2024 Ziraat Bankası Çalışma Saatleri – Öğle Arası

Ziraat Bankası çalışma saatleri, banka müşterileri için önemli bir bilgidir. Ziraat Bankası’na gitmeden önce, şubelerin çalışma saatlerini bilmeniz, işlemlerinizi planlamanıza ve zamanınızı etkili bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

  • Şubeler: Pazartesi – Cuma, 09:00 – 17:00
  • Genel Müdürlük: Pazartesi – Cuma, 08:30 – 17:30

Ziraat bankası günümüzde birçok kişinin mutlaka bir defa daha olsun işi düştüğü bir banka olmaktadır. Bu yüzden de birçok kişi Ziraat kaçta açılıyor ve kaçta kapanıyor gibi soruların cevabını merak ediliyor.

Ziraat bankası devlete bağlı olarak çalışan bir banka olmasından dolayı genellikle memuriyet ile aynı saatlerde faaliyet gösterir. Aralarında ise 1 ila 2 saat fark oynaması mümkündür. Ziraat bankasının da aynı şekilde diğer firmalara göre açılma ve kapanma saatleri farklıdır.

ZamanSaat
Açılış09:00
Öğle arası12:30 – 13:30
Kapanış16:00

Ziraat Bankası Saat Kaçta Açılıyor?

Ziraat bankası saat kaçta açılıyor sorusu birçok kişinin erkenden işlerini yapmak için sorduğu bir sorudur. Günümüzde Ziraat bankası sabahları 09.00 da işlem almaya başlamaktadır. Gün içerisinde verilen öğle molaları haricinde ise akşam 16.00’a kadar da hizmetini sürdürmeye devam etmektedir.

Her banka gibi öğle saatlerinde ve mesai saatleri dışında bankada çalışan olsa dahi herhangi bir şekilde işlem yapılmaz. Bu yüzden de bankada herhangi bir işlem yapılacak olması durumunda mesai saatlerinde halledilmesi gerekir. Eğer şubede yapılacak kadar büyük evrak işlerinin bulunmaması durumunda Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak da işlemler yapılabilir.


Ziraat Bankası içerikleri;


Ziraat Bankası Öğle Arası Saati

Ziraat bankası öğle arası saati 12.30 ile 13.30 arasında olmaktadır. Bu saatler içerisinde bankalar kapatılarak müşterilerine herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

Ziraat Bankası Mesai Saatleri

Ziraat bankası mesai saatleri yılında oluşan pandemi koşulları sebebiyle hem çalışanlarını hem de müşterilerini korumak için saatlerde oynama yapmıştır. 2021 yılı itibari ile mesai saatleri ise şunlardır;

  • 09.00 bankanın açılma saati. 09.00 ile 12.30 arası aktif olarak çalıştığı saat aralığı.
  • 12.30 ile 13.30 arası öğle arası tatili.
  • 13.30 ile 16.00 aktif olarak hizmet vermektedir.
  • 16.00 da ise Ziraat bankası kapandığı saat olmaktadır.
  • Çalışma günleri ise Pazartesi ile Cuma arasında yani hafta içi olmaktadır.

Bu saatler arasında bankaya gidilen her saatte istenilen her işlem ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Bilgilendirme, bakiye sorma, kredi kartı, krediler, kredi faizleri gibi her konu üzerinde detaylı bilgiler edinmek mümkün olmaktadır.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥