Zestat Kullananların Yorumları – Zestat Ne İşe Yarar?

Zestat, depresyon ve anksiyete bozukluğu tedavisinde kullanılan bir antidepresan ilaçtır. Zestat depresyon tedavisinde kullanılan ilaç kategorisinde yer alır. Beyni fonksiyonlarının bozulmasını engeller. Ayrıca beyninizi sakinleştirici ve gevşetme özelliğinde bulunur. Serotonin seviyesini arttırarak depresyonda olan kişilere mutluluk hormonu salgılayarak depresyon sorununu ortadan kaldırır.

Zestat Kullananların Yorumları;

 • Sürekli kusma sorunu yaşıyordum bu yüzden Zestat ilacını kullanmaya başladım. Bulantıyı kesti ve yemek yemeye başladım.
 • Aşırı derecede uyku yapıyor bu ilaç. Depresyon sorunum için 15 mg gibi bir dozda bu ilaca başladım. Sürekli uyuyasım geliyor.
 • İlacı kullanmaya başladıktan sonra etrafta sersem gibi gezmeye başladım. Uyku isteğiniz aşırı derecede artıyor ama psikolojik olarak rahatlattı.
 • İki yıldır Zestat ilacını kullanıyorum. Düşük dozda almaya başladım. İlk kullandığımda yan etkileri ağır geçti.
 • Kullandığım zamanlarda aşırı iştahım açıldı. Sürekli yemek yemek istiyordum. Aldığım kiloları hala vermeye çalışıyorum.

Zestat Faydaları

Zestat kullananların yorumları

Hayatımızda başımıza gelen olaylardan dolayı bilinçaltımız etkilenir. Bilinçaltı etkilenen bir kişide ise farklı sonuçlar ortaya çıkmaya başlar. Depresyon, beyin yorgunluğu, anksiyete, panik atak gibi tüm beyinsel problemler bilinçaltından kaynaklı ortaya çıkar. Beyinsel problemleri tedavi etmek için birçok farklı ilaç kullanılır. Bu ilaçlardan arasında Citoles ve Zestat ilacı en popülerler arasında yer alır. Zestat ilacının hastalarda gösterdiği yararlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Stres ve kaygıyı azaltır,
 • Beyni gevşetir,
 • Sakin kalmanızı sağlar,
 • Öfke problemlerini azaltır,
 • Uykunuzu düzenler,
 • Daha sakin ve huzurlu hissetmenizi sağlar,
 • Sinir sistemini dengeler,
 • Serotonin seviyenizi yükseltir,
 • Majör depresyon sorununuzu ortadan kaldırır.

Zestat Bağımlılık Yapar Mı?

Zestat kullananların yorumları

Zestat ilacı antidepresan ilaç kategorisinde yer aldığı için bağımlılık yapar. Antidepresan ilaçlarının hepsinin yan etkilerinde bağımlılık bulunur. Düzenli ve uzun yıllar boyunca antidepresan ilacını kullandıysanız aşamalı bir şekilde ilacı bırakmanız tavsiye edilir.

Uzman doktor kontrolü olmadan ilacı bırakmak farklı sorunlara yol açabilir. Yoksunluk sendromu adını verdiğimiz sorunla karşı karşıya kalmamak için aşamalı bir şekilde doz düşürerek Zestat ilacını bırakmalısınız. İlaca bağımlı hale gelmiş hasta bir anda ilacı keserse sersemlik, tedirgin, endişeli, öfke patlamaları gibi sorunlar görülebilir.

Zestat 1 Ayda Kaç Kilo Aldırır?

Zestat ilacının yan etkileri arasında iştah arttırma ya da iştahın azalması gibi durumlar görülebilir. Hastanın vücut yapısına göre bu durum değişiklik gösterir. Ancak antidepresan ilaçlarını kullanan birçok hastada kilo artışı gözlemlenmiştir. Bunun sebebi ise serotonin seviyesinin yükselmesiyle kişilerin yemek yemeğe daha yatkın olmasından kaynaklıdır.

Zestat ilacının bir ay içerisinde hastalarda belirli bir kilo artışına neden olmaz. Daha önceden belirttiğimiz gibi hastaların yapılarına göre bu oran değişir. Ancak kullanıcı yorumları ele alındığı zaman Zestat ilacını kullanan %70 hastanın bir ay içinde 3 kilo ile 7 kilo arasında artış gözlenmiştir. Kilo almamak için beslenme alışkanlığınıza dikkat etmeli ve düzenli egzersiz yapmanız tavsiye edilir.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥