300 Kalori nasıl yakılır ve 300 kalori yakmak için ne kadar yürümeli, bilgilendiriyoruz. Günde 300 kalori yakmak haftada kaç kilo verdirir ve 20 dk egzersiz kaç kalori yakar, birlikte inceleyelim.

300 kalori nasıl yakılır konusunu merak ediyorsanız uygulayacağınız birkaç egzersiz ile kilo vermeyi başarabilirsiniz. Hızlı bir şekilde 300 kalori yakabileceğiniz yöntemler şunlardır:

  • Koşu bandı
  • Bisiklet sürme

Koşu bandı koşarak kalori yakabileceğiniz bir spor aletidir. Eğer 6 kısımda 5 dakika ara verecek şekilde yarım saat süresince koşarsanız 300 kalori verebilirsiniz. Yalnız koşu bandına başlarken öncelikle yavaş bir tempo tutmanız gerekir.

Hızlı Kalori Yakmak İçin 9 Basit Hareket

Bazen özel bir davete gitmek ya da yaz ayları için hızlı bir şekilde kalori yakmamız gerekebilir. Hızlı kalori yakmak için 9 basit hareket gibi konularda en işe yarayanı düzenli bir şekilde koşu bandına binmektir.

Koşu bandını sürerken dikkat etmeniz gereken durum 20 saniye geçtiğinde koşu hızınızı %1 oranında arttırmak olur.

300 Kalori Yakmak İçin Ne Kadar Yürümeli

300 kalori yakmak i̇çin ne kadar yürümeli

300 kalori yakmak istediğiniz zaman yapmanız gereken şey tempolu yürüyüştür. 300 kalori yakmak için ne kadar yürümeli derseniz yalnızca 45 dakika yürümek yeterlidir.

Burada dikkat etmeniz gereken düzenli bir tempoda yürümektir. Her gün bu tempolu yürüyüşü yaparsanız vücudunuz kendini dinç hisseder ve vücuttaki fazla olan kaloriyi atar. Yürüyüşe yavaş ısınma adımlarıyla başlamanız daha iyi olur.


Daha fazla ilgili içerik;


300 Kalori Yakmak İçin Egzersiz

Evde çalışıyorsanız ve sürekli oturmanız gerekiyorsa normal çalışma sandalyesi yerine egzersiz topunu kullanabilirsiniz. Eğer 6 saat boyunca egzersiz topu üstünde oturabilirseniz kalori yakarsınız. 300 kalori yakmak için egzersiz örneklerinden biri de ip atlamaktır.

Eğer 30 dakika boyunca ip atlama egzersizi yaparsanız 300 kalori yakmış olursunuz. Hem dinç kalır hem de kalorinizden kurtulmuş olursunuz.

300 Kalori Neye Denk

Bir adet çikolatalı pasta tam 300 kaloriye denktir. 300 kalori neye denk derseniz çikolatalı kek olarak da düşünebilirsiniz. Günlük yapacağınız basit hareketler ile 300 kaloriyi kolayca yakabilirsiniz.

Evde yaptığınız temizlik süresince bile kalori yakarsınız. 2 saat süreyle temizlik yaptığınızda 300 kalori yakmış olursunuz. Bisiklet sürmek de kalori yakmanın en zevkli ve işe yarayan yollarından biri olur.

/ 5.

Share.

Comments are closed.