Yuvarlakçay Nerede Yol Tarifi (Giriş Ücreti Ne Kadar?)

Yuvarlakçay nerede, yol tarifi detayları nedir gibi sorular sıkça merak ediliyor. Yuvarlakçay Ege’nin incisi olan Muğla ilçesinde yer alıyor. Muğla’ya bağlı Köyceğiz kısmında yer alan Yuvarlakçay turistik ve yazlık alanlardan biri olarak dikkat çekiyor. Her yıl yerli yabancı insanın tatil için tercih ettiği yerlerden biri olarak dikkat çekiyor.

Yuvarlakçay nerede yol tarifi

Muğla’nın merkezine tam 85 kilometre uzaklıkta yer alıyor Muğla Marmaris ilçesine ise 77 kilometre uzaklıktadır. Yine Muğla’nın Akkaya ilçesine ise tam 71 kilometre kadar uzaktır. Toplu, taşıma araçları, otobüsler, taksiler ya da direk özel araçlarınızla kolayca Yuvarlakçay’a ulaşabilirsiniz. Başka bir şehirden uçakla Yuvarlakçay’a ulaşmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Herhangi bir ilden uçakla Dalaman havaalanına iniş yapılır.
  • Ardından ise havaalanından Köyceğiz-Ortaca ilçelerine giden minibüslere binilir.
  • Bu toplu taşıma araçları sizi direk Yuvarlakçay’a aktarmasız olarak götürür.

Yuvarlakçay Giriş Ücreti

Yuvarlakçay nerede yol tarifi

Muğla’nın en güzel yerlerinden biri olan Yuvarlakçay hakkında tüm detaylar merak ediliyor. Özellikle de ilk kez Yuvarlakçay’a gidecek olan kişiler bu konuda yoğun bir araştırma yapıyor. Benzersiz doğası ile tüm dikkatleri üzerine çeken Yuvarlakçay’a giriş ücreti bulunmuyor.

Halka açık bu doğal alana giderken herhangi bir giriş yapmanız ya da giriş ücreti ödemeniz gerekmiyor. İçerisinde sayısız güzelliği barındıran bu alanda restoranlar, akan sular ve daha nice doğa güzelliği size eşlik ediyor.  İçerisinde bulunan restoranlar ve diğer alanlar ücretli olsa bile girişte herhangi bir ücret ibrazı talep edilmez.

Yuvarlakçay Şelale Restaurant

Yuvarlakçay benzersiz doğa güzelliğinin yanı sıra içerisinde hizmet veren restoranları ile de dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Bölgenin en meşhur restoranı ise Yuvarlakçay şelale restaurant olarak biliniyor. Yuvarlakçay’ı ziyaret eden herkes şelale restoranı mutlaka ziyaret ediyor. Sakinlik ve doğanın iç içe yer aldığı bu restoranda aradığınız tüm yemek seçeneklerini bulabilirsiniz.

Adını üzerinde yer aldığı şelaleden alan bu restoranda ayaklarınızı suyun içerisine koyarak ortamın tadını çıkarabiliyorsunuz. Öte yandan kahvaltı, öğle yemeği ya da akşam yemeği menüleri ise Ege mutfağının izlerini taşıyor. Bölgenin en sık tercih edilen restoranı olarak dikkat çekiyor. Restoranın yaz sezonunda çalışma saatleri ise şu şekilde yansıyor;

Pazartesi09:00/01:00
Salı09:00 /01:00
Çarşamba09:00 /01:00
Perşembe09:00 /01:00
Cuma09:00 /01:00
Cumartesi09:00 /01:00
Pazar09:00 /01:00

Yuvarlakçay Kaç Km

Yuvarlakçay nerede yol tarifi

Muğla ilçesinde yer alan Yuvarlakçay’ın diğer ilçelere uzaklığı sıkça merak ediliyor. Muğla bilindiği üzere Ege’nin tatil yerlerinden biridir. İçerisinde 13 farklı ilçeyi barındıran Muğla Köyceğiz ilçesine bağlı olan Yuvarlakçay ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. Genel itibariyle Muğla’nın ilçelerine Yuvarlakçay kaç km uzaklıkta yer alıyor sorusuna yanıt vermek gerekirse de;

  • Yuvarlakçay – Marmaris arası 77 kilometre uzaklıktadır.
  • Yuvarlakçay -Akkaya arası 71 kilometre
  • Yuvarlakçay -Muğla Merkez 85 kilometre mesafededir.

Yuvarlakçay hakkında merak edilen ayrıntılara içeriğimizde yer verdik. Yuvarlakçay hakkında merak ettiğiniz farklı sorular varsa yorum alanında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yuvarlakcay defne

Yuvarlakçay Defne, Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Yuvarlakçay köyünde bulunan bir restorandır. Yuvarlakçay Deresi’nin kıyısında yer alan restoran, doğal güzellikleri ile ünlüdür.

Yuvarlakçay Defne, yöresel ve Türk mutfağının lezzetlerini sunmaktadır. Restoranın menüsünde, Köyceğiz Gölü’nden çıkan alabalık, taze sebzeler ve mevsimlik ürünler kullanılarak hazırlanan yemekler yer almaktadır.

Restoranın bahçesinde, Yuvarlakçay’ın serin sularında yüzebilir, şelalelerin eşliğinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Yuvarlakçay nerede?

Yuvarlakçay, Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı bir köydür. Köyceğiz Gölü’nün kuzeyinde, Yuvarlakçay Deresi’nin kıyısında yer almaktadır.

Yuvarlakçay hangi ilçede?

Yuvarlakçay, Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı bir köydür.

Yuvarlak Çay nasıl gidilir?

Yuvarlakçay’a ulaşmak için öncelikle Köyceğiz’e gitmeniz gerekir. Köyceğiz’e, Muğla’dan karayoluyla yaklaşık 1 saatte ulaşabilirsiniz. Köyceğiz’den Yuvarlakçay’a, ilçe merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz. Dolmuşla yaklaşık 20 dakikada Yuvarlakçay’a ulaşabilirsiniz.

Yuvarlakçay nereye dökülür?

Yuvarlakçay, Köyceğiz Gölü’nden doğar ve Dalaman Çayı’na dökülür.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥