4 Dilim ekmek kalorisi ve 1 simit kaç dilim ekmek hesaplamalarını sizlere aktarıyoruz. Yarım simit kaç kalori ve 1 simit kaç kalori, gelin birlikte inceleyelim.

1 adet susamlı simit kaç kalori diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle birçok kişinin ideal kilosundan son derece uzak olduğunu söylemek mümkün. Bu tür durumlarda ise insanlar genellikle kalori hesapları yaparak formda kalmaya çalışıp diyet yapıyor. 1 adet susamlı simit genellikle 40 gramdan oluşur ve takribi olarak 270 kaloriye sahiptir.

1 Simit Kaç Dilim Ekmek

1 simit kaç dilim ekmek konusu son zamanlarda sıkça merak ediliyor. Küçük boyda bir simit takribi olarak 40 gram olmasına rağmen kalori olarak 250 ila 300 aralığındadır. Nitekim 1 adet orta boy simit ile ekmek kıyaslandığında ise sonuç aşağıdaki gibidir:

  • 1 Adet Orta Boy Simit = 4 Dilim Ekmek

1 Tane Sokak Simidi Kaç Kalori

1 tane sokak simidi kaç kalori sorusu, sokak simidi yemekten vazgeçemeyenler tarafından merak edilmeye devam ediyor. 1 sokak simidi çoğunlukla 75 gram olacak şekilde yapılır ve içerisinde 60 gram karbonhidrat, 5 gram protein ve 6 gram yağ barındırır. Kalori olarak ise 330 kaloriye tekabül eder.


Daha fazla kalori içeriği;


Diyette Simit Ne Kadar Yenmeli

Diyette Simit Ne Kadar Yenmeli

Diyette simit ne kadar yenmeli sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Nitekim çeyrek simidin 1 dilim ekmekle eşit değerlere sahip olduğu düşünülünce sık da tüketilmemesinde fayda vardır. Bu minvalde 1 tam simidin kalorisinin genel itibarıyla 300 kalori olduğu biliniyor. Bunun için diyetisyenlerin de ortak görüşü olduğu gibi haftada birkaç kez en fazla 2-3 dilim ekmek yerine 1 simit tüketilebilir.

Yarım Susamlı Simit Kaç Kalori

Yarım susamlı simit kaç kalori sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor. Simitte kaloriyi arttıran yegâne şeyin susam olduğu biliniyor. Susamsız simit tüketildiğinde tüm değerler yarıya düşüyor. Nitekim yarım susamlı simitte de 130 kalori olduğu ifade ediliyor.

1 Ankara Simit Kaç Kalori

1 Ankara simit kaç kalori diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Susamlı bir Ankara simidi genellikle 100 gramdır ve 275 kaloriye eşittir. 100 gramlık ortalama bir Ankara simidinin içerisindeyse 57 gram karbonhidrat, 10 gram protein, 3,50 gram yağ ve 3,65 gram lif bulunur.

Comments are closed.