Ziraat Bankası Personel Alımı 2022

Ziraat Bankası personel alımı 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Ziraat Bankası iş başvurusu ve Ziraat Bankası gişe memuru alımı işte detaylar.

Ziraat Bankası ülkemizde devlet bankalarından biridir. Uzun zamandır faaliyette olan Ziraat Bankasını birçok kişi tercih etmektedir. Ziraat bankasının müşterisi olduğu gibi birçok kişi de çalışmak için Ziraat Bankasını tercih etmektedir. Ziraat Bankasında çalışmak birçok avantajı da beraberinde getirir. Ziraat Bankası zaman zaman personel alımı yapmaktadır.

2022 yılında 460 personel alınacağını kendi sayfasında belirten Ziraat Bankasına başvuru süreci devam etmektedir. Birçok kategori de iş alımı yapan Ziraat Bankasında bazı kategorilerde sadece İstanbul iline iş ilanı açmıştır. Ziraat Bankasının işe alım şartları ve başvuru süreçlerini merak eden kişiler için yazımızı derledik. Gelin detayları inceleyelim.

PTT Personel Alımı

Ziraat Bankası İş Başvurusu

Ziraat Bankası köklü bankalardan biridir. Ziraat Bankası gibi bir yerde çalışmak çoğu kişinin hayalidir. Ziraat Bankasında işe girmek istiyorsanız bazı başvuru süreçlerini tamamlamanız gerekmektedir. Bu iş başvurusunda yapmanız gereken işlemler şu şekildedir;

 • Ziraat Bankasına işe alım için başvuru yapmak istiyorsanız ilk olarak gerekli yazılı sınava girmeniz gerekir.
 • Sınav için başvuru kanalları Anadolu Üniversitesinden yapılmaktadır. Sınav ücreti ise 280 TL olmaktadır. Başvuru işlemleri ve sınav tarihlerini https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ linkinden takip ediniz. Başvuru yaparken vesikalık fotoğrafınızın olmasına dikkat ediniz. Fotoğrafı olmayan adayların başvurusu kabul edilmez.
 • Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamladığınızdan emin olun. Sınava başvuru yaptıktan sonra yazılı sınava girmeniz gerekir. Her bölümden gelen soruların %50’sini doğru yapmanız gerekir.
 • Sınav sonuçlarını yine aynı linkten takip edebilirsiniz. Sınavdan başarılı olan kişiler mülakat için çağrılmaktadır.
 • Mülakata davet edildiğinizi https://www.ziraatbank.com.tr/tr veya https://www.ziraatteknoloji.com/ linklerinden öğrenebilirsiniz. Sözlü sınavda göstermiş olduğunuz performansa göre işe alım gerçekleşecektir.

Ziraat Bankası Gişe Memuru Alımı

Ziraat Bankasında gişe memuru olarak çalışmak isteyen kişiler açık pozisyonlar olduğu zaman başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Gişe memuru olmak isteyen kişiler yazılı ve sözlü sınavdan geçerli not almaları gerekir. İş başvuru şartlarına uygun olduğunuz zaman Ziraat Bankasında gişe memuru olarak işe başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankasının açtığı iş ilanlarına göre toplam da 460 personel için işe alım yapılacaktır. Ziraat Bankasında açık olan ve işe alınacak personel sayısı şu şekildedir;

 • 30 personel Müfettiş Yardımcısı olarak alınacaktır.
 • 100 personel Uzman Yardımcısı olarak işe alınacaktır.
 • 150 personel Servis Görevlisi alınacak.
 • 80 personel çeşitli illerde görevlendirilmek amacıyla Ziraat Katılım Bankasına Uzman Yardımcısı alınacak.
 • Ziraat Teknolojiye ise 100 Uzman Yardımcısı alınacağı açıklanmıştır.

Ziraat Bankasının açık pozisyonların da gişe memuru alımları yoktur. Gişe memuru açık pozisyonlarını https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/insan-kaynaklari/acik-pozisyonlar linkine tıklayarak takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Çağrı Merkezi İs Başvurusu

Ziraat Bankası Çağrı Merkezi İs Başvurusu

Ziraat Bankasının müşterisi olmak ya da çalışanı olmak bir ayrıcalıktır. Ziraat Bankasında çalışmak istiyorsanız belirli sınavlardan geçmeniz gerekir. İlk olarak yazılı sınavdan başarılı bir not almanız gerekir. Başarılı puan alan kişiler mülakata çağırılır. Yazılı ve sözlü sınavları başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler eğitim aldıktan sonra Ziraat Bankasında çalışabilirler. Ziraat Bankasında 460 açık pozisyon bulunmaktadır. Zaman zaman iş açık pozisyonları kendi web sitesinde paylaşmaktadır. 460 personel alımı yapan Ziraat Bankasında başvuru süreci devam etmektedir.

 • Ziraat Bankasında çağrı merkezine dair açık pozisyon bulunmamaktadır. Ziraat Bankasının web sayfasını takip ederek açık pozisyonlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Servis Görevlisi

Ziraat Bankasında çalışmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Ziraat bankasında çalışmak isteyen kişiler açık pozisyonları takip ederek başvuru sürecini tamamlayabilirler. Ziraat bankasının resmi web sitesinde açıklamasına göre 150 Servis görevlisi alımı yapılacaktır. İstanbul Genel Müdürlük ve Şubelerinde görevlendirilmek için 150 personel alımı yapacağını duyurmuştur. Servis Görevlisi iş başvurusu nasıl yapılır ve hangi süreçlerden geçmeniz gerekir gelin birlikte inceleyelim.

 • 1992 yılında veya sonraki yıllarda doğan adayların başvurusu kabul edilecektir.
 • Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerden mezun olmanız gerekir.
 • Ziraat Bankasında ilk yazılı ve sözlü sınavlarına girerek gerekli başarıyı elde etmeniz gerekir.
 • 100 Sorudan Ziraat Bankasının yazılı sınavından başarılı bir puan aldıktan sonra sözlü mülakat için davet edileceksiniz. Sözlü mülakatta da gerekli performansı gösteren adaylar Ziraat Bankasında çalışma haklarına sahiptirler.

Ziraat Bankası Duyurular

Ziraat Bankası müşterilerine ve çalışanlarına iyi hizmet vermek amacıyla birçok yenilik yapan bankadır. Ziraat bankası teknolojiyi yakından takip ederek en son teknolojiye ayak uyduran bankalardan biridir. Ziraat Bankasına ait web sitesi üzerinden birçok duyuruyu takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankasının duyurular kısmına ulaşmak istiyorsanız https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/ziraatten-duyurular/duyurular linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Filtreleme özelliğiyle açılan sayfada güncel duyurular seçeneğini seçerek duyurulardan haberdar olabilirsiniz. Açık pozisyonlar veya bilgilendirmeleri bu kısımdan takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı ve Servis Görevlisi Alımı

Uzman Hemşire Nasıl Olunur

Milli Savunma Üniversitesine Nasıl Girilir

Cezaevi Müdürü Nasıl Olunur

Banka Özel Güvenlik Görevlisi Alımı

googlehaberler