Ülkemizde en çok tercih edilen ve her yaşa uygun olan banklardan biri Ziraat olmaktadır. Ziraat Bankası üzerinden kullanmakta olduğunuz kredi kartınızın ekstresi çok fazla geldiyse sonradan taksitlendirme işlemini yapabilirsiniz. Sonradan taksitlendirme birçok konuda sizlere destek olmaktadır.

Bazı aylarda Ziraat kredi kart borcu ekstresi beklenenden daha fazla gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda ödemenizi kolaylaştırmak için sonradan taksitlendirmeye başvurabilirsiniz. Peki nasıl dediğinizin farkındayız. Hadi gelin birlikte bakalım.  

 • İlk olarak Ziraat internet bankacılığına giriş yapınız. 
 • Ardından alt kısımda yer alan Menü seçeneğini seçiniz. 
 • Karşınıza gelen ekrandan Kartlarım seçeneğine tıklayınız. 
 • Kredi kartlarım seçeneğine tıklayarak işleme devam ediniz. 
 • Ardından sağ kısımda yer alan İşlemler seçeneğine tıklayınız.  
 • İşlemler seçeneğine tıkladıktan sonra Sonradan taksitlendirme seçeneğini göreceksiniz. 
 • Harcamalarınız ve hangi harcamalarda sonradan taksitlendirme yapacağınızı ekrandan görebilirsiniz. 
 • Taksit iste seçeneğine tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 
Ziraat Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır
Ziraat Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır

Ziraat Sonradan Taksitlendirme Yapmıyor 

Ziraat Bankası üzerinden yaptığınız harcamaları taksitlendirebilir ya da erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Bankkart kredi kartı özelliği ile yaptığınız peşin harcamaları sonradan takside böldürmek istiyor ancak bu işlemi gerçekleştiremiyorsanız bazı nedenlerden kaynaklı olabilir. Bu nedenler şu şekildedir; 

 • Gün sonu işlemleri devam ederken taksitlendirme işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. 
 • Sonradan taksitlendirme işlemlerinizi hangi dönemdeyseniz o dönemin hesap kesim tarihinden önce yapabilirsiniz.  
 • Ekstresi olmuş olan harcamalar için maalesef sonradan taksitlendirme işlemini kullanamazsınız. 
 • Gecikmiş borcunuz varsa ilk önce borcunuzu ödemeniz daha sonra hesap içindeki işlemlerde taksitlendirme yapmanız gerekir. 
 • Daha önceden taksitlendirdiğiniz işlem için bir daha taksitlendirme yapamazsınız.  

Ziraat Mobil Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır 

Ziraat Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır

Ülkemizde birçok banka şirketi bulunmaktadır. Teknolojinin hızla gelişmesinin ardından bankalar müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için tek bir tıkla işlemlerin halledilmesi için Ziraat Mobil’i geliştirmiştir. Sonradan taksitlendirme işlemlerinizi Ziraat Mobil üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat mobil kullanarak sonradan taksitlendirme işlemi yapmak istiyorsanız sizler için yazımızda ele aldık.  

İlk olarak Ziraat Mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Ziraat mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra Menü seçeneğine tıklayarak kartınıza giriş yapınız. Kartınız ile ilgili bilgiler ekrana geldikten sonra işlemler seçeneğine gelerek sonradan taksitlendirmek istediğiniz işlemi seçmeniz gerekir. Sonradan taksitlendirme işlemini kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Sonradan taksitlendirme işlemini hesap kesim tarihinden önce gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmayınız.


Daha fazla ilgili içerik;

Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme ne zaman yapılır?

Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme, kredi kartı ile yapılan alışverişlerin, taksitlendirilmesi için yapılan bir işlemdir. Bu işlem, alışverişin yapıldığı tarihten itibaren 15 gün içinde yapılabilir.

Ziraat Bankası taksitlendirme yapıyor mu?

Evet, Ziraat Bankası taksitlendirme yapmaktadır. Ziraat Bankası, kredi kartı ile yapılan alışverişlerin, 3 aydan 12 aya kadar taksitlendirilmesini sağlamaktadır.

Telefona sonradan taksitlendirme yapılır mı?

Evet, telefona sonradan taksitlendirme yapılabilir. Ziraat Bankası, telefon alışverişlerinin, 3 aydan 12 aya kadar taksitlendirilmesini sağlamaktadır.