168 Kimin Numarası? (Kızılay Yardım Başvuru Ekranı)

168 Ücretsiz Kızılay Bağış ve Danışma hattı olarak aktiftir. Mevcut olan bağış süreçlerine destek olmak ve kampanyalara dahil olmak için 168’i arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

168 hattı üzerinden banka kartı ya da kredi  kartı kullanarak bağış yapmanız mümkündür. Bunun yanı sıra sadece bağış yapmak için değil şikayet ve talepleriniz için de doğrudan danışmanlardan yardım alarak işlem yapabilirsiniz. Doğrudan Kızılay’a ait bir çağrı merkezi numarasıdır.

Kızılay’ın Telefon Numarası

Kızılay’ın telefon numarası 168 olarak bilinmektedir. 168 Çağrı merkezini arayarak hızlı bir şekilde isteklerinizi dile getirebilir ya da bağışta bulunabilirsiniz. Genellikle bağış yapmak için 168 çağrı hattı kullanılmaktadır.

Bağış sürecinde banka kanalı kullanılmaktadır. Banka kartlarından ya da kredi kartlarından yararlanarak farklı kampanyalar arasında istediğinizi seçerek bağış yapabilirsiniz. Kızılay ile iletişim için doğrudan 168 hattını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte Kızılay’a ulaşmak için online iletişim kanallarını da kullanabilirsiniz.

Online olarak Kızılay’a ulaşmak için Kızılay resmi web sitesinde bulunan iletişim formunu eksiksiz doldurmanız yeterlidir. Kızılay Ankara telefon numarası ise; +90 312 584 18 68 olarak aktiftir. Türk Kızılay şubelerine ulaşmak için il bazında Kızılay resmi web sitesinden de faydalanabilirsiniz.

İl ve ilçe bilgisi fark etmeksizin Kızılay’a ulaşmanın en kolay yolu ise 168 bağış ve danışma hattını kullanmaktır. Danışma hattı ile bilgi alabilirsiniz. Kızılay’dan bilgi almak için Kızılay mobil ve sabit şubelerini de tercih etmek mümkündür.

“Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum” Başvuru Formu

“kızılay’dan yardım almak i̇stiyorum” başvuru formu

Kızılay’dan yardım almak istiyorsanız doldurmanız gereken başvuru formu Türk Kızılay şubelerine dilekçe ile birlikte verilmelidir. Başvuru için online bir kanal bulunmamaktadır. Başvuru sonrasında başvurunun kabul edilmesi Kızılay değerlendirmesi ile belli olmaktadır.

Kızılay’dan yardım almak isteyen faydalanıcıların yardım için başvuruları Türk Kızılay şubelerine iletmesi gerekiyor. Sosyal yardım kapsamında sadece temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken kişiler faydalanabilmektedir. Bu kişiler arasında;

 • Engelliler,
 • Yaşlılar,
 • Yoksul kimseler,
 • İşsiz kimseler,
 • Mülteci ve sığınmacılar,
 • Afet nedenli zarara uğrayan kişiler,
 • Evsizler,
 • Öğrenciler,
 • Şehit ve gazi yakınları,
 • Sosyal dışlanma ile karşılaşmış kimseler,
 • Şiddet kapsamlı mağdur olmuş kimseler,
 • Mevsimlik tarım işçileri,
 • Tedavi gören madde bağımlıları,
 • Kadınlar.

Yukarıdaki liste oluşturulurken kişinin kendi ihtiyaçlarını karşılayamaması ve dezavantajlı gruplardan birine dahil olması gerekli görülmektedir. Yazımızda linklenen başvuru formu yazısına tıklayarak başvuru formunu doldurabilir ve indirebilirsiniz. Formu doldurduktan sonra başvuru için size en yakın Kızılay şubesine başvurabilirsiniz.

Kızılay 400 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay 400 TL yardım başvurusu Kızılay şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru formuna doğrudan şubeden ulaşabilirsiniz.

Kızılay 500 TL Yardım Başvurusu 2024 Nasıl Yapılır?

2024 yılında da dezavantajlı gruplar için Kızılay tarafından yardım yapılmaktadır. Yardımlardan faydalanmak için gerekli şartları taşımanız halinde Kızılay şubelerinden yazılı başvuru yapmanız yeterlidir.


Daha fazla ilgili içerik;

168 nolu telefon kime ait?

168 nolu telefon Türk Kızılay’a ait bir çağrı merkezidir. Bu numaradan, Kızılay’ın hizmetlerine ilişkin bilgi ve destek alabilir, bağış yapabilir ve yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kızılay 1000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır?

Kızılay’ın internet sitesine veya mobil uygulamasına giriş yapın.
“Yardım Başvurusu” sekmesini tıklayın.
“1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu” formunu doldurun.
Başvuru formundaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
Başvuru formunu gönderin.

Kızılay’a yardım etmek için neler yapabiliriz?

Para bağışı yapabilirsiniz
Gıda, giysi veya diğer malzemeler bağışlayabilirsiniz
Gönüllü olarak çalışabilirsiniz

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr