Ziraat Bankası Kolay Adres Tanımlama – Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası kolay adres tanımlama işleminin nasıl yapıldığını sizlere aktarıyoruz. Kolay adres tanımlama nasıl yapılır ve kolay adres tanımlama güvenilir mi, gelin birlikte inceleyelim.

Ziraat bankası kolay adres tanımlama kişilerin 26 hanelik IBAN numarasını bilmeden para transferini yapmasına yardımcı olan bir hizmettir. Bu hizmet ile birlikte kişilerin IBAN numarasını yanlış girme gibi sorunları kolaylıkla ortadan kaldırıyor. Kolay adres tanımlama adımları ise şunlardır;

  • 1. Adım: Ziraat bankası internet bankacılığı adresine veya ziraat mobil hesabına kişisel bilgiler yazılarak giriş yapılması gerekiyor.
  • 2. Adım: Giriş yapıldıktan sonra Menü kısmında bulunan Para Transferleri bölümünün hemen altındaki Kolay Adreslerim bölümüne tıklanmalıdır.
  • 3. Adım: Kolay adresim menüsünden istenilen seçenek seçilerek işlem tamamlanır.

Kolay adres tanımlamasını daha önceden yapan ama kişisel bilgileri değişen kişiler ise şu adımları takip etmeli;

  • Kolay adres tanımlama bölümüne girmek için yukarıdaki işlemler sırası ile yapılmalıdır.
  • Menüye ulaştıktan sonra ise bilgiler yeniden girilerek güncelleştirme işlemi yapılmaktadır.
  • Menüye girildikten ve bilgilerin yazılmasından sonra güncelleme işlemi yapılmaması durumunda ise en yakın şubeye ziyaret ederek veya 0 850 258 00 00 numarasını arayarak kolay adres tanımlama işlemlerini güncelleştirmek mümkündür.

Ziraat Para Transferi Nasıl Yapılır

Ziraat para transferi nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendiriyoruz. Para transfer işleminde oldukça sık kullanılan Ziraat Mobil kolay adres tanımlama ve Ziraat para transferi nasıl yapılır bütün detayları makale devamında bulabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Ziraat Kolay Adres Nedir

Ziraat kolay adres nedir, kolay adres hizmeti kişilerin bankada bulunan kişisel bilgilerini kullanarak diğer bir kişinin kolay bir şekilde para aktarma işlemini yapmaya olanak sağlar. Karşı taraftan gelen paranın alınabileceği gibi IBAN adresi vermeden de para almaya yardımcı olan bir hizmettir. Ortak bankacılık protokolü olmasından dolayı ise oldukça güvenli bir sistemdir.

Kolay adres tanımlama ile yapılacak olan para transferlerinde kişinin T.C. kimlik numarasını, yabancı kimlik numarasını, e-posta adresini veya vergi numarası bilmek yeterlidir. Bu bilgiler ile IBAN numarası olmadan rahatlıkla para transfer işlemleri saniyeler içerisinde tamamlanır.

Kolay Adres Ne Zaman Gelir

Kolay adres işlemleri birçok avantaj sunmasından dolayı birçok kişinin aklında kolay adres ne zaman gelir sorusu vardır. Kolay adres tanımlama işlemi 8 Ocak 2021 tarihi itibari ile Ziraat Bankası tarafından da kullanılmaya başlamıştır. Adres tanımlama işlemi yapılırken ise herhangi bir şekilde para ödeme yapılması gerekmez. 1.000 TL limite kadar kolay adres işlemleri ile para transfer işlemlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥