Ziraat bankası satılık araçlar genellikle taşıt kredilerini ve buna benzer ürünlerden dolayı araçların ipotek edilmesi durumunda kredi borcunu tahsil etmek için bu yola başvurur. Bu yol ile birlikte de birçok kişi yapılacak ihaleler ile istedikleri ikinci el arabaya sahip olmaktadır. İpotek olan araçlar genellikle çok ucuz rakamlara satılmasından dolayı ise oldukça ilgi görüyor. Bu yüzden de kişilerin Ziraat Bankasının internet sitesini sıklıkla takip etmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası 2. El Araç Satışı Listesi

Ziraat Bankası 2. el araç satışı listesi, Ziraat bankası güvencesi ile ikinci el araç satışı gerçekleştirmek isteyen kişiler listeye ihale sitesinden sitesinden ulaşılır. Ulaşamaması veya sorun yaşaması durumunda ise müşteri hizmetlerinden yardım alabilirler.


Daha fazla ilgili içerik;


Ziraat Bankası 2. El Araç ihalesi

Ziraat Bankası Satılık Araçlar

Ziraat Bankası 2. el araç ihalesi işlemleri kişilerin güvenli bir şekilde satışlarını gerçekleştirmeleri için oluşturuldu. Bu yüzden de Ziraat bankası güvencesi ile satış işlemi gerçekleştirmek oldukça kolay. Satış işlemleri iki aşamadan oluşur. Bu aşamalar;

  • Birinci Aşama: Satıcının Ziraat Bankasının mobil uygulaması üzerinden “İkinci El Araç Satışı” menüsündeki gerekli bilgileri girmesi gerekir.
  • İkinci Aşama: İkinci el aracı alacak kişinin ise yine Ziraat bankasının mobil uygulaması üzerinden “İkinci El Araç Alış” bölümünden gerekli olan bilgileri girmesi gerekmektedir.
  • Bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesi ile banka tarafından Araç bedeli güven altında olmasından dolayı notere gidilerek işlemler gönül rahatlığı ile tamamlanır.

Ziraat Bankası 2. El Araç Alış Satış

Ziraat Bankası Satılık Araçlar

Ziraat bankası 2. El araç alış satış işlemleri için öncelik olarak kişilerin beğenmiş oldukları araca teklif vermeleri gerekir. Bu teklifi vermek için ise şu adımların gerçekleştirmesi gerekiyor;

  • En yakın Ziraat Bankası şubesine gidilerek gerekli evraklar ve başvurular yapılmalı,
  • Başvuru sonrasında aracın muhammen bedelinin %6’lık kısmı bankaya ödenmeli,
  • Para ödeme işleminin gerçekleştirilmesi ile birlikte de şube de Araç Satış Şartnamesinde istenilen imza her sayfada eksiksiz bir şekilde okunarak imzalanmalıdır.
  • Gerekli olan prosedür tamamlanması ve işlemlerin onaylanması ile birlikte de cep telefonuna ve E-posta adresine bilgilendirme mesajı gelir,
  • Mesaj içerisinde bulunan şifre ile birlikte sisteme giriş yapılarak alınmak istenilen araca teklif verilerek işlem tamamlanmaktadır.