122 Neyin Numarası

122 Neyin numarası hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Afad telefon numarası ve AFAD personel daire başkanlığı iletişim işte detaylar.

122 neyin numarası, ne için aranır gibi sorulara sıklıkla yanıt aranıyor. Alo 122 hattı İç İşleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına yani AFAD kuruma aittir.  AFAD kurumu Türkiye’nin her noktasında hizmet veriyor. Tüm doğal afetler ve diğer afet çeşitlerinde alana gelerek gerekli yardım çalışmalarını sürdüren bir kurumdur. Örneğin depremlerde depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi, göçük altında kalan kişilerin çıkarılması ve benzeri tüm hizmetleri AFAD ekipleri üsteleniyor. Yangınlar, orman yangınları, depremler, diğer doğal afetler için AFAD 122 hattını arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. ALO 122 AFAD hattı 7/24 aktif ve hızlı şekilde hizmet veriyor.

Kızılay Yardım Başvurusu

Afad Telefon Numarası

Afad telefon numarası İzmir kurumu için (0232) 478 17 01’dir. Genel olarak AFAD çağrı merkezi ile irtibata geçmek istiyorsanız da ALO 122 hattını arayabilirsiniz. AFAD bildiğiniz üzere doğal afetlerde yardıma koşan kurumların başında yer alıyor. Tüm doğal afet süreçlerinde yardıma ihtiyaç duyulan alanlara gelerek gerekli çalışmaları üstleniyor. ALO 122 hattını arayarak;

  • Orman yangınları için,
  • Depremler için
  • Sel, göçük, fırtına ve benzeri afetler için arayabilirsiniz.

ALO 122 AFAD hattı herhangi bir doğal afet ve acil durumda vatandaşların hızlı bir şekilde yardın talebinde bulunması adına kurulmuştur. Türkiye’nin her noktasında acil ve doğal afet durumu yaşanması halinde 7/24 Alo 122 ile irtibata geçerek yardım talebinde bulunabilirsiniz. En kısa süre içerisinde ilgili acil-afet alanına AFAD ekipleri sevk edilerek yardım edilecektir.

Afad Telefon Numarası

AFAD Personel Daire Başkanlığı İletişim

AFAD personel daire başkanlığı İletişim bilgileri sıkça merak ediliyor. AFAD bildiğini üzere Türkiye’de doğal ve acil afet yardım kurumu olarak hizmet veriyor. Deprem, sel, göçük, yangın ve benzeri tüm doğal afet durumlarında vatandaşların destek alabileceği bir kurum olarak hizmet veriyor. Vatandaşlar acil durumlarda yardım almak üzere direk Alo 122 hattını arayarak yardım talebinde bulunabiliyor. AFAD kurumunun personel daire başkanlığı iletişim bilgileri ise aşağıda yer verdiğimiz gibidir;

  • Adresi: Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 159 06800 Çankaya/ Ankara
  • E-Posta Adresi: [email protected]
  • Telefon Numarası: 0312 258 23 23
  • Belgegeçer İrtibat: 0312 258 20 82

Yukarıda yer verdiğimiz adres ve irtibat numaralarını kullanarak kolayca AFAD personel daire başkanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Dünyanın En Büyük Yardım Kuruluşları

Ev Sigortası Fiyatları

Kardeş Eli Derneği Kimin (Kardeş Eli Güvenilir Mi)

İlk Yardımın ABC’si Neyi İfade Eder

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu