Zedprex ne işe yarar ve Zedprex kaç günde etki gösterir, bilgilendiriyoruz. Zedprex ne için kullanılır, Zedprex yan etkileri ve Zedprex uyku yapar mı, birlikte inceleyelim.

Zedprex ne işe yarar ne için kullanılır soruları sıklıkla merak ediliyor. Zedprex psikiyatr tarafından reçete edilen ilaç seçeneklerinden biridir. Genel olarak obsesif-kompulsif bozukluk, bulimia nervoza ve pre-menstrüel disforik bozukluk gibi hastalıkların tedavisi için reçete edilir.

Günlük ortalama 20 mg’lik dozlarla almanız sağlığınız açısından uygulanan kullanım şartıdır. Tabi doktorun belirttiği doz ve kullanım süresinin dışına çıkmamanız gerekir.

Zedprex ne için kullanılır

Zedprex ne için kullanılır ve hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır sorularına merak edenler için hemen yanıt verelim. Zedprex psikolojik rahatsızlık türlerinin tedavi edilmesi için sadece psikiyatri doktorları tarafından uygun görülürse reçete edilen bir ilaçtır. Hangi hastalıklar için kullanılır sorusuna cevap vermek gerekirse de;

 • Obsesif-kompulsif bozukluk
 • Bulimia nervoza
 • Pre-menstrüel disforik bozukluk

Bu hastalıkların tanı ve teşhisi uzman doktor tarafından konulmalıdır. Yani kişi kendi kafasına göre doktor bilgisi olmadan Zedprex ilacını kesinlikle kullanmamalıdır.

Zedprex Yeşil Mutluluk Nedir?

Zedprex yeşil mutluluk nedir

Zedprex yeşil mutluluk nedir sorusuna hemen yanıt verelim. Zedprex etkisi oldukça fazla olan bir psikiyatr ilacıdır. Etkisini göstermeye başladığı zaman kişide rahatlama hissi yarattığı için kullanan bireyler adına yeşil mutluluk diyor.

Zedprex ile Prozac Aynı Mı?

Zedprex ile Prozac aynı mı sorusuna evet diye yanıt verebiliriz. Her iki ilaç da aynı gurupta yer alır. Sadece her iki ilaç arasında fiyat farkı bulunuyor. Prozac Zedprex ilacına kıyasla daha pahalı yansıyor. Bu nedenle de genelde hastalar Zedprex kullanmayı tercih ediyor.

Zedprex Yan Etkileri

Zedprex yan etkileri doz aşımı ya da yanlış kullanım neticesinde açığa çıkabilir. Ayrıca ilacın etken maddesine karşı duyarlılığınız varsa da direk yan etkiler baş gösterebilir. İlaç prospektüsünde yer alan en belirgin yan etkileri şu şekildedir;

 • Aşırı esneme
 • Hazımsızlık
 • Ağız kuruluğu ve kusma
 • Aşırı terleme durumu
 • Ciltte kaşınma, kurdeşen ve döküntü hissi
 • Şiddetli eklem ağrıları
 • Sürekli idrara çıkma
 • Tuhaf düşüncelere kapılma
 • Orgazm ve ereksiyon sorunları yaşama (nadir)

Bu yan etkilerden en az biriyle karşılaşmanız halinde ilaç alımını hemen durdurmalı ve reçete eden doktorunuza bilgi vermelisiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Zedprex Kaç Günde Etki Gösterir?

Zedprex kaç günde etki gösterir sorusuna kesin bir yanıt vermek mümkün değildir. Genel olarak depresyon, kaygı bozukluğu ve intihar düşüncesi oluşumu gibi durumlarda kullanılıyor.  İlaca ilk başladığınız zaman bu hislerin daha yoğun olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak ilk 2 haftadan sonra ilaç yavaş yavaş olumlu etkilerini göstermeye başlayacaktır.

Zedprex Uyku Yapar Mı?

Zedprex uyku yapar mı sorusuna kısmen evet diye yanıt verebiliriz. İlacı ilk kullanmaya başladığınız zaman 2 haftadan sonra etkisini göstermeye başlıyor. 2. Haftadan beraber olumlu etkilerini göstermeye başladığı zaman esneme ve uyku durumunda da artış gözlenebiliyor.

Zedprex Kullananların Yorumları

Zedprex kullananların yorumları çeşitli forum ve sözlük sitelerinde detaylı olarak mevcuttur. Bazı kullanıcıların Zedprex hakkında yaptığı kısa yorumlar şu şekilde yansıyor;

 • Kullanmaya başladığım zaman sarhoş gibi kendi kendime gülmeye başladığımı hatırlıyorum.
 • Panik atak tedavisinde kesin sonuç veren şahane bir ilaç. Keşke en başından beri bunu kullansaydım da yıllarca panik atak sendromu yaşamasaydım.
 • Stresi azaltıp insanın daha mutlu hissetmesine yardımcı oluyor. Teyzeme reçete edilmişti. Kısa süre içerisinde onu toparlayan bir ilaç oldu.

Zedprex kullanan kişilerin yorumları genel olarak olumlu yansıyor.

Zedprex ne zaman içilmeli?

Zedprex ilacını doktorunuzun reçete etmesi halinde ve direktiflerine göre kullanmanız gerekiyor. Genel kullanım talimatı her gün aynı saatte olacak şekildedir. Düzenli alınması gereken bir ilaçtır, aksi halde etkilerini görmeniz mümkün olmayacaktır.

Zedprex unutkanlık yapar mı?

Zedprex mutluluk veren aynı zamanda umursamamayı sağlayan bir ilaçtır. Bu bağlamda olumsuz düşünceleri unutmanızı, bu düşüncelerden uzaklaşmanızı sağlar.

/ 5.

Share.

1 Comment

 1. Takıntı için psikolog ile görüştüm. Tavsiyesi üzerine zedprex ilacını kullanmaya başladım. Bana iyi geldiğini düşünüyorum artık takıntı haline getirdiğim konular üzerinde çok fazla durmuyorum.