Yaz tatili, genellikle yaz aylarında, öğrencilerin akademik yılın yorgunluğunu atması ve dinlenmesi için verilen uzun bir tatil dönemidir.

Okullar Ne Zaman Kapanacak Yaz Tatili;

  • 14 Haziran 2024 (Başlangıç)
  • 14 Eylül 2024 (Bitiş)

Öğrenciler tarafından heyecanla beklenen yaz tatili yaklaşmaktadır. Yaz tatilinin yaklaşmasıyla birlikte birçok öğrenci yaz tatilinin ne zaman olacağını merak etmektedir. İkinci dönemin başlaması ve yazın gelmesiyle birlikte bütün öğrenciler yaz tatilini iple çekmektedir. 12 Eylül tarihinde yüz yüze başlayan eğitim ve öğretim yılının sonuna yaklaşıyoruz.

Okullar Ne Zaman Tatil?

2023-2024 eğitim-öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre yaz tatili 14 Haziran 2024 Cuma günü başlayacak.

2023-2024 eğitim-öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre yaz tatili 14 Eylül 2024 Cuma günü sona erecek.


Daha fazla tatil içeriği;


Okullar Ne Zaman Kapanacak Yaz Tatili?

İkinci dönemin ilk ara tatilinden sonra birçok kişi karnelerin ne zaman verileceğini merak etmektedir. Okullar uzun bir süreden sonra yüz yüze eğitime başlanmıştır. Yüz yüze eğitime başlayan öğrenciler okullarına ve arkadaşlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Öğrenciler ve veliler için okulların ne zaman kapanacağını derledik.

90 Tatile Kaç Gün Kaldı?

90 Tatile Kaç Gün Kaldı

Her yaştan öğrencilerin iple çektiği günlerden birisi yaz tatilidir. Yaz tatili, yazın yaklaşmasıyla birlikte heyecanla beklenmektedir. Yaz tatili toplamda 3 ay yani 90 gün sürmektedir. 2023 – 2024 yılında 14 Haziran’da başlayacak olan yaz tatiline ne kadar kaldığına bir bakalım.