Yazz doğum kontrol hapı kullananlar yorumları merak konusu olmaya başladı. Yazz doğum kontrol hapı hakkında tüm detaylar…

Cinsel birliktelik esnasında gerekli korunma yöntemleri uygulanmadığı zaman hamile kalma oranınız oldukça yüksek. İstenmeyen gebelik için doğum kontrol haplarını tercih edebilirsiniz. Düzenli bir şekilde kullandığınız zaman istenmeyen gebeliği %90 oranında engellemiş olursunuz. Yumurtalamayı baskıladığı gibi spermin rahme ulaşması engellenir. Koruma olmadan gerçekleşen cinsel birliktelikleriniz için Yasmin ya da Yazz doğum kontrol hapı sayesinde istenmeyen gebeliği ortadan kaldırabilirsiniz. Yazz doğum kontrol hapı kullananların yorumları ise şu şekildedir;

 • Diğer doğum kontrol haplarına göre daha az hormon içeriyor. Genellikle adet düzensizliği için kullandığım bir ilaç.
 • Sabahları içtiğimiz zaman mide bulantısı yapıyordu. Akşama doğru içmeye başladım. Mide bulantısı gibi yan etkiler ortadan kalktı.
 • Kilo aldırıyor aman dikkat. Kullandığım günden beri ciddi derecede kilo aldım.
 • Doğum kontrol haplarının hepsini denedim. Ama bana iyi gelen sadece Yazz oldu. Vücudumda ödem yapmadı ve adetimi engellemedi.
 • Göğüsleriniz küçükse bu hap işinize yarar. Vücudunuzu tamamen şişirebilir. Göğüslerim zaten büyük bu ilaç yüzünden iyice büyüdü.
Yazz Doğum Kontrol Hapı Nelere İyi Gelirİstenmeyen gebeliği ortadan kaldırır.
Adeti Keser MiAdet döngü sürecini azaltabilir.
Yazz 24 4 Ne Zaman Regl OlunurKutunun içerisindeki haplar bittikten sonra
Yazz Tüylenme Yapar MıTüylenme olmaz.
Yazz Fiyat 2023261 TL

Yazz Doğum Kontrol Hapı Faydaları

Yazz doğum kontrol hapının birçok farklı faydası bulunur. Hem istenmeyen gebeliği ortadan kaldırır hem de orta şiddete sahip akne sorunu için kullanılır. Buna ek olarak adet öncesi disforik bozuklukta meydana gelen tüm semptomların da giderilmesine yardımcı olur. Rahim ağzında bulunan salgıların kalınlaşması, rahim iç duvarını inceltmesiyle istenmeyen hamilelikte %90 oranında başarı sağlanır. Ancak doktor kontrolü altında bu ilaçların alınması gerekir. Ertesi gün hapı gibi ayda bir değil her gün kullanmanız gerekir. Düzenli ve doğru doz sayesinde Yazz doğum kontrol hapından tam verimlilik alabilirsiniz.

Yazz Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır

Doğum kontrol hapı olarak satılan Yazz birçok kişi tarafından tercih ediliyor. 1 aylık korunma iğnesine göre daha fazla tercih edilen Yazz ilacının içerisinde 24 ve 4 olmak üzere 28 tabletle satışa sunulur. 24 tablet aktif hormonu, 4 tablet ise hormonsuz hatırlatma ilacı olarak kullanılır. Adet döngünüzün başlamasıyla birlikte aktif hormon tabletinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. 24 gün boyunca bu aktif hormon ilaçlarını tüketin. Ardından günde bir kez olmak üzere hormonsuz hatırlatma ilaçlarını içmeye başlayın. İlacın son tabletini içtikten 3 gün sonra yüksek ihtimalle tekrar adet olursunuz. Bu ilacı her gün aynı saatte olacak şekilde düzenli kullanmalısınız.

Yazz Doğum Kontrol Hapı Zararları

Doğum kontrol hapını kullanmanız vücudunuza herhangi bir zararı yoktur. Ancak bu ilacın bazı yan etkileri olabilir. Yazz ilacını kullanan çoğu hastada meydana gelen yan etkiler şu şekilde sıralanabilir.

 • Baş ağrısı ve baş dönmesi,
 • Karın ağrısı, mide bulantısı ya da kusma,
 • Memelerde hassasiyet,
 • Adet döngüsünde değişim,
 • Durduk yere ağlama isteği,
 • Sivilce ve kızarıklık gibi cilt problemleri,
 • Vajinal kuruluk ya da fazla akıntı meydana gelebilir.

Yazz doğum kontrol hapını daha önce kullandıysanız yorum bölümüne fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.