı olmadı maalesef. Sıktıktan bir saat sonrasında ortadan kayboluyor. Herkes kokuyu aldığını söylese de kokuyu alamıyorum.
 • Çok güzel bir parfüm ama orta yaşlı kadınlar tercih edebilir. Gençler için bir tık daha ağır gelebilir bence.
 • Ürün gerçekten muhteşem. Kokusu ve kalıcılığına bayılıyorum. Fresh ve yumuşak bir kokuya sahip.

Givenchy L’ınterdıt Parfüm

En i̇yi 7 yaz parfümü - hafif, yumuşak, kalıcı yaz parfümleri

Beyaz çiçek ve odunsu notaların bir araya geldiği en güzel parfümler arasında yer alıyor. Ayrıca bu parfümün içerisinde beyaz çiçek, portakal çiçeği, yasemin ve sümbülteberin kokularını da hissedebilirsiniz. Uzun süre kalıcılığı pşan Givenchy L’ınterdıt parfüm birçok kişinin tercihinde yer alıyor.

Givenchy L’ınterdıt Parfüm Fiyat 20232.500 TL

Givenchy L’ınterdıt Kullananlar

 • Kalıcılığı orta seviyede ama kokusuna aşık olabilirsiniz baştan söylüyorum. İlk sıktığınız andan itibaren muhteşem kokusuyla sizleri kendine hayran bırakıyor.
 • Çok çok güzel bir koku kesinlikle yaz parfümü diyebilirim. Her geçen parfümün ismini soruyor. Herkes bayıldı.
 • Evet çok güzel bir koku. Yumuşak, ferah bir koku ama kalıcılığı yok. Bu kadar para verdikten sonra kalıcı olmasını beklerdim.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥