Ziraat Katılım Kar Payı Hesaplama

Ziraat Katılım Kar Payı Hesaplama ve 10 Bin lira için kar payı hesabı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Hangi katılım bankası daha karlı işte detayları.

Katılım Ziraat bankası faize bulaşmadan yatırım yapmak isteyen insanlar için oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır. Çok kısa bir sürede katılım bankasından hesap açabilirsiniz. İslami ekonomik prensiplere gören hareket eden katılım bankaları, yatırımım belli bir vadeyle bankanın belirtmiş olduğu kar paylaşım oranlarına göre dağıtım yapılır. Bu bakımdan yatırımcıların kolay bir şekilde yatırım yapmaları için Ziraat Katılım Bankası kar payı için örnek bir hesaplama yaptık.

10 Bin lira için kar payı hesabı

Klasik katılım hesabıyla;

  • 1 aylık vade sonunda %11,92 kesin kar üstünden 101 TL
  • 3 aylık vade sonunda %11,45 kesin kar oranı üstünden 285 TL
  • 6 aylık vade sonunda %11,03 kesin kar oranı üstünden 572 TL
  • 12 aylık vade sonunda %9,44 kesin kar oranı üstünden 1.051 TL
10 Bin lira için kar payı hesabı

Hangi katılım bankası daha karlı

Bir çok katılım bankası bulunmaktadır. Ama en yüksek kar payı veren banka Albaraka Türk sağlamaktadır. Günümüzde Albaraka Türk katılım hesabı üstünden vadeye koyacağınız 100 bin lira aradan 1 sene geçmesinin ardından size 8 bin 435 lira 70 kuruş net kâr getirisi bırakabilir.

Hangi katılım bankası daha güvenilir

Katılım bankaları genel prensiplerde birleşseler de uygulama ve hizmet bakımından farklılık gösterir. Sundukları hizmetlerle fark yaratan ve güvenli katılım bankaları;

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası

Kar paylaşım oranı nedir?

Vadesi dolmuş olan hesaplara dağıtılan senelik yüzde brüt kâr payı oranlarıdır. 100.000 lira, 100 bin USD, 1.000 gr altın ve 100 Bin Euro miktarlarında şubelerden açılan standart hesaplara dağıtımı yapılan kar oranlarını gösterir. İnternet ve farklı kanallardan açılan hesaplar için katılım bankalarının internet sayfalarına müracaat edilebilir. Ziraat Katılım nisan 2021 katılım yıllık kar oranı net %11,92 olarak hesaplanmıştır.

https://www.ziraatkatilim.com.tr/ üzerinden yatırımınızla doğru orantılı bir hesaplama da yapabilirsiniz.

googlehaberler