Ziraat Bankası taksitli nakit avans faiz oranı ve nakit avans faiz hesaplama nasıl yapılır bilgilendiriyoruz. Ziraat nakit avans faizsiz nasıl alınır, gelin birlikte inceleyelim.

Ziraat nakit avans faizi 2023 yılı itibari ile Kredi kartı ve banka kartı üzerinden taksitli nakit avansı çekilmesi durumunda faiz tutarı üzerinden %5 oranında BSMV ile %15 oranında KKDF faizini kişilerden almaktadır.

Nakit Avans Faiz Hesaplama

Nakit avans faiz hesaplama işleminin nasıl yapıldığını sizler için aşağıdaki tablomuzda belirttik. Ziraat taksitsiz nakit avans faizi ve Ziraat Bankası taksitli nakit avans faiz oranı ne kadar sizlere güncel olarak aktarıyoruz. Aşağıdaki tablomuzda yer alan fiyatlar Ziraat Bankası güncel faiz tutarınca hesaplanmıştır.

Çekilen Nakit Avans – Ödeme PlanıAylık ÖdemeTOPLAM
2.000 TL Nakit Avans (4 Taksit Ödeme)521,43 TL2.085,72 TL
5.000 TL Nakit Avans (6 Taksit Ödeme)883,63 TL5.301,68 TL
10.000 TL Nakit Avans (12 Taksit Ödeme)928,27 TL11.139,13 TL
15.000 TL Nakit Avans (12 Taksit Ödeme)1.392,40 TL16.708,69 TL
20.000 TL Nakit Avans (12 Taksit Ödeme)1.856,53 TL22.278,25 TL

1.000 TL Nakit Avans Hesaplama

Ziraat nakit avans HESAPLAMA

Nakit avans hesaplama her bankanın faiz oranına ve kartın kendi toplam tutarına göre değişme göstermektedir. Günümüzde bu işlemi yapan birçok internet sitesi bulunmaktadır. Ziraat bankası hesaplama aracı https://www.bankkart.com.tr/hesaplama-araclari internet sitelerine girilerek faiz oranı, aylık taksit tutarını ve toplam tutarı eksiksiz bir şekilde girilerek nakit avans hesaplanabilmektedir.

Bu tarz işlemler ile uğraşmak istemeyen kişiler ise en yakın Ziraat bankası şubesine giderek veya Müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilmektedir.

Ziraat Bankası Nakit Avans Çekemiyorum

Ziraat bankası nakit avans çekemiyorum problemi birçok kişinin başına geliyor. Bu sorunun ortaya çıkmasında ise birçok neden bulunuyor. Nedenler ise şunlardır;

  • Kredi kartının ödenecek olan tutarının 3 kereden fazla olması durumunda çekilemez,
  • Kart borcunun geç ödenmesi,
  • 3 ay da bir defa borcun tamamının ödenmemesi,
  • Kredi kartının son kullanma tarihinin geçmiş olması,
  • Kredi kartının çekilecek nakit avansa yeterli limitinin olmaması gibi birçok neden nakit avans çekememe problemine neden olur.

Ziraat Genç Kart Nakit Avans Faizi

Ziraat genç kart nakit avans faizi birçok öğrencinin merak ettiği bir sorun olmaktadır. Genç kartlardan alınan nakit avanslar kişiler için belirlenen günlerde ödenmemesi durumunda %1,98 oranında faiz ile karşı karşıya kalmalarını sağlar. Bu durumda kişilerin almış oldukları nakit avans miktarının diğer ay içerisinde daha fazla ödenmesine sebebiyet verir.

Taksitli Nakit Avans Kredi Kartı Limitinden Düşer Mi?

Her kredi kartının kendine göre limiti bulunur. Bu limitler içerisindeki taksitli nakit avans kredi kartı limitinden düşer mi gibi sorular ise sıklıkla kredi kartını tercih eden kişiler tarafından merak edilir. Kredi kartının nakit avans kısmında alınacak her tutar kredi kartının kendi limitinden de düşüş sağlamaktadır. Kredi kartı limitinden düşmesinin nedeni ise nakit avansın kredi kartının limitinden çekilmesi ve daha sonrasında üzerine faiz oranı koyularak taksitlere bölünmesi olmaktadır.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi – Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası Altın Fiyatları – Ziraat Faiz Oranları

4 Comments