Ziraat Bankasından Satılık Gayrimenkuller Ziraat Bankası Gayrimenkul İlanları, Teklif Ver

Ziraat Bankasından Satılık Gayrimenkuller ve satılık daire, dükkan ve arsa ilanları hakkında bilgilendiriyoruz. Ziraat Katılım Satılık Gayrimenkuller işte detayları.

Ziraat bankasından satılık gayrimenkuller genellikle konut kredilerini ödeyemeyen kişilere ipotek koyulması ile birlikte satışa çıkarılır. Bu gibi durumlarda genellikle satış fiyatları çok düşük olmasından dolayı birçok kişi takip etmekte ve fırsatları değerlendirerek gayrimenkul alımı sağlar.

Ziraat bankası satışını yapmış olduğu gayrimenkulü satın almak için ihale yöntemi olmaktadır. Yani satışları ve teklifleri sürekli olarak takip edilmesi gerekir. Teklif vermek için ise Ziraat bankasının bir şubesine giderek gerekli işlemler tamamlanmalıdır.

Ziraat bankasından satılık gayrimenkuller
Ziraat bankasından satılık gayrimenkuller
Ziraat bankasından satılık gayrimenkuller
Ziraat bankasından satılık gayrimenkuller

Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller, Ziraat Bankası Tarafından Haczedilip Satışa Sunulan Taşınmazlar

Ziraat bankası satılık gayrimenkuller hangi fiyatta olduğu ve verilen en son teklifin ne olduğunu https://e-satis.ziraatbank.com.tr sitesinden arama kısmına yazılarak bakılmaktadır. Sitede bulunan satılık gayrimenkulleri görüntüleme işlemini yaptıktan sonra ise;

 • Gayrimenkulün nerede olduğunu,
 • Gayrimenkule verilen son teklif fiyatını,
 • Gayrimenkulün başlangıç fiyatını ve
 • Gayrimenkulün nosunu öğrenme şansı bulunur.

Gayrimenkullere teklif vermek için ise kişilerin kendilerine en yakın ziraat bankalarına gitmeleri ve gerekli işlemleri yapmaları gerekiyor. Yapılacak işlemler ise;

 • Müşteri hizmetlerine giderek gerekli evrakların neler olduğunu öğrenmesi gerekir.
 • Evrakların hazırlanması ile birlikte bankaya ait gayrimenkul sözleşmesinde ki her sayfa eksiksiz bir şekilde imzalanması gerekir.
 • İşlem süreci tamamlandıktan sonra ise telefona veya e-posta adresine gelen şifre ile sisteme girilerek teklif verilmeye başlanır.
 • Teklif verilmeden önce ise gayrimenkulün belli bir oranda ücreti hesaba yatırılması gerekir.
 • Verilen teklifin onaylanması durumunda ise satış gerçekleştirilir.

Ziraat Katılım Satılık Gayrimenkuller Ziraat Bankası Satılık Konutlar ve Arsalar

Ziraat katılım satılık gayrimenkuller ziraat bankası satılık

Ziraat katılım satılık gayrimenkuller de aynı ziraat bankasında ki gibi kişilerin konut kredilerini ödeyememesi durumunda dükkân veya ev gibi yerlerini ipotek edilmesi ile satışa konulur. Satışların gerçekleştirilmesi ile de banka kredisini tahsis etmiş olur.

Ziraat katılım üzerinden gayrimenkul almak için şartlar genellikle aynı işler. Ancak satışa çıkan gayrimenkuller farklıdır. Bu yüzden de Ziraat katılım üzerinden satışa çıkarılan ev ve dükkanlara bakmak için www.ziraatkatilim.com adresine giriş yapılmalıdır. Adres üzerinden gayrimenkullerin;

 • İhale no,
 • Başlangıç fiyatı,
 • Teklif fiyatı,
 • Hangi ilde olduğu,
 • Hangi ilçede olduğu ve
 • Yapının ne gibi özellikler taşıdığı detaylı bir şekilde bulunmaktadır. Her yapı kendine göre özellikleri bulunmasından dolayı da minimum artış seviyeleri birbirlerine göre farklılık göstermektedir.

UYAP İcradan Satılık Ev, Uyap Üzerinden Satılan Taşınmaz (Gayrimenkul) ve Araçları Nasıl Görebiliriz/Alabiliriz?

Uyap i̇cradan satılık ev

UYAP icradan satılık ev almak isteyen ve icrada olan gayrimenkulleri görmek isteyenlerin öncelikli olarak izlemesi gereken yol şunlardır.

 • esatis.uyap.gov.tr resmi web adresine gitmek
 • Giriş yapmak için e-devlet şifrenizi kullanabilirsiniz
 • Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranı aşağıda yer alan görsele göre uygun bir şekilde doldurun.

Ekrandaki bilgilerinizi doldurduktan sonra güncel olarak icradan satılık olan gayrimenkulleri görebilirsiniz. Bir diğer seçenek olan icradan satılık araçları görebilmek için ise yapmanız gereken esatis.uyap.gov.tr sayfasına girdikten sonra dolduracağınız bilgiler “Alt Kategori” kısmından araç seçeneğini işaretleyiniz.

Uyap i̇cradan satılık ev
Uyap i̇cradan satılık ev

Bankadan satılık gayrimenkul nasıl alınır?

Satılan gayrimenkulün hangi banka tarafından satışa sunulduğu önemli olurken satışa sunan banka müşterisi iseniz haciz işlemleri başvuru yaparak gayrimenkul ihalesine katılabilirsiniz. Diğer türlü banka müşteri değil iseniz, banka şubesine giderek teminat yatırdıktan sonra teklif verme aşamasına (e-ihale) geçebilirsiniz.

Icradan satılık evleri nasıl görebilirim?

Türkiye genelindeki icranın satışa çıkartmış olduğu taşınmaları (gayrimenkul) esatis.uyap.gov.tr resmi web adresinden görebilirsiniz. Adrese girdiğinizde öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet şifreniz ile giriş sağlayabilmektesiniz.

Hesaba Haciz Geldiğinde Ne Yapılmalı

İpotek Fek Ne Demek

Hangi Banka Hesabına Bloke Konulamaz

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr