Alt Göbek Nasıl Erir? (Hastada 4 Kilo Nasıl Verilir)

Alt göbek nasıl erir, alt karın nedir ve neden çok yağlanır tarzındaki sorular sık bir şekilde araştırılıyor. Genel olarak karın bölgesi en hızlı yağlanan bölgedir.

Bu gölgenin yağlanmasını önlemek için beslenme düzeninizi dikkate almalı ve egzersiz yapmalısınız. Genel olarak alt karın eritme için şunları dikkate alabilirsiniz;

 • Meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.
 • Aşırı yağlı ve hazır besin maddelerinden uzak durmaya çalışın.
 • Yağ oranı düşük besinler tüketirken aynı zamanda düzenli egzersiz yapmalısınız.
 • Bisiklet, koşu, yüzme ve kürek sporları alt karnın erimesini en hızlı sağlayan seçeneklerdir.

Bunların yanı sıra özel karın egzersiz hareketlerini inceleyerek de kısa sürede alt karın yağlarından kurtulabilirsiniz.

Alt Karın Nasıl Düzleştirilir?

Alt göbek nasıl erir

Alt karın nasıl düzleştirilir diye merak ediyorsanız öncelikle beslenme düzeninize çeki düzen vermeniz gerekiyor. Hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme, aşırı yağlı beslenme durumunda karın bölgesinde yağ birikir.

Bu kötü görüntüden rahatsız olanlar meyve-sebze ve yağ oranı düşük şekilde beslenmeye başlamalıdır. Bu beslenme düzeninin akabinde her gün rutin egzersiz yaparsanız kısa vadede alt karından kurtulabilirsiniz.

Alt Karın Ne Kadar Sürede Erir?

Alt göbek nasıl erir

Alt karın ne kadar sürede erir sizin beslenme düzeninize ve egzersizleri doğru yapıp yapmadığınıza göre değişir. Ayrıca vücudunuzun yağ oranına göre de bu süre değişebilir. Aşırı yoğun yağlanma durumlarında 6-7 ay rutin şekilde devam ederseniz erir. Çok yağlanma yoksa da ortalama 2-3 ay kadar bir sürede erimeye başladığını görebilirsiniz.

3 Günde Göbek Eriten Diyet

3 günde göbek eriten diyet

3 günde göbek eriten diyet yoğurt diyeti olarak biliniyor. Bu diyeti uygularken aynı zamanda egzersiz yapmanız karın yağlarınızdan kurtulmanızı kolaylaştıracaktır. Diyet içeriği ve öğünleri kısaca şu şekildedir;

Sabah Öğünü:

 • 2 adet haşlanmış ya da omlet yumurta
 • 1 dilim kadar peynir 
 • 1-2 dilim kadar tam tahıllı ekmek
 • Sınırsız yeşillik ve sebze

Öğle Öğünü:

 • Sebze ya da baklagil yemeği veyahut da ızgara et ve balık
 • Salata
 • Yoğurt
 • 3-4 kaşık kadar bulgur pilavı 

Akşam (17:00) Öğünü:

 • Sınırsız yoğurt
 • 2 kaşık yulaf eklenebilir 
 • 1 kaşık chia tohumu veya keten tohumu
 • Meyve veya yeşillik de tüketebilirsiniz.

Yer verdiğimiz bu diyeti üç gün boyunca devam ettirmeniz gerekiyor. Eğer ilk gün ciddi bir açlık krizi yaşarsanız tercihen ceviz ya da bir adet elma da tüketebilirsiniz.

Bunun yanı sıra açlığınızı bastırmak amacıyla bolca tarçınlı süt de tüketebilirsiniz. Şekersiz bitki çayları ve yine sadece kahve bol su da diyet sürecinde size yardımcı olacaktır.

Alt karın göbek neden olur?

Alt karın göbek bölgesindeki yağlanmanın en temel nedeni yanlış beslenme rutinidir. İşlenmiş gıdalar tüketmek, beyaz un, şeker ve yağ ağırlıklı beslenmek alt karın bölgesindeki yağlanmayı büyük oranda tetikliyor.

Alt karın kaç cm olmalı?

Alt karın kaç cm standarttı var mı sorusuna yanıt vermek gerekirse; Dünya Sağlık Örgütü tarafından aktarılan verilere göre karın bölgesinin ideal ölçüsü erkeklerde 102 cm iken kadınlardan ise 88 cm’dir.

Düz bir karın için günde kaç mekik?

Düz bir karın için günde kaç mekik yapacağınız, fitness seviyenize ve hedeflerinize göre değişir. Başlangıç seviyesindeyseniz, günde 10-15 mekik yapmak yeterli olabilir. Orta seviyedeyseniz, günde 20-30 mekik yapabilirsiniz. İleri seviyedeyseniz, günde 40-50 mekik yapabilirsiniz.

En hızlı göbek nasıl eritilir?

En hızlı göbek eritmek için, yukarıda bahsedilen yöntemleri birlikte uygulamanız gerekir. Sağlıklı beslenme, düzenli fiziksel aktivite ve stresi azaltmak, göbek eritmek için etkilidir.

Ancak, unutmayın ki hızlı kilo vermek, sağlık için risklidir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için, sabırlı olmanız ve düzenli egzersiz yapmanız gerekir.


Daha fazla ilgili içerik;

Alt göbek neden olur?

Yanlış beslenme
Hareketsizlik
Hormonal dengesizlikler
Yaşlanma

Alt göbek nasıl düzleşir?

Sağlıklı beslenme, alt göbek oluşumunu önlemenin ve azaltmanın en önemli yoludur. Günlük kalori ihtiyacınızın altında kalori almanız, sağlıklı yağlardan zengin besinler tüketmeniz ve şeker ve yağdan zengin yiyeceklerden uzak durmanız gerekir.

Alt karın yağlarını eritmek için ne yemeli?

Meyve ve sebzeler
Tam tahıllar
Yağlı balıklar
Yağsız proteinler

Hangi sporla göbek erir?

Kardiyo, kalp atış hızınızı artıran ve kalori yakımını hızlandıran bir egzersiz türüdür. Yüzme, koşu, bisiklet, dans gibi kardiyo egzersizleri, göbek eritmek için etkilidir.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr